Fresh´n Rebel CLAM, premton shkathtësi, komoditet dhe cilësi [Analizë]

Ne kthehemi me analizat, dhe është se vera larg nga ndalimi i këmbëve tona na kujton se ka disa produkte që kërkojnë informacion kur merret parasysh blerja e tyre. Tani me udhëtime dhe largime ne kërkojmë të izolojmë veten, një atmosferë të mirë dhe mbi të gjitha pushimin. Pak elemente elektronike e ndihmojnë këtë më shumë sesa një kufje të mirë për shiritat e kokës, larg kufjeve True Wireless që tentojnë të mbushin xhepat tanë në ngutjen e përditshme. Sot ne rishikojmë një produkt Fresh´n Rebel, kufjet CLAM me zë me cilësi të lartë dhe anulim pasiv të zhurmës. Qëndroni me ne dhe zbuloni nëse ato janë një blerje e mirë.

Jo rrallë është e vështirë për ne të gjejmë kufje të mira, tregu është i mbipopulluar me marka të njohura, të tjerë jo aq të njohur dhe të tjerë që as nuk e dinit se ekzistonin. Zakonisht ju shkoni në dyqanin tuaj të besuar ose vini bast në Amazon dhe mekanizmin e tij të vlerësimit dhe analizës, por gjithsesi është një detyrë e vështirë për tu përballur. Tingulli dhe komoditeti janë diçka shumë personale dhe shpesh është e vështirë të futesh në një analizë të këtyre karakteristikave, por Si gjithmonë, në Actualidad Gadget ne përpiqemi ta vendosim veten në vend të lexuesve tanë, dhe sidomos të atyre që kërkojnë përmes nesh të njohin një produkt në thellësi para se ta blejnë, kështu që le të shkojmë atje.

Dizajni i bojës dhe materialet prim

Gama e ulët dhe e mesme vazhdojnë të konkurrojnë për të ofruar produkte që duken si ato që nuk janë, megjithatë, vetëm disa sekonda pasi hapi kutinë e Fresh'n Rebel CLAM për të kuptuar se ata kanë vënë kujdes dhe përkushtim në zgjedhjen e modelit, materiale dhe ngjyra. Për të filluar, ne gjejmë një gamë prej jo më pak se gjashtë ngjyrash, secila me emrin e saj të veçantë dhe tregtar, por që unë do të përmbledh për ju: Gri; Jeshile akuamarin; Trëndafili; Blu; E kuqe dhe gri e errët.

 • materiali: Plastika - metali
 • pesha: 240 gram
 • Ngjyrat: Gri në akull, Mint i mjegullt, Pink pluhur, Blu me benzinë, E kuqe rubin dhe Gri e stuhisë

Këto kufje kanë një dizajn "të njohur", të bërë nga plastika, me një bazë alumini brenda që shkëlqen kur zgjasim shiritin e kokës. Ne kemi jastekë rrethues, domethënë ato mbulojnë plotësisht veshin pa e shtypur dhe një rresht tekstil-viskoelastik në pjesën e sipërme që shmang presionin mbi "cocorota". Ato janë krijuar patjetër që të jenë komode, dhe është që secila kufje të rrotullohet në një bosht për t'u përshtatur me nevojat fiziologjike të pronarit, në të njëjtën mënyrë që ato janë të palosshme për të qenë në gjendje t'i çojnë kudo. Ne kemi një panel butonash (volum dhe pauzë luajtjeje) në kufjen e djathtë, ku ekziston edhe porta microUSB dhe mikrofoni. Në kufjen e majtë kemi një LED informues dhe një lidhje 3,5 mm Jack për ato më klasiket.

Autonomia dhe lidhja

Firma Fresh´n Rebel na siguron se do të jemi në gjendje të shijojmë deri në 35 orë autonomi, po, një zemërim i vërtetë. Por siç ndodh gjithnjë për sa i përket baterive duhet të marrim parasysh shumë faktorë të tillë si nxehtësia, cilësia e lidhjes dhe madje edhe volumi në të cilin dëgjojmë muzikë. Sidoqoftë, ne kemi marrë rezultate të ngjashme me ato që premton marka në broshurën tuaj promovuese, por duhet të kujtojmë jo vetëm atë ne kemi një port microUSB (nëse keni menduar se në vitin 2019 do të pushonit së parëi, më vjen keq për ju) por kërkon jo më pak se 3 orë për një karikim të plotë, faktorët që duhen marrë parasysh.

Për sa i përket lidhjes që kemi Bluetooth për të dëgjuar muzikë pa tel dhe natyrisht një port Fole 3,5 mm për ata që vazhdojnë të bëjnë bast për klasiken. Kutia përfshin një çantë transporti tekstili dhe që nga ana e tij përmban dy kabllo: Jack-Jack 3,5 mm dhe USB-microUSB, me një ngjyrë në përputhje me atë të zgjedhur për kufjet tona dhe të endur në najloni për të ruajtur qëndrueshmërinë e tij. Kjo çantë, përkundër gjithçkaje, nuk përfshin asnjë lloj doreze, megjithëse kufjet e palosura përshtaten në mënyrë të përsosur dhe lehtësojnë mbrojtjen e tyre. Për t'i lidhur ato është e thjeshtë, Kur i ndizni duke shtypur butonin Play-Pause, e lëmë të shtypur për të paktën gjashtë sekonda derisa LED të pulsojë shpejt, pastaj në pajisjen mobile ose PC që duam të përdorim si transmetues, thjesht duhet ta zgjedhim atë në paneli i lidhjes me Bluetooth.

Cilësia dhe komoditeti i zërit

Këto KLAMA të Rebelëve Fresh'n kanë dy Shoferë 40 mm që japin tingull të fuqishëm dhe të qartë edhe në vëllime të larta. Gjërat bëhen më mirë nëse marrim në konsideratë që duke qenë rrethues, ata padyshim që përfitojnë nga një anulim më i jashtëzakonshëm i zhurmës së jashtme falë përshtatjes së tyre korrekte. Unë personalisht nuk më tërheq sistemi NAC, prandaj preferoj anulimin pasiv të zhurmës. Rezultati është se ajo ka një efekt bas i thellë mjaft e zakonshme në këtë lloj kufjesh, pa humbur notat e tjera dhe instrumentet melodike po aq të rëndësishme, dhe kjo vlerësohet veçanërisht kur lini muzikën e zakonshme urbane dhe vini bast për pak Rock & Roll ose Flamenco Fusion.

Sa për rehati, kufjet qartë rrethuese kanë një aspekt negativ që të gjithë e dimë: ato japin shumë nxehtësi. Në këto periudha të verës nuk do të jetë e vështirë për ju të përfundoni me djersitje të veshit nëse ecni shumë me ta në rrugë, por është çmimi për të paguar një tingull të imët dhe të qëndrueshëm pa ndërprerje. Veshja e tyre për shumë orë nuk ka shkaktuar, të paktën në përvojën time, dhimbje në veshë ose në majë të kokës, gjë që nuk mund ta them për të gjitha kufjet.

Mendimi i redaktorit

Fresh'n Rebel KLAMA
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99
 • 80%

 • Fresh'n Rebel KLAMA
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësia e tingullit
  Redaktori: 90%
 • potencia
  Redaktori: 85%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Cilësia e materialeve dhe dizajni
 • Të rehatshme dhe të palosshme
 • Lidhje e lehtë dhe autonomi e mirë
 • Cilësi e shkëlqyeshme e zërit shumë e ekuilibruar

Si mund të ishte ndryshe, midis shumë vendeve të tjera, ju mund t'i gjeni këto Fresh´n Rebel CLAM nga 79,99 euro në Amazon (lidhje), dhe sinqerisht nuk kam gjetur asgjë që i diferencon ata veçanërisht nga kufjet e tjerë me çmim të ngjashëm, por gjithashtu nuk ka të meta të dukshme që e bëjnë çmimin e tyre të dukshëm. Kjo do të thotë, Nëse ju pëlqen dizenjimi dhe po kërkoni autonomi nga dora e daljes së zërit dhe një anulim cilësor i zhurmës pasive, pse të mos vini bast në CLAM të Fresh´n Rebel?

Fresh'n Rebel KLAMA
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99
 • 80%

 • Fresh'n Rebel KLAMA
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësia e tingullit
  Redaktori: 90%
 • potencia
  Redaktori: 85%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Më pëlqen