Analiza e bishës së kutisë në natyrë të Sistemit të Energjisë

Energy Sistem Outdoor Box Mbulesa e bishës

Sistemi i energjisë Besoni përsëri tek ne për të bërë analizën e një prej produkteve tuaja. Si zakonisht, bëhet fjalë për një vegël që lidhet me muzikën dhe tingullin. Por nuk është vetëm ndonjë. Ne kemi qenë me fat sa të jemi në gjendje të shijojmë kafshën, Energy Sistem Kafshë në natyrë.

Një altoparlant që ngre pajisjet shtesë muzikore në të një nivel më të lartë. A jeni nga ata keni nevojë për energji? Merrni mirë 2 gota… ose më shumë. Një opsion i rëndësishëm për t'u marrë parasysh nëse po kërkoni një altoparlant të përgatitur për jashtë dhe që ka mjaft energji. 

Bisha e Sistemit të Energjisë

Kur do të testojmë pajisje që lidhen me muzikë Energy Sistem gjithmonë ka diçka për të thënë. dhe në këtë rast ngrihet vëllimi në maksimum për të na njohur me Beas Box Outdoor. Një folës i madh dhe i fuqishëm në kuptimin e vërtetë të dy fjalëve. Të gatshëm për të mbuluar një sektor me kërkesa të mëdha, sjellja e tij nuk do t'ju lërë të palëvizur.

Pavarësisht nga madhësia dhe pesha e tij, po përballemi me një altoparlant portabël. Mund ta "instaloni" atë në këndin e preferuar të shtëpisë tuaj. Por gjithashtu mund ta merrni kudo që të shkoni. Mund të mos jetë më i lëvizshmi ose më i rehatshmi për tu transportuar. Por sa ju ofroni deri në 14 orë muzikë në fuqi të plotë pa pauzë? 

Nofka e bishës në fund të emrit të tij nuk është rastësisht. Nëse doni që muzika juaj të dëgjohet në maksimum kudo, Energy Sistem Outdoor Box Beast është altoparlanti juaj. Ne besojmë, as më shumë e as më pak, në atë 60 vat energji, Një mizori. Mos kini frikë të godisni lojën në hapësira të hapura, muzika juaj do të vazhdojë të tingëllojë me zë të lartë. Nëse jeni duke kërkuar pushtet, blej bishën tënde Energy Sistem Outdoor Box këtu në Amazon.

Projektuar për të qenë jashtë 

Energjia Sistem Ourdoor Box Bisha e jashtme

Su dizajn është qartë i destinuar për një ekip që është laptop. Thjesht hidhni një vështrim në dorezën e saj të madhe. Merrni muzikën tuaj dhe ndani atë kudo që të shkoni, por bëjeni atë të tingëllojë me të vërtetë e lartë. Kafsha e Bardhë e Energjisë Sistem ka me peshë më shumë se 3 kg e gjysmë. Por duke pasur parasysh madhësinë e saj të madhe dhe kapjen e shkëlqyeshme të ofruar nga doreza e saj, nuk është shumë e rëndë ose e pakëndshme për tu mbajtur.

Të gjitha strukturë është Ndërtuar nga plastikë e zezë me forcë të lartë, me cilësi të mirë. Ju nuk duhet të keni frikë nga gunga ose spërkatje, një pikë e mirë në favor. Në qendër, e tij rrjetë në të gjelbër bën kontrast të përkryer për të ofruar një produkt origjinal. Për momentin, ne nuk mund ta gjejmë Energy Sistem Outdoor Box Beast me ngjyra të tjera. Ky altoparlant nuk do të mbetet pa u vërejtur, dhe aq më pak kur ta fillojmë.

Beast Box Outdoor Energy Sistem është si kjo

Kafsha e Kutisë së Energjisë së Para

Faleminderit dizajn simetrik, folësi më i egër i Energy Sistem është e njëjta gjë për pjesën e përparme të saj si për pjesën e pasme të saj. Dhe ky dizajn i bindet mundësisë që muzika juaj të tingëllojë e njëjtë nga të dy anët. Për këtë kemi dy palë altoparlantë të pozicionuar në të dy anët për një përvojë zanore 360 ​​°.

Në njërën nga anët e saj kemi butona fizikë për të bashkëvepruar drejtpërdrejt me folësin. Në qendër kemi butonin ndezur fikur. Dhe rreth tij ne gjejmë butona për kontrolli i vëllimit, e cila do të shërbejë gjithashtu për të avancuar ose vonuar gjurmët. Ne gjithashtu gjejmë butoni i luajtjes / pauzës. Dhe një buton, i vendosur në pjesën e sipërme, për të hyrë në menu.

Energy Sistem Outdoor Box kontrollon kafshët

Nëse ju shikoni në një tjetër anët e saj kemi gjetur portet e shumta të hyrjes dhe daljes me të cilën ka Kafsha e Kutisë së Jashtme. Nën një kapak gome për t'i mbrojtur ata nga lagështia dhe spërkatjet, të cilat lehtë do t'i heqim një mori opsionesh që zgjerojnë mundësitë. Ne kemi hyrja aktuale ku do të fusim kabllon për të karikuar baterinë.

Energy Sistem Outdoor Box portet e kafshëve

Ne kemi një Porta hyrëse ndihmëse analoge e formatit 3,5 mm. Gjithashtu me Lexues i kartës së kujtesës Micro SD. Dhe për më tepër, a Lidhës usb ku përveç se mund të lidhim një memorie të jashtme, mund të lidhim çdo pajisje dhe përdorni altoparlantin si një bankë energjie. Siç e shohim, shumë mundësi për të qenë në gjendje të luajmë muzikën tonë të preferuar në një mënyrë apo në një tjetër.

Këtu mund të blini Energy Sistem Outdoor Box Beast në Amazon me transport falas

Lidhje e përputhshme dhe e gjithanshme

Siç e kemi parë, duke pasur parasysh mundësitë e lidhjes që ofron, Energy Sistem Outdoor Box Beast është një pajisje e pajtueshme dhe e gjithanshme. Ne e konsiderojmë një shtesë më shumë sesa interesante që ka Radio FM. Përveç lidhjeve fizike, "bisha" lidhet në mënyrë shumë efikase.

Energy Sistem Kuti e jashtme Madhësia e kafshës

Su Lidhja Bluetooth është e sigurt dhe e qëndrueshme falë teknologjisë v5.0 klasa II me të cilën është pajisur. Me fushëveprimin e deri në 10 metra larg. Mbështet profilet Bluetooth A2DP / AVRCP. Ajo ka një Frekuenca e punës 2,4 GHz. Harrojeni për shkëputjet ose ndërprerjet në riprodhim. 

Autonomi në mënyrë që muzika të mos ndalet

Kur flasim për një altoparlant portabël, bateria është një nga pikat e saj të rëndësishme. Dhe përveç energjisë ose dizajnit, ne marrim parasysh baterinë që ajo ka. Altoparlanti Energy Sistem Outdoor Box Beast është e pajisur me një bateri litium-jon 2.600 mAh. Një bateri që Ne mund të karikojmë plotësisht një herë të rraskapitur në një kohë prej 3 orë e gjysmë. 

Edhe pse apriori mund të duket një ngarkesë e pamjaftueshme e baterisë është të aftë për të ofruar deri në 14 orë muzikë "non stop". Një autonomi që mund të shkurtohet ose zgjatet në varësi të nivelit të vëllimit që përdorim.

Fleta e të dhënave Energy Sistem Outdoor Box Beast

Energy Sistem Jungle bisha e jashtme

Markë Sistemi i energjisë
Model Jashtë Box Box
Sistemi i zërit 2.0 stereo
Altoparlantë të integruar Altoparlantë me rreze të plotë 4 ”dinamike
Lidhshmëria Bluetooth 5.0
Lidhje shtesë USB - fole mikro SD - fole ndihmëse 3.5
Radio FM SI
bateri 2.600 mAh
autonomi deri në orët 14
Koha e tarifimit Ore 3.5
Masat 490 x 190 x 220 mm
peshë 3675 g
çmim 159.00 €
Lidhja e blerjes Energy Sistem Kafshë në natyrë

Pro dhe kundra

rekuizitë

Të kesh një fuqi prej 60 W nuk është normale në pajisjet portative.

Ndërtuar me materiale që do t'i rezistojnë goditjes dhe të mbrojtura për t'i bërë ballë spërkatjeve, shqetësimeve të lamtumirës.

Tingull rrethues 360º falë grupit të dyfishtë të dy altoparlantëve në secilën nga anët e tij.

rekuizitë

 • Fuqi 60W
 • Rezistenca ndaj goditjeve dhe ujit
 • Tingull 360º

Contras

Pesha mbi 3,5 kg është e rëndë për t’u transportuar.

Nuk ka ngjyra të tjera në dispozicion, për momentin kemi vetëm versionin jeshil.

Contras

 • peshë
 • Një ngjyrë e vetme

Mendimi i redaktorit

Energy Sistem Kafshë në natyrë
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
159,00
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • performanca
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 85%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 60%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.