Vacos Baby Monitor, analiza dhe performanca

Ne jemi përsëri në Vegël Actualidad me një përmbledhje për familjen, veçanërisht për familjet me foshnje. Teknologjia erdhi në jetën tonë për ta bërë më të lehtë për ne. DHE për prindërit me foshnje në shtëpi, çdo ndihmë është e vogëlMe Sot po flasim për Monitor i zbrazët i foshnjës, një aparat fotografik premium në mënyrë që të mos humbasë detajet e më të voglit të shtëpisë.

Ka mundësi të pafundme në treg kur kërkoni një aparat fotografik të monitorit të foshnjës. Sot Ne ju tregojmë të gjithëve për propozimin e VacosMe Një kamerë e plotë sigurie për kontrolloni foshnjat me video, audio, shikim natën dhe shumë më tepër sesa të tjerët janë në gjendje të ofrojnë.

Vacos Baby Monitor, e sigurt për fëmijën tuaj

Duke parë në pamja fizike, kamera Vacos Baby Monitor, është identike me kamerat e tjera të sigurisë që ne kemi mundur të dëshmojmë. Kamera të dizajnuara për një lloj tjetër mbikëqyrjeje, siç janë shtëpitë ose bizneset tona. Edhe pse nëse shikojmë Në përfitimet që ka, ne gjejmë dallime të rëndësishmeMe A është ky monitori i foshnjave që po kërkoni? Kapeni atë Monitor i zbrazët i foshnjës në faqen zyrtare në internet me çmimin më të mirë.

Mund të themi se ndryshon kryesisht në atë që gjejmë një video me qark të mbyllur meqenëse kemi një transmetues video, kamerë dhe një marrës të sinjalit, siç është ekrani, ku janë kontrollet e nevojshme për konfigurimin dhe përdorimin e tij. Një qark 100% i sigurt dhe pa hake të mundshme.

Unboxing Vacos Baby Monitor

Tani është koha për të parë brenda kutisë së këtij "kompleti" të monitorimit të foshnjës. Siç e kemi parë tashmë, gjejmë dy elementë kryesorë si p.sh vetë kamera video, në ngjyrë të bardhë dhe të bërë prej plastike me përfundime shkëlqyese. Dhe monitor me ekran dhe butonat e kontrollit.

Ne gjithashtu kemi elementë të tjerë themelorë për përdorimin e tij si p.sh kabllotMe Ne kemi një kabllo aktuale për kamerën, dhe një më shumë për karikimin e baterisë monitoron. Të dy me Formati USB Type-C. edhe dy përshtatës të energjisë për secilin prej kabllove. 

Porosit këtu tuajin Monitor i zbrazët i foshnjës me çmimin më të mirë në faqen zyrtare të internetit

Më në fund, gjejmë një aksesor që do të përdoret për të vidhosur videokamera në mur orientuar aty ku na përshtatet. Te vegjlit detaje dekorative që i japin kamerës një pamje fëminore që mund ta vendosim sipër saj; dy palë të brirët rozë dhe të verdhëMe Dhe si gjithmonë, a udhëzues i vogël përdoruesi dhe dokumentacion garancie të produktit. 

Dizajni i kamerës dhe ekranit

Siç kemi komentuar, kamera mund të trajtohet në mënyrë perfekte një nga kamerat e mbikëqyrjes që ne kemi qenë në gjendje të testojmë. Ajo ka një bazë cilindrike mbi të cilën mbështetet një pjesë tjetër e rrumbullakosur në të cilën thjerrëza është e integruar. Por megjithatë, ne gjejmë elementet që e dallojnë atë, siç është antena, ose mundësia e personalizimit të tij me disa pajisje dekorative që përfshihen në kuti.

karakteristika mikrofon dhe gjithashtu me altoparlant, kështu që është e pajisur me tingull me dy drejtimeMe Padyshim shumë e dobishme për të qenë në gjendje të komunikoni me foshnjën në çdo kohë nëse zgjohet ose nëse duam të flasim me të në altoparlant për ta qetësuar. Lente përmban rezolucion HD 720P dhe me një vizion i shkëlqyer i natës që jep imazhe të mprehta në çdo ndriçim, ose mungon plotësisht.

El monitoruar që kontrollon kamerën ka një Ekran LCD 5 inçMe Perpara, a la derecha të ekranit, gjejmë butona fizikë që shërbejnë për të kontrolluar përdorimin e tyre. 

mbrapa, plus një qerpikët çfarë funksionon kështu që ne mund ta mbajmë lart, ne gjejme një antenë në mënyrë që sinjali të emetohet dhe të merret me një qartësi më të mirë. Në fund ka nje vend i kartës së kujtesës deri në 256 MB memorie ku mund të ruajmë regjistrimet.

Karakteristikat e Vacos Baby Monitor

Timeshtë koha t'ju tregojmë për arsyet kryesore që e bëjnë këtë Vacos Baby Monitor opsionin më të mirë në treg për të vendosur për të. Siç ju kemi thënë tashmë, dizajn, pavarësisht se është identik me atë të një kamere mbikëqyrjeje "normale", është tërheqëse, moderne dhe nuk do të përplaset në asnjë hapësirë.

Falë menysë së monitorit ne lehtë mund të kemi të gjitha kontrollet e nevojshme për të përfituar sa më shumë nga përdorimi i tij. Me një butoni direkt, ne mundemi aktivizoni ose çaktivizoni kamerën ose mikrofonin për të folur me foshnjën ose për të qenë në gjendje të dëgjoni nëse fëmija po qan. Me butonat në zonën qendrore ne mund ta rrotullojmë kamerën deri në 355 gradë dhe ta lëvizim me pjerrësi deri në 55 gradëMe Ne gjithashtu mund të zmadhojmë imazhin me butonin qendror me Zmadhim 1,5X deri në 2X.

Shtë e pamundur të gjesh një qorrsokak që Vacos Baby Monitor nuk e regjistron. Me monitor ne mund të lidhim deri në 4 kamera të ndryshme që ne mund të kontrollojmë në të njëjtën mënyrë. Kështu do të kemi imazhe të secilit cep të dhomës së gjumit të dhomës ku duam ta instalojmë. E gjithë siguria që kërkoni në një pajisje, dhe kjo mund të blini tani në faqen e saj zyrtare.

Gjithçka nën kontroll "

Sensorë me të cilat ka kamera e bëjnë atë shumë më të plotë dhe funksionale 100% për të na ofruar një përvojë të plotë. Ne kemi një sensori i lëvizjes e cila do të bëjë që monitori të zgjohet dhe të shohim nëse foshnja është zgjuar apo po lëviz vetëm gjatë gjumit. Ne te njejten menyre, sensori i zërit do të shkaktojë kamerën dhe monitorin nëse foshnja qan.

Një nga sensorët që e bëjnë Vacos Baby Monitor të ndryshëm nga pjesa tjetër e alternativave është temperaturaMe Kamera është në gjendje të na ofrojë informacion në lidhje me temperaturën e dhomës. Në këtë mënyrë ne do ta dimë në mënyrë të thjeshtë nëse është e nevojshme të vendosim ngrohje ose përkundrazi, se temperatura është e lartë.

Vacos Baby Monitor ka mundësia për të regjistruar imazheMe Jo vetëm që na ofron transmetim i drejtëpërdrejtë, nëse duam, mund të prezantojmë një Kartë mikro SD deri në 256 MB për të kursyer në video. Ne do të kemi një sinjal të qartë dhe të paprerë me a distancë deri në 300 metra nga kamera në monitor, ne mund të lëvizim nëpër shtëpi pa probleme.

Një detaj i rëndësishëm është ai Vacos Baby Monitor nuk keni nevojë për smartphone, prandaj nuk do të na duhet të instalojmë aplikacione. Një lidhje interneti gjithashtu nuk është e nevojshme Për përdorim, sinjali i lëshuar nga kamera zbulohet vetëm nga vetë monitori. Pa Aplikacione ose internet, imazhet tona janë pa hakera.

Të mirat dhe të këqijat e Vacos Baby Monitor

rekuizitë

El Madhësia e ekranit 5 inç dhe rezolucion 720p

thjeshtësi de përdorim nga momenti i parë dhe shkathtësia e opsioneve

sensore, zë, lëvizje dhe temperaturë

rekuizitë

 • Ekran
 • Super i lehtë për t’u përdorur
 • sensore

Contras

Ndonjëherë pa internet arkitektura e shtëpisë mund të vënë ndonjë pengesë

çmim më e lartë se mesatarja

Contras

 • Pa wifi
 • çmim

Mendimi i redaktorit

Monitor i zbrazët i foshnjës
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
103
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Ekran
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • Kamera
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 60%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 60%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 60%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.