Amazon Fire TV Stick arrin në Spanjë për një çmim shumë interesant

Amazon TV Fire Stick tashmë në Spanjë

Amazon e bën më të lehtë për klientët e saj të shijojnë produktet e tyre në dhomën e ndenjes. Dhe e bën këtë duke nisur në më shumë vende - Spanja mes tyre - nga Amazon Fire TV Stick, një dongle HDMI që kur lidhet me TV mund të shikoni filma, seriale ose të luani lojëra.

Amazon Fire TV Stick është një lexues multimedial i shoqëruar nga një telekomandë. Mund të funksionojë në mënyrë të pavarur, kështu që nuk do të kemi nevojë për kompjuter, celular ose a tabletë të jetë në gjendje të luajë përmbajtje në ekran. Gjithashtu, kjo dongle HDMI është në dispozicion sot. Y Përdoruesit e Amazon Prime do të kenë një çmim shumë të veçantë.

Stick zjarri TV për Amazon Spanjë

Siç kemi thënë, pasi të keni lidhur Fire TV Stick me televizorin tuaj, mundeni shijoni shërbimet që Amazon ofron në Spanjë. Cilat jane? Epo, të jesh në gjendje të shikosh Prime Video dhe të gjithë përmbajtjen e saj, të tilla si dëgjimi i muzikës përmes Amazon Music Unlimited që sapo mbërriti në Spanjë.

gjithashtu, shërbimet si Spotify, Netflix ose YouTube janë në përputhje me këtë dongle HDMI. Por kjo nuk është e gjitha: sipas vetë Amazon, shpikja e saj e re që arrin në Spanjë shfaqet me një katalog të gjerë të aplikacioneve që mund të shkarkohen: më shumë se 4.000 tituj, midis të cilave mund të luani lojëra video me të gjithë familjen; gjithçka që ju nevojitet është telekomanda që përfshihet në paketën e shitjeve.

Në fund, mos harroni se keni hapësirë ​​ruajtëse në serverat e Amazon, Amazon Drive. Gjithçka që ruani atje mund të shikohet në TV të dhomës së ndenjes përmes Amazon Fire TV Stick. Sa i përket çmimit që përmendëm do të jetë 59,99 euro, edhe pse nëse jeni Përdoruesi i Amazon Prime çmimi do të ulet në 39,99 euro. Do të thotë, 20 euro më pak "Ne supozojmë se për tarifën vjetore që ju tashmë paguani për shërbimet."


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.