Amazon thotë JO për ruajtjen e pakufizuar të reve

Amazon përfundon hapësirën ruajtëse të pakufizuar të reve

Një numër në rritje i përdoruesve, si personalisht ashtu edhe profesionalisht, i ruajnë të dhënat, dokumentet, fotografitë, videot tona në re në mënyrë që t'i kenë ato të disponueshme në çdo kohë dhe nga çdo pajisje, sigurisht për sa kohë që kemi një lidhje interneti. Dhe tani që kjo gjë e re është përhapur me hapa të mëdhenj, ofruesit kanë filluar ta bëjnë të qartë: Hapësirë ​​e pakufizuar? Asgjë për këtë!

I fundit që bëri hapin ka qenë pikërisht një nga më të rëndësishmit, Amazonapasi theu tregun me një normë deri në dhjetë herë më të lirë se ajo e konkurrentëve të saj, ajo ka përplasur frenat dhe ai tha mjaft!

Hapësira ruajtëse e pakufizuar? As në ëndrrat tuaja më të mira

Gjigandi Amazon ishte bërë shërbimi kryesor i ruajtjes së reve për sasi masive të të dhënave të tilla si, për shembull, shërbimi i bibliotekës cloud Plex, i cili lejon (lejon) përdoruesit e saj të ruajnë muzikë dhe video të pakufizuara në re për t'i shijuar ato në çdo kohë. Dhe si e kishte bërë atë? E thjeshtë, nisjen e një propozimi ambicioz që ofronte hapësirë ​​të pakufizuar dhe të lirë, për një të dhjetën e ofertës më të mirë të konkursit.

Por tani që ruajtja e reve është duke u rritur me hapa të mëdhenj, dhe se Amazon është bërë një pikë referimi në sektor, duket se mos vendosja e kufijve nuk është më aq e rëndësishme. Dhe në këtë kuptim, Amazon ka ndjekur hapat e Microsoft, kompani që tashmë e kishte kufizuar shërbimin e saj OneDrive në 1TB për përdorues që nga nëntori 2015 dhe, prej andej, pothuajse opsione à la carte.

Këtej e tutje Magazinimi i reve i Amazon është reduktuar në dy oferta:

  • 100 GB për $ 11,99 / vit.
  • 1 TB për 60 $ në vit (kjo është ajo që ishte e pakufizuar).

Nga atje, përdoruesi do të jetë në gjendje të kontraktojë deri në një TB shtesë me një normë prej 3 $ / TB.

Mos harroni se nëse tejkaloni ndonjë nga këto plane të reja dhe nuk doni të zgjeroheni, keni 180 ditë kohë për të shkarkuar të gjitha skedarët tuaj dhe mos i humb ato.

Sa për fotot, Përdoruesit Prime do të mbajnë hapësirë ​​të pakufizuar për fotografi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.