Analizë e kullës zanore Energy Sistem Multiroom WiFi

Marka Spanjolle Energy Sistem nuk pushon së na mahnitur me produkte gjithnjë e më të suksesshme, duke ofruar teknologji, dizajn dhe performancë të mirë pa penalizuar tepër çmimin e blerjes. Prandaj, sistemet Energy Sistem Multiroom ato na duken një mundësi tërheqëse për t'u marrë në konsideratë tingëllon shtëpia jonë. Në Gadget Actualidad ne kemi pasur mundësinë për të analizuar këtë produkt në thellësi, kështu që le t'i njohim më në detaje.

Çfarë është Energy Sistem Multiroom?

Për ata që nuk e dinë, Multiroom është aftësia e pajisjeve Energy Sistem për të sinkronizuar me njëra-tjetrën në mënyrë që të luajnë muzikë në pjesë të ndryshme të shtëpisë, sikur të ishte një "muzikë e vjetër". Por logjikisht pa tel, përmes WiFi ose Bluetooth. Kjo është, ne riprodhojmë audion nga Smartphone ose Tablet dhe pajisjet Energy Sistem Multiroom sinkronizoni përmes rrjetit WiFi të tingëllojë në unison. Për të kontrolluar secilin altoparlant (nëse keni disa kulla dhe / ose ndonjë pajisje tjetër të markës) ne mund të përdorim pajisjen Aplikacioni për energji Wi-Fi, i disponueshëm falas nga Play Store ose App Store. Ka shumë mundësi: më e thjeshtë është të lidhni luajtësin me secilën pajisje përmes Bluetooth individualisht. Më e përparuara është përdorimi i aplikacionit në celularin dhe Tabletin tuaj për të menaxhuar në mënyrë të pavarur volumin e secilit altoparlant shoqërues, për t'i sinkronizuar ato, etj. Sigurisht që ju gjithashtu mund të përdorni lexuesin e kartave USB ose SD dhe të përdorni kullën me telekomandën e tij gjatë gjithë jetës.

Për të shkarkuar aplikacionet në Android / iOS tuaj duke përdorur lidhjet e mëposhtme:

Energji WiFi me shumë dhoma (lidhja e AppStore)
Energji WiFi me shumë dhomafalas

Kulla të fuqishme zanore

Këtë herë ne testuam një paketë të përbërë nga dy kulla të zërit Wi-Fi Energy Multiroom Tower. Secila kullë është e përbërë nga dy vuoferë para 4 (10 + 10W), një postues në Twitter 1,5 ((10W) dhe një nën-vufer 4 ″ (30W). Në total ato i shtohen shifrës jo të pakonsiderueshme të 60W RMS për secilën kullë.

Vetë kulla është jo më pak se një metër e lartë, me një gjerësi dhe thellësi 15 cm. Pamja e produktit është e hollë dhe e këndshme, një dizajn i hijshëm vinili i zi, i kryesuar nga një panel i sipërm me ndriçim me dritë që shton një prekje të modernitetit. Kulla përfshin një bazë të vogël opsionale që rrit qëndrueshmërinë e kompletit, në rast se konsiderohet se rrezikon të bjerë (për shembull nëse kemi fëmijë, kafshë shtëpiake ose thjesht priremi të shkelim mobiljet në shtëpi).

Testimi i kullave

Sapo kullat të lidhen, ne marrim një zë që tregon mënyrën e zgjedhur (Bluetooth, WiFi, SD, USB, etj.). Sipas mendimit tim, ky funksion nuk është i nevojshëm pasi që ne e shohim atë në ekranin e sipërm, aplikacionin ose telekomandën. Kulla ka një hapësirë ​​të aktivizuar në majë me një vend të caktuar ku mundemi depozitoni celularin ose lojtarin në të njëjtën kohë kur e karikojmë atë, me dy fole USB 2 amp, një ide shumë praktike dhe e mirëpritur. Sinkronizimi WiFi kryhet pa probleme, duke qenë trajtimi shumë i thjeshtë. cilësia e zërit duket shumë e suksesshme, me mundësinë e zgjedhjes së disa barazimeve të ruajtura ose menaxhimin e ekuilibrit të trefishtë dhe basit përmes dy rrotave të jetës të vendosura në pjesën e pasme. Duhet të theksohet se nën-vuoferi, megjithë madhësinë relativisht të vogël, i shton shumë trupit dhe thellësisë zërit, duke qenë më se e mjaftueshme që fqinjët të na kujtojnë nëse e përdorim me fuqi të plotë.

Paneli i sipërm i prekjes ka një prekje disi e vështirë, por është normale pasi që sot jemi mësuar me ndjeshmërinë ekstreme të ekraneve të prekjes së Smartphone-ve tanë, deri në atë pikë sa shtypja e ndonjë komande tjetër mund të duket e pazakontë. Siç kam thënë më parë, dizajni i së njëjtës është i këndshëm dhe ndriçimi me kohë i shtohet një "prekjeje".

Cilësia e riprodhimit përmes mediave fizike (USB, kartë ose lidhje kabllovike) nuk mbështet ngjitjen. Nga funksionet pa tel (Bluetooth ose WiFi), siç mund të prisni WiFi funksionon më mirë. Me këtë rrjet rrallë do të ndodhin ndërprerje mikro ose dështime të sinkronizimit, një problem specifik që në çdo rast zgjat për të mijtat e sekondës dhe mund të konsiderohet normal në këtë lloj produkti.

Rreth aplikacionit Energy Wi-Fi

Nëse duam që pajisjet të çiftëzohen dhe të bashkëveprojnë me njëra-tjetrën, duhet domosdoshmërisht instaloni aplikacionin Energy Wi-Fi. Falë këtij aplikacioni ju do të jeni në gjendje të kryeni të gjitha kontrollet, të eksploroni skedarët e lojtarit të lidhur, lidhjen me Tuneln, Spotify, etj.

Mendimi i redaktorit

Energjia Sistem Multiroom WiFi
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
130
 • 60%

 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • tingull
  Redaktori: 88%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 65%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Tingull cilësor
 • Shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Sinkronizimi i pajisjeve të shumta

Contras

 • Dizajn disi i datuar
 • Përmasa shumë e madhe

duke përmbledhur

Cilësia në rritje e produkteve Enegy Sistem nuk mund të mohohet. Ky është një produkt me cilësi të mirë të zërit, dizajn të këndshëm, funksionalitet WiFi dhe një çmim të ulët prej 130 € për kullë. Mund t’i blini duke hyrë këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   rodo dijo

  Crashtë i dobët dhe i keq nuk është një Vifa Stockholm kështu që nuk do të tingëllojë mirë.