Star Wars Drones Analiza

dronë të luftrave të yjeve

Si një tifoz i mirë që unë jam i Saga e Luftërave të Yjeve, prova e këtyre dronëve ka qenë diçka e veçantë. Nuk është vetëm dizajni i tij i kujdesshëm, por edhe prekja e materialeve të tij, cilësia e kolonës zanore që lëshon vazhdimisht nga telekomanda së bashku me disa prej tingujve më të njohur nga filmat (zëri i Chewaka, bipet e R2D2, ...) dhe kjo dronët simulojnë në mënyrë të besueshme mënyrën e fluturimit të avionit origjinal që e bëjnë atë duke e vendosur veten në kontrollet e këtyre dronë të luftrave të yjeve kemi gunga pate. Për disa ditë ne kemi qenë në gjendje të provojmë pilotimin e një TIE Fighter Advanced X1 dhe një X-Wing T-65, dy anijet më të famshme në të gjithë filmat, le të shohim përshtypjet tona.

Dizajn, i krijuar për të mahnitur adhuruesit

Siç kemi komentuar, dizajni është padyshim forca e madhe e këtij produkti; diçka shumë logjike pasi ata e dinë mirë që audienca e synuar e blerësve janë tifozët e Star Wars dhe ata nuk do të blejnë dronët nëse nuk binden vizualisht me diçka me cilësi të lartë. Pajisjet janë bërë prej plastike dhe simulojnë shumë mirë fletën metalike tipike të moshës së anijeve të filmave. Ata kanë një prekje shumë të mirë, janë pikturuar me dorë dhe niveli i detajeve që përfshijnë është shumë më lart sesa mund të presim në një dron. Kjo e bën produktin përfundimtar praktikisht a mockup fluturues në mënyrë që të mund t'i vendosni ato dekorojeni dhomën tuaj kur nuk po i pilotoni ato.

Pjesa tjetër e aksesorëve të dronit është gjithashtu shumë e suksesshme. Prekja e kontrolluesit, pesha e tij, dritat, tingulli i dronëve dhe sigurisht kutia që është gjithashtu shumë e bukur pasi nuk mund të ishte ndryshe. Siç themi ne ato janë një produkt 10 në nivelin e dizajnit; nuk ka asgjë për të përmirësuar në atë pikë. Dhe megjithëse mund të duken të brishta, e vërteta është se ata i rezistojnë goditjeve shumë mirë falë peshës së tyre të ulët.

Helikat janë të vendosura në pjesën e poshtme të dronit dhe falë ngjyrës dhe dizajnit të tyre ato janë praktikisht të padukshme kur fluturojnë gjë që ndihmon për të përmirësuar realizmin e avionit gjatë pilotimit të tij.

Stacioni me tingullin e filmave

Dronët kontrollohen me një stacion Punon në 2,4 GHz dhe do të jetë e zezë ose e bardhë në varësi të faktit nëse i përket Perandorisë apo Rezistencës. Përveç që përdoret për të kontrolluar dronin, kjo komandë shton një nxitje të veçantë për pilotimin, e cila është emetimi i zërave origjinalë të personazheve duke ju brohoritur gjatë fluturimit dhe temat më të njohura nga kolona zanore e sagës. Pa dyshim, një shoqërim i veçantë që do t'ju bëjë të futeni më shumë në këpucët e një piloti në mes të betejës galaktike.

Shtë një komandë mjaft e rëndë dhe e madhe; normal pasi ju duhet të keni altoparlantë për të riprodhuar tingullin me cilësi të mirë. Përveç ndryshimit të ngjyrave, secila komandë shtypet me simbolin e anës së cilës i përket.

Bërë për betejë

Modaliteti i betejës është mënyra më argëtuese për të përdorur këto dronë. Për këtë, do të jetë e nevojshme të shkarkoni një aplikacion që ju lejon organizoni një betejë që përfshin deri në 24 dronë dhe përmes së cilës ju mund të numëroni ndikimet që ka marrë çdo dron dhe të ngarkoni rezultatet në rrjetet tuaja sociale. Çdo anije mund të marrë maksimumi 3 goditje, në të cilën pikë do të rrëzohet dhe automatikisht do të ulet në tokë. Përveç aplikacionit (ku mund të shihni të gjitha të dhënat globale të betejës) secili pilot do të jetë në gjendje të shohë nën komandën e tij numrin e ndikimeve që ka marrë me anë të 3 LED-ve të kuq.

Që beteja të jetë vërtet argëtuese është e nevojshme që pilotët të kenë një nivel minimal pilotimi, në këtë rast mund të bëhen pirueta argëtuese dhe taktika që me disa dronë në fluturim janë shumë spektakolare falë faktit që ata mund të arrijnë deri në 56 km / orë në më pak se 3 sekonda.

Dhe është në nxehtësinë e betejës ku shkëlqen «LiFi», një i ri teknologji wireless inkorporuar në këto dronë dhe se është deri në 100 herë më shpejt se Wifi tradicionale dhe kjo është ajo që do të përcaktojë kur një dron ka goditur një tjetër dhe është e nevojshme të zbritet një pikë e jetës.

Karakteristikat teknike dhe fluturimi

Siç e kemi përmendur tashmë, ato janë dronë mjaft të vegjël dhe të lehtë me një shpejtësi maksimale prej 56 km / orë. Ata gjithashtu kanë kontroll të lartësisë, sistemi automatik i ngritjes dhe uljes, shpejtësi të ndryshme fluturimi dhe një mënyrë trajnimi. Siç është zakonisht normale, kjo gjithashtu ju lejon të bëni sythe 360º dhe të fikni dhe ndizni dritat.

El fluturimi është mjaft i thjeshtë, megjithëse është e vërtetë që lehtësia e saj mund të jetë një plus i vështirësisë shtesë për pilotët më fillestarë.

Si një pikë negative, për shkak të peshës së saj të lehtë, autonomisë së saj shumë të kufizuar, prej vetëm rreth 6-8 minutash në varësi të intensitetit të fluturimit, kështu që ne mund të jemi pak më pak nëse jemi në një betejë me disa miq.

Çmimi i dronëve të Star Wars

Çmimi i këtyre dronëve është mjaft i volitshëm për produktet me një vërtetim origjinaliteti dhe të numëruar. Ti mundesh blini në Juguetronica vetëm për 69,90 € secila nga këto lidhje:

Nëse dëshironi, ekziston edhe një edicion special i koleksionistit që vjen me një kuti me drita dhe muzikë nga kolona zanore që me siguri do të kënaqet më shumë Geeks të Luftërave të Yjeve.

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Dizajni dhe niveli i detajeve
 • Kontrolluesi dhe muzika me kolonën zanore
 • Modaliteti shumë argëtues i betejës

Contras

 • Jetëgjatësia e dobët e baterisë
 • Helikat vijnë lehtë

Mendimi i redaktorit

Yje të telekomanduar
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
69,90
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 97%
 • autonomi
  Redaktori: 65%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 87%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 87%

Galeria e fotografive


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.