Amazon tërheq të gjitha pajisjet Xiaomi nga shitja

Xiaomi Mi Shënim 2

Ky është një nga ato lajmet që ishin përfolur për një kohë dhe që më në fund është bërë një lajm i vërtetë, Amazon ka vendosur të ndalojë marketingun e telefonave inteligjentë të kompanisë kineze Xiaomi deri në problemet që lidhen me adaptorët e karikuesve që Xiaomi përfshin në pajisjet që tregtohen në kontinentin e vjetër.

Tani për tani, problemi i karikuesve nuk duket se ka aq forcë sa u tha në fillim, është më shumë në adaptorët që përdoren në këto pajisje që arrijnë në Evropë. Disa raporte paralajmëruan për rrezikun e përdorimit të disa karikuesve, por në realitet kjo është përjashtuar dhe flitet për dështime të mundshme në adaptorët që shtohen në pajisjet mobile dhe për këtë arsye Amazon largohet nga problemi i mundshëm duke ndaluar shitjen e këtyre celularëve derisa të merret një zgjidhje.

Kështu që në fillim më kujton pak se çfarë ndodhi me hoverboard-et që mori flakë dhe që në fund Amazon vendosi të ndalojë shitjen e tyre në dyqanin e saj derisa arriti një zgjidhje për problemin dhe në disa raste ajo madje ktheu paratë e atyre përdoruesve që i blenë ato dhe duke parë se çfarë u ndodhi atyre, ata nuk i donin ato. Me atë rast Hoverboards mori flakë gjatë karikimit dhe kjo ishte një çështje që lidhej drejtpërdrejt me baterinë, tani me Xiaomi nuk është problem i baterive, por vendimi është i njëjtë.

Pas masave të marra me këta adaptorë, duket se nuk ka zgjidhje dhe kjo është arsyeja pse Amazon shëron shëndetin e saj duke tërhequr pajisjet e firmës nga shitja. A do të thotë kjo se ata do të ndalojnë shitjen e tyre përgjithmonë? Jo, pritet që sapo të zbulohet problemi, të gjendet një zgjidhje dhe ato të mund të tregtohen përsëri. A do të jem në gjendje të blej pajisje Xiaomi në dyqane të tjera? Epo, nuk keni pse të keni një problem për të, gjithmonë nën përgjegjësinë tuaj.

Xiaomi Mi5S

Në çdo rast, Amazon duhet të kujdeset shumë për imazhin e saj dhe kjo është një masë e vështirë, por e detyrueshme për ta, gjë që nuk do të thotë që ne nuk mund të përdorim adaptorë të energjisë ose të ndalojmë të blejmë këto smartphone të markës Xiaomi. Nëse shikojmë në faqen e internetit të Amazon tani do të shohim se është e mundur të gjesh pothuajse të gjitha produktet dhe aksesorët Xiaomi pa probleme, por kur kërkojmë të gjejmë një smartphone shohim se nuk ka rezultate. Shpresojmë që kjo çështje të zgjidhet së shpejti pasi fushata e Krishtlindjeve është afër cepit dhe mungesa e aksioneve të telefonave inteligjentë do të ishte një problem serioz për markën dhe gjithashtu për përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sckubba dijo

    Amazon kujdeset shumë për imazhin e saj kur ato që duhet të heqë janë marka kineze, siç bëri me hoverboards dhe tani me Xiaomi. Tani telefonat inteligjentë të famshëm Samsung gjithashtu kanë shpërthyer dhe nuk u tërhoqën nga Amazon dhe nëse e bënin, nuk e bënin atë publik. Dhe sigurisht që ndikimi nuk është i njëjtë.

bool (e vërtetë)