Rishikimi UE BOOM 2: një dizajn i hollë për një altoparlant pa tel cilësor dhe shumë rezistent

Altoparlantë UE BOOM 2 përpara

Ultimate Ears është një nga kompanitë më të rëndësishme në sektor. Altoparlantët e saj nga linja BOOM befasohen nga dizajni, rezistenca dhe cilësia e tyre tërheqëse tërheqëse. Tani po ju sjell një të plotë Rishikimi i altoparlantëve UE BOOM 2, modeli i fundit i pajisjes dhe që do të kënaqë dashamirët e muzikës.

Pasardhësi i UE BOOM përmban një fuqia në altoparlantët tuaj që rritet 25% krahasuar me modelin e mëparshëm, përveç që ka një gamë Bluetooth deri në tridhjetë metra, kështu që mund ta merrni kudo. Dhe nëse marrim parasysh se është rezistent ndaj goditjeve dhe rënieve, përveç që ka Certifikimi IPX7 Për të qenë në gjendje ta zhytim atë në ujë pa u shqetësuar, ne kemi para nesh një nga altoparlantët më të mirë pa tel në treg.  

UE BOOM 2 ka një dizajn tërheqës dhe novator

Butoni i sipërm i UE BOOM

Gjëja e parë që vëreni kur merrni për herë të parë UE BOOM 2 është se ne po shikojmë një produkt shumë e ndërtuar mirë dhe që nxjerr cilësi nga secila prej poreve të saj. Altoparlanti ka një mbulesë gome që mbështjell pajisjen, duke e bërë atë më të këndshme në prekje dhe duke ofruar një kapje të mirë. Në këtë mënyrë, edhe nëse UE BOOM 2 laget, mund ta merrni pa u shqetësuar se do të rrëshqasë.

Madhësia e saj e vogël, ajo ka një diametri 67 mm dhe lartësia 180 mm ata e bëjnë UE BOOM 2 mjaft të dobishëm dhe mund të merret kudo. Theksoni formën e tij të rrumbullakosur që lehtëson kapjen e pajisjes. Më në fund, pesha e saj 548 gramë është qershia mbi tortën e një pajisjeje të krijuar për ta çuar kudo.

Në krye të UE BOOM 2 është vendi ku butoni i ndezjes / fikjes së altoparlantit, përveç një butoni tjetër më të vogël që përdoret për të sinkronizuar UE BOOM 2 me çdo pajisje Bluetooth.

Unaza mbajtëse UE BOOM 2

Tashmë në pjesën e përparme ne gjejmë çelësat e kontrollit të volumit. Rruga e tyre është më se e saktë dhe ato ofrojnë një ndjesi shumë të suksesshme në prekje, duke ditur në çdo kohë kur i keni shtypur ato. Pozicioni i tij është komod dhe funksional. Mos harroni se këta altoparlantë janë krijuar për t'u marrë kudo dhe nuk është nevoja të prekni telefonin tuaj në plazh për të ngritur, ulur volumin ose për të ndryshuar këngët është një pikë për t'u marrë parasysh. Më vonë do të flas për këtë funksion.

Më në fund, në pjesën e poshtme të UE BOOM 2 është vendi ku ndodhet porti mikro USB për të karikuar pajisjen, plus një Dalja audio 3.5 mm dhe një unazë të vogël për të mbajtur altoparlantët në çdo mbështetje. Me pak fjalë, UE BOOM 2 kanë një dizajn të shkëlqyeshëm që do të na lejojë ta çojmë kudo. Dëshironi të shkoni për një udhëtim me biçikletë? Bashkangjitni altoparlantin në mbajtësen e ujit dhe shijoni muzikën.

Personalisht I kam përdorur në plazh, skij, kanoe dhe çdo ditë në dush(fqinjët e mi më urrejnë edhe më shumë). Sigurisht, duhet të merret parasysh që UE BOOM 2 fundos, kështu që unë ju rekomandoj që, nëse do t'i përdorni në ujë, ta lidhni pajisjen me jelekun tuaj përmes unazës në pjesën e poshtme, kështu që do të kurseni të panevojshëm frikëson

Cilësi mbresëlënëse e zërit nga altoparlantët portabël

para bumit të be

Dizajni i UE BOOM 2 është perfekt: një pajisje e lehtë, e rehatshme për tu veshur dhe me kapje të mirë për t’u përdorur në çdo situatë, por si tingëllon ky altoparlant? Unë tashmë ju them se, duke marrë parasysh matjet e tij, është një nga altoparlantët më të mirë pa tel që kam provuar. Para se të hyj në çështje, ju lë me karakteristikat teknike të UE BOOM

Performanca UE BOOM 2

 • Altoparlant pa tel 360 gradë
 • I papërshkueshëm nga uji (IPX7: deri në 30 minuta dhe një thellësi prej 1 metër) dhe rezistent ndaj goditjeve
 • 15 orë jetëgjatësi e baterisë (Koha e karikimit: 2.5 orë)
 • Bluetooth A2DP me diapazon 30 metra
 • NFC
 • Aplikacion pa tel dhe azhurnime
 • 3,5 mm audio jashtë
 • Duart e lira
 • Diapazoni i frekuencës: 90 Hz - 20 kHz

Në letër kemi disa folës shumë të plotë. Dhe kur bëhet fjalë për përdorimin e tyre, ato janë edhe më të mira. Në fillim të artikullit ju thashë se këto UE BOOM 2 kanë 25% më shumë fuqi në krahasim me modelin e mëparshëm dhe, pasi keni testuar të dy modelet, është bërë e qartë që prodhuesi nuk po e ekzagjeron.

Pavarësisht sa me zë të lartë tingëllojnë altoparlantët, nëse cilësia e zërit është e dobët, fuqia e tij është e dobishme. Për fat të mirë Altoparlanti UE BOOM 2 tingëllon vërtet mirë, duke ofruar tingull të qartë, me cilësi të lartë.

Audio është mjaft e ekuilibruar, duke arritur një cilësi me të vërtetë të mirë të zërit deri në 90% të energjisë së plotë. Prej andej shfaqet një shtrembërim dhe zhurmë e lehtë, por unë tashmë ju thashë se me fuqinë e pabesueshme që ofron ky altoparlant, shumica dërrmuese e përdoruesve nuk do të kenë nevojë të rrisin volumin e altoparlantit më shumë se 80%. Edhe për të vendosur skenën e një feste ose Barbecue, 70% është më se e mjaftueshme.

UE BOOM 2 në dëborë

Su Bluetooth Low Energy ka një diapazon prej 30 metrash, duke ju lejuar të përdorni altoparlantët në një distancë më se të mjaftueshme. Në shtëpinë time, unë e kam lënë telefonin të lidhur rreth 15 metra larg, me dy dyer në mes, dhe altoparlanti ka punuar në mënyrë perfekte.

La Autonomia e UE BOOM 2 është 15 orë përdorim. Këtu kam arritur me të vërtetë 15 orë me vëllim në 30-40%, por duke vënë kallamin dhe duke vendosur altoparlantin në 80% të energjisë, autonomia bie në 12 orë, një shifër që është ende e konsiderueshme dhe më se e mjaftueshme. Përveç kësaj, altoparlanti hyn në modalitetin e fjetjes pas një kohe pa e përdorur atë kështu që nuk duhet të shqetësohemi për ndezjen dhe fikjen e tij pasi që përmes aplikacionit mund të aktivizojmë ose çaktivizojmë UE BOOM 2 sipas dëshirës tonë. Dhe bateria karikohet në pak më shumë se dy orë, kështu që nuk ka asgjë për të kritikuar në këtë drejtim.

Një risi shumë interesante vjen me kontrollin e gjesteve; për shembull, kur ngremë UE Boom 2 me njërën dorë dhe trokasim pjesën e sipërme të altoparlantit me pëllëmbën e dorës tjetër, ne do të ndalojmë luajtjen derisa të prekim përsëri pjesën e sipërme. Dhe me dy prekje të shpejta do ta avancojmë këngën. Në këtë mënyrë nuk do të duhet të prekim fare telefonin nëse duam të kalojmë nëpër këngë.

Djemtë në Ultimate Ears kanë krijuar një Një aplikacion vërtet i plotë që do të na lejojë të kontrollojmë funksione të ndryshme të UE BOOM 2 përmes telefonit tonë. Aplikacioni, në përputhje me të dy pajisjet Android dhe iOS, ju lejon të shihni nivelin e baterisë, volumin e altoparlantit si dhe disa detaje shumë kurioze siç është mundësia e sinkronizimit të disa telefonave inteligjentë në të njëjtën kohë në mënyrë që secili të vendosë muzikën që dëshiron. Ne madje mund të lidhim disa folës UE BOOM ose UE Roll për të dëgjuar muzikë në disa pajisje në të njëjtën kohë! Ky funksion më ka befasuar pasi ju lejon të montoni një sistem zanor mjaft të mirë me disa pajisje.

Një tjetër detaj shumë interesant vjen me Certifikimi IPX7 që i jep UE BOOM 2 rezistencë ndaj ujit, duke qenë në gjendje të zhytë pajisjen deri në 1 metër të thellë për 30 minuta. Unë e kam testuar atë në dëborë dhe ujë dhe altoparlanti ende funksionon në mënyrë të përsosur. Sigurisht, siç pritej, nën ujë nuk do të tingëllojnë pasi që sinjali Bluetooth është i humbur. Aq e lehtë sa të nxirrni UE BOOM 2 nga uji për të vazhduar të shijoni cilësinë e tij audio.

Për këtë, UE BOOM 2 ka disa kapakë që mbulojnë daljet, këto duhet të jenë të mbyllura mirë në mënyrë që uji të mos hyjë, por mos u shqetësoni se pa marrë parasysh sa bie shi, borë ose bubullima, mund të përdorni altoparlantin pa probleme. Sekreti juaj? UE BOOM 2 nuk kanë ndonjë pjesë metalike.

Edhe pse që nga Ultimate Ears ata nuk kanë dashur të pajisin UE BOOM 2 me ndonjë certifikim ushtarak, unë duhet të them se pajisja është vërtet rezistente ndaj ndikimeve dhe rrëzimeve. Në kohën e prezantimit pashë disa njerëz që ngjiteshin lart për të treguar rezistencën e tyre dhe modeli im ka rënë disa herë, unë jam paksa i ngathët nëse jam i sinqertë dhe nuk ka pësuar ndonjë dëm, kështu që mund t'ju siguroj se UE BOOM 2 është një folës i vështirë.

El UE BOOM 2, i cili është i disponueshëm në një larmi ngjyrash kështu që ju mund të zgjidhni modelin që ju pëlqen më shumë, ai ka një çmim zyrtar prej 199 eurosh, megjithëse aktualisht mund ta blini në Amazon duke klikuar këtu për vetëm 133 euro. Një pazar i vërtetë nëse marrim parasysh mundësitë e këtij altoparlanti të pabesueshëm të papërshkueshëm nga uji Bluetooth.

Mendimi i redaktorit

UE BOOM 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
133
 • 80%

 • UE BOOM 2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pikët në favor

rekuizitë

 • Cilësi e pabesueshme e zërit
 • Autonomi e mirë
 • Rezistent ndaj ujit, goditjeve dhe rënieve
 • Vlera shumë interesante për para

Pikët kundër

Contras

 • Megjithëse është në shitje, çmimi i tij zyrtar prej 200 euro mund të tërhiqet

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   José dijo

  Unë kam një UEBOOM dhe gjithçka është në rregull, por kur bateria e brendshme është zhdukur, lamtumirë altoparlant. Kompania më tha se ata nuk kanë bateri për të zëvendësuar ... dhe pa një bateri altoparlanti nuk punon edhe nëse është i lidhur në rrymën elektrike. PBRMBLEDHJE E PROGRAMUAR: altoparlanti zgjat për aq kohë sa bateria zgjat e qëndrueshme, nga ai moment, në plehra.

 2.   Ricardo Reyes dijo

  Unë bleva UE Boom 2 dhe është një gënjeshtër që zgjat 12 orë me vëllim 80% më e gjatë që zgjat është 2 orë që është katastrofike, në fund unë do të duhej ta ndryshoja për një JBL, do të ishte mirë nëse produkti specifikimet janë reale dhe janë vënë në provë

 3.   Spinet dijo

  Por a mendoni se këta njerëz vërtet i testojnë produktet? Naiv Këta personazhe që janë me bollëk në Internet dhe që e quajnë veten "ekspertë", "dashamirës të teknologjisë" ose ndonjë frazë tjetër bombastike janë të përkushtuar për të kopjuar dhe ngjitur njoftimet për shtyp, duke i zbukuruar ata pak dhe duke bërë një publicitet të madh, në shpresën e kotë të kësaj markat u japin atyre produkte falas për përdorimin dhe kënaqësinë e tyre.

  Për shembull, ky artikull. Askund nuk tregon fuqinë reale të altoparlantit ose që kërcimi midis shkallëve të volumit është shumë i madh.

  Gjithsesi

 4.   Shefi dijo

  Epo, shiko, unë e kam atë dhe unë konfirmoj që zgjat më shumë se 10 orë në 70 dhe 80, domethënë se juaji do të jetë i dëmtuar. Ndani një jbl që ka një tingull të ndyrë dhe shumë në stilin tuaj të kritikimit dhe ndyrësisë një markë që i ka bërë mirë detyrat e shtëpisë. me produktin tuaj jo si jbl sesa thjesht të tjerët.
  Gjithsesi, vazhdo me jbl, e cila me siguri nuk do të zgjasë më shumë se 100 orë, me siguri nuk do të mbajë ose karikohet bateria kur mut me energjinë e trupit dhe tingëllon si pordhë engjëjsh ... hajde

 5.   Mushkonja Albert dijo

  Unë ende nuk e kuptoj se si kjo markë, e cila kryesisht i dedikohet krijimit të minjve PC, ka qenë ndër të ashtuquajturat "altoparlantë më të mirë të Bluetooth në treg. Ata gjithmonë shfaqen në "analizë" me pak ashpërsi si kjo. Sa paguan Logitech për të qenë kaq i drejtë? Si është e mundur që këto plehra folësish, me një mungesë absolute të përkufizimit dhe abuzimit të basit, fërkojnë supet me Harman Kardon, Vifa, Bowers & Wilkins, JBL ose Bang & Olufsen? Kjo është për të përmendur vetëm disa specialistë me të vërtetë të nivelit të lartë të zërit.

 6.   Arrat e Izraelit dijo

  Sapo bleva një UEboom2 dhe kam dyshime për kohëzgjatjen, me të vërtetë zgjat shumë pak, madje as pas 3 orësh. Ndonjë ekspert për të më ndihmuar? Do të doja të dija nëse dikush ka aplikuar një garanci dhe në çfarë mënyre.
  Ju faleminderit.