Analiza e orës inteligjente AUKEY LS02 dhe karikuesi Aircore 15W

Shtëpia AUKEY AG

Sot ne flasim me ju në Androidsis rreth dy produkte shumë të ndryshme por ato kanë diçka të përbashkët. Ata vijnë nga i njëjti prodhues, AUKEY, dhe secili në sektorin e tij përpiqet të ofrojë të njëjtën gjë, një produkt të performancë e mirë me një çmim të volitshëm. AUKEY tashmë është më se e mjaftueshme i njohur në sektorin e teknologjisë për ofrimin e një të madhe gamë e aksesorëve dhe produktet për smartphone.

Këtë herë ne përqendrohemi në dy prej tyre. Ne kemi qenë në gjendje të provojmë ora inteligjente AUKEY LS02 dhe hamall pa tel Ajrore 15W. Dy produkte që arrijnë në treg për të qenë një alternativë më shumë për pafundësinë e mundësive që i gjejmë në treg. 

AUKEY dhe produktet e saj janë në lartësinë e detyrës

Firma AUKEY përpiqet të arrijë atë që ofrojnë të gjithë ata produkte cilësore me çmime të mira. Ne kemi qenë me fat sa për të provuar disa produkte nga ky prodhues, dhe në përgjithësi i gjetëm përfundimet e mira dhe tiparet e nivelit. Sot do të flasim për dy produkte që ndajnë këtë filozofi të markës.

Kur vendosim për një orë inteligjente ne marrim parasysh disa aspekte. Çmimi, përfitimet çfarë ofron dhe çfarë dizajni tërheqës për ne. Ne mund t'i marrim parasysh këto rrethana të njëjta për çdo blerje. Kjo është arsyeja pse sot ne shikojmë në ora inteligjente AUKEY LS02 dhe në karikuesin wireless Ajrore 15W.

Ora inteligjente LS02

Ne po përballemi me një model të orës inteligjente sa funksionale aq edhe diskrete. Një pajisje që nuk tërheq vëmendjen nga dizajni i saj për të qenë i matur. Mund të kalojë pa u vërejtur në kyçin tuaj. Por na ofron funksionalitet dhe performancë e madhe që përputhen të shumë modeleve të tjera me çmime shumë më të larta.

Dizajni i orës inteligjente LS02

Siç ju kemi thënë, AUKEY LS02 Shtë një orë për ata që nuk dëshirojnë të tërheqin vëmendjen. Me një madhësi "normale" nuk ka ngushtësi në forma ose ngjyra, por kjo nuk është në kundërshtim me një dizajn i hollë dhe elegant. Një orë inteligjente me akhasis metali me formë drejtkëndëshe në gri e errët në të cilën të përshtatet Ekran 1 inç.

Në të tijën Ana e djathtë është gjetur butoni i tij i vetëm fizik me disa funksione për funksionimin e tij si shtëpi, ose ndezje / fikje.

mbrapa kemi gjetur monitorues i rrahjeve të zemrës të aftë për të bërë matje të vazhdueshme ndërsa e kemi në dore. Matje të shpejta dhe të besueshme, pasi kemi qenë në gjendje të krahasohemi me pajisjet e tjera. Diçka e dobishme sidomos kur bëhet fjalë për aktivitete sportive. Gjithashtu në shpinë të saj ne gjejmë Kunjat magnetike për karikimin e baterisë.

Merre atë UKEY LS02 në faqen zyrtare të internetit me 10% zbritje

Rripi është një tjetër pikë e tij diskrete. Me një gjerësi sipas madhësisë së ekranit, në e zezë mat. Por me një prekje që është shumë e këndshme dhe një cilësi shumë mbi mesataren nëse krahasohemi me modelet e tjera që kemi mundur të testojmë.

Karakteristikat e AUKEY LS02

Timeshtë koha për të parë gjithçka atë që AUKEY LS02 është në gjendje të na ofrojë. Duhet të kemi parasysh që po përballemi një pajisje që mund ta konsiderojmë ekonomike nëse krahasohemi me modelet e tjera. Por kjo është diçka që funksionon në favor të LS02 duke pasur parasysh përfitimet që ka.

Duke filluar me ekranin tuaj, a Paneli TFT me një diagonale prej 1,4 inç dhe Rezolucion 320 x 320 dpi, më se e mjaftueshme për këtë madhësi. Duket shkëlqyeshëm edhe në rrethana të dritës së diellit. Gjithashtu ka cilësimet e nivelit të shkëlqimit dhe ne mund të zgjedhim deri në 4 lloje të shkëlqimit. Diçka që mungon në shumë pajisje të tjera.

Koha është një nga pikat e forta të AUKEY LS02. Do të shkojë mirë me smartphone-in tuaj, dhe nuk do të ketë asnjë njoftim që mund të humbasësh. Mund të konfiguroni njoftime inteligjente telefononi, lexoni mesazhe në ekran dhe madje aktivizoni njoftimet nga rrjetet tuaja të preferuara sociale.

Un shoqërues ideal për të bërë sportin tuaj të preferuar duke kontrolluar riprodhimin e muzikës nga kyçi juaj i dorës. Një nga detajet e rëndësishme është se AUKEY LS02 me të vërtetë peshon pak, nuk do ta vëreni që po e vishni. Ne gjejme deri në 12 modalitete sportive që mund të monitoroni për të kryer kontrollin e kalorive tuaja të konsumuara ose kilometra të avancuar. Vendosni qëllime dhe përparoni dhe arrini sfida.

Ju nuk do të shqetësoheni nëse ora juaj do të dëmtohet nga djersa ose spërkatjet e ujit. Karakteristikat e AUKEY LS02 Certifikimi IP68 rezistenca ndaj pluhurit dhe ujit. Përballon temperaturat midis -20º dhe 45º. Bleni orën inteligjente AUKEY tani LS02 me zbritje në faqen e saj të internetit.

Dhe në një nga aspektet që përdoruesit vlerësojnë më shumë, jetëgjatësia e baterisë, ajo gjithashtu mat lart. AUKEY LS02 ofron një autonomia e përdorimit deri në 20 ditë. Ju do ta harroni plotësisht se ku e keni lënë ngarkuesin e orës inteligjente. Padyshim, për shumë arsye, AUKEY LS02 është një orë inteligjente për tu marrë parasysh.

Karikues pa tela AUKEY Aircore 15W

Siç thamë në fillim të këtij postimi, AUKEY është i njohur ndërkombëtarisht për sasinë e aksesorëve që prodhon për pajisjet tona mobile. Dhe mund ta themi atë aksesorët e karikimit janë ndër më të prodhuarit dhe shitet globalisht. Në këtë rast gjejmë një karikues wireless magnetik sa e dobishme aq edhe elegante.

Ne mund t'ju tregojmë pak për modelin e një karikuesi. Në këtë rast, është një karikues wireless disi i veçantë për formatin e tij dhe për shkathtësinë që ofron. Ka një formë rrethore dhe një madhësi dhe trashësi vërtet të vogël. Mund të bëhet në mënyrë të përkryer ngarkuesi ynë i zakonshëm madje "për të mbajtur". I shpejtë, i rehatshëm për t’u përdorur dhe i lirë, sigurisht një opsion interesant. Bleni tani në faqen e internetit të AUKEY çmimi më i mirë.

AUKEY na sjell një koncept i ri i ngarkuesit pa tel të magnetizuar. Aircore 15W është frymëzuar qartë nga karikuesit e rinj i dizenjuar nga Apple për iPhone 12, i quajtur MagSafe. Jo vetëm që mund të karikojmë smartphone-të tanë të pajtueshëm me karikimin pa tel me të. Gjithashtu Ne mund ta përdorim atë ndërsa bateria është duke u ngarkuar duke e mbajtur atë midis duarve tona pa e shkëputur ngarkuesin. 

karakteristika Certifikim i karikimit të shpejtë wireless Qi deri në 15W. Ne mund të karikojmë çdo pajisje të përputhshme siç janë telefonat inteligjentë, kufjet ose orët inteligjente. Përveç kësaj, e tij Kabllo me format USB Type-C e gjatë 1,2 metra, e bën përdorimin e tij jo të pakëndshëm ndërsa e kemi të kyçur në rrymë ose ndonjë port të kompjuterit tonë.

Nëse tashmë keni vendosur të blini një karikues pa tel, merrni AUKEY Aircore 15W këtu në faqen tuaj të internetit dhe shijoni lehtësinë e përdorimit të saj.

Karikuesi Aircore 15W përmban një fzonë magnetike otente që do ta mbajë pajisjen pa e lënë të shkojë edhe nëse e lëvizim ose e mbajmë në duar. Një e rëndësishme evolucioni nga karikuesit e parë pa tel me të cilët, siç kemi komentuar, na është dashur të lëmë telefonët pa qenë në gjendje t'i përdorim ato. 

Një detaj i rëndësishëm për tu mbajtur në mend është se ne nuk mund ta gjejmë adaptorin e rrymës në kutinë e karikuesit. Dhe këtë duhet ta dimë në mënyrë që Aircore të punojë me kapacitet të plotë dhe arrin shpejtësinë maksimale të karikimit, 15W do të na duhet një përshtatës rrjeti ndërmjet 18W ose 20W.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.