Analiza e folësit të orës Energy Sistem 3

Altoparlanta e orës Energy Sistem 3 mbulesë

Sot kemi ardhur me një analizë të një vegël më pak e zakonshme se zakonisht. Një aksesor që me siguri të gjithë e kemi pasur, dhe gjithashtu e kemi urryer, një orë alarmi. Energy Sistem prezanton se cili do të ishte evolucioni i orës me zile, altoparlanti i orës 3. Një orë me zile për të cilën do të keni pak më shumë dashuri kur zgjoheni çdo mëngjes. 

Mbërrin altoparlanti i orës Energy Sistem 3 zgjimi nuk është koha më e keqe e ditës. Falë altoparlantit dhe dritave të saj, ato mund të bëjnë që mënyra jonë e zgjimit të jetë çdo mëngjes shumë më e këndshme dhe e durueshme. Dëshironi të shihni gjithçka që na ofron ky aksesor? Vazhdoni të lexoni

Altoparlanti i orës Energy Sistem 3 ju zgjon ndryshe

Sa herë kemi menduar të përplasim orën tonë të alarmit në mur ose dysheme, apo jo? Gjumi ynë i ndërprerë në mëngjes është diçka që pothuajse të gjitha qeniet njerëzore e urrejnë. Edhe pse fatkeqësisht detyrimet tona nuk na lënë asnjë mundësi tjetër. Energy Sistem dhe altoparlanti i ri i orës 3 do të përpiqet ta bëjë atë moment më të lehtë.

Ora klasike e alarmit e cila deri para disa vitesh ka qenë në shumë raste zëvendësohet me smartphone. Vegla jonë e përditshme është gjithashtu e aftë të na bëjë të zgjohemi çdo mëngjes, dhe madje të na japë kohën. Për këtë orët e alarmit janë, gjithnjë e më shumë, rrezikohet seriozisht. Dhe në shumë raste është më shumë një objekt dekorativ se çdo gjë tjetër. Nëse doni të zgjoheni me një humor më të mirë, këtu mund të blini altoparlantin e orës Energy Sistem 3 në Amazon.

Altoparlant i orës Energy Sistem 3 dhoma gjumi

Energjia Sistem, me një evolucion i orës me zile, i jep këtij aksesori një shans të dytë. Një folës për të cilin lidhni smartphone-in tonë për të dëgjuar muzikën tonë i preferuar, me dritat që ndryshojnë ngjyrën dhe kjo na zgjon në mënyrën më të butë cdo mengjes. Kjo tingëllon shumë më mirë për ne sesa ajo "beeep… beeep !!" e keqe, apo jo?

Altoparlanti 3 i Sistemit Energy Sistem gjithashtu ka radio FM, pa dyshim një plus që e bën atë një pajisje më të gjithanshme. A nga disa opsione që mund të gjejmë në treg për të dëgjuar radio pa pasur nevojë për lidhje interneti. Faleminderit tuaj antenë e integruar ne do të jemi në gjendje të shijojmë përmes altoparlantit të tij programin tonë të preferuar, lojën në detyrë ose lajmet e momentit.

Po ashtu, nëse është një aksesor me një dizajn tërheqës, modern dhe se mund ta çojmë kudo, shumë më mirë. Lidhje Bluetooth, radio FM e integruar, drita LED e ngjyrave, bateri e brendshme të përdoret pa priza, dhe një çmim super i volitshëm ju bind?

Projektimi i altoparlantit të orës Energy Sistem 3

Ne gjejme një folës që përveç që shërben për të na zgjuar me alarmin tuaj përshtatet shumë në tryezën tuaj të punës, dhomën e ndenjes ose kuzhinën. Muzika jonë tingëllon shumë mirë për të falë tij 8 Watt e energjisë kudo në shtëpi. Y stili i tij nuk përplaset në asnjë dhomë. Ngjyra e saj e bardhë dhe pamja me shkëlqim me vija të lëmuara të lakuara tërheqin të gjithë sytë.

Altoparlant i orës Energy Sistem 3 tabletë

më i lartë eshte altoparlant me grilë të bardhë, në një mendje me pjesën tjetër të trupit të veglës. E drejta në pjesën e rrjetit është e vendosur një sensor prekje përmes të cilit mund të ndryshojmë ngjyrën të dritës me një impuls. Ose duke shtypur gjatë ne mund të zgjedhim mënyrat e ndryshme të ndriçimit. Midis tyre, ndryshimi automatik i ngjyrës, ose mënyra e zgjimit, për shembull.

pjesa e përparme gjetëm një ekran i vogël ku mund të shohim kohën ndriçuar mirë në çdo kohë. Ndoshta ekrani do të dalë disi i vogël në lidhje me madhësinë e veglës. Edhe pse në një distancë të shkurtër, të tilla si nga shtrati në tavolinë afër, ju mund ta shihni kohën në mënyrë të përsosur. 

Në një prej tij anësore kemi gjetur kontrolle manuale me katër butona, përveç Ndizni dhe fikni. Me ta mundemi luajtja e kontrollit e muzikës, vendos alarmin ose aktivizoni mënyrën për ta lidhur atë me pajisjen e zgjedhjes sonë.

Altoparlanti i orës Energy Sistem 3 butona

Nga anën e pasme janë të vendosura portet e lidhjes. Portin e karikimit e gjejmë në këtë rast me format Mikro USB. Dhe gjithashtu një port mini jack 3.5 për të lidhur një pajisje tjetër pa përdorur Bluetooth. Një pikë në favor të altoparlantit të orës Energy Sistem 3 është ajo ka baterinë e vet. Kështu që ne mund ta përdorim atë ku të duam pa pasur nevojë të shkojmë duke kërkuar një prizë. 

Altoparlant i orës Energy Sistem 3 porte

Çfarë ofron altoparlanti Energy Sistem ora 3?

Çfarë është më e habitshme në lidhje me altoparlantin e orës Energy Sistem 3 janë drita LED me shumë ngjyra me të cilën llogaritet. Faleminderit programe të ndryshme Ne mund të zgjedhim ngjyrën që përputhet më mirë me dekorimin tonë. Ose bëjeni që automatikisht të ndryshojë ngjyrën e tij, diçka që krijon një atmosferë relaksuese shumë të këndshme. Ajo gjithashtu ka të ashtuquajturat mënyra e zgjimit. Duke përdorur mënyrën e zgjimit, sikur të ishte një lindje dielli, altoparlanti i orës 3 do të ndizet butë nga drita e zbehtë në një shumë më të ndritshme dhe të ndritshme para se të fiket alarmi.

Bleni altoparlantin tuaj të orës Energy Sistem 3 tani në Amazon për më pak se 40 euro

Një folës me të cilën ka altoparlanti i orës Energy Sistem 3 një fuqi prej 8 vat. Padyshim që nuk është altoparlanti më i fuqishëm që kemi testuar, por mjaft për të shijuar tingullin cilësor të muzikës sonë kudo në shtëpi. Tingulli që jep është i qartë dhe tingëllon vërtet mirë edhe me vëllimin e ngritur. Falë kamoshi të integruar, ne gjithashtu mund të shijojmë Radio FM, një shtesë që ne kemi dashur të gjejmë.

Altoparlant i orës Energy Sistem 3 dhomë e gjallë

Duke parë funksionin e tij të orës me zile, altoparlanti i orës Energy Sistem 3 ofron mundësinë e programimit dy alarme në mënyrë të pavarur. Faleminderit tuaj lidhja Bluetooth dhe portin tuaj të hyrjes Fole 3,5 mm ne mund të zgjohemi, përveç alarmit tradicional, me muzikën që na pëlqen më shumë. Ajo gjithashtu ka funksioni i shtyrjes, për të ndaluar alarmin dhe ai përsëritet pas 5 minutash. Dhe e tij Bateri 1800 mAh Përdoret në mënyrë që ta përdorim kudo, por edhe që të mos shqetësohemi për orën e alarmit nëse ka ndërprerje të energjisë gjatë natës.

Altoparlanti i orës Energy Sistem 3 fletë teknike

Markë Sistemi i energjisë
Model altoparlanti i orës 3
Conectividad wifi - fole Bluetooth 4.2 dhe 3.5 mm
fushë deri në 10 metra
radio FM me antenë të integruar
potencia 8 W
ndriçim RGB LED
bateri 1800 mAh
autonomi Ore 11
Koha e tarifimit Ore 3
peshë 537 g
përmasat 140 x 130 x 130
çmim 39.90 €
Lidhja e blerjes Altoparlant i orës Energy Sistem 3

Pro dhe kundër të altoparlantit të orës Energy Sistem 3

rekuizitë

Një shtesë shumë e mirë është ajo që ka altoparlanti Energy Sistem 3 bateria vetanake, diçka që i jep asaj disa përdorime përveç orës me zile.

La Radio FM Me një antenë të integruar është gjithashtu një plus interesant që e bën altoparlantin e orës të fitojë pikë krahasuar me opsionet e tjera.

La fuqinë folës 8 W e bën muzikën ose radion tonë të tingëllojë e shkëlqyeshme në çdo cep të shtëpisë.

rekuizitë

 • bateri
 • Radio FM
 • Fuqia dhe cilësia e zërit

Contras 

Altoparlanti i orës Energy Sistem 3 jo e optimizuar për përdorim me Alexa ose ndonjë ndihmës tjetër zëri, diçka që kufizon funksionet e tij.

El madhësia e ekranit Ashtë pak qesharake, veçanërisht duke marrë parasysh madhësinë e pajisjes.

Contras

 • Nuk përputhet me asistentët zanorë
 • Ekran xhuxh

Mendimi i redaktorit

Altoparlant i orës Energy Sistem 3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
39,90
 • 60%

 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • Ekran
  Redaktori: 30%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 60%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.