Analiza e mikrodronit Smartview VR

Duke përfituar nga afrimi i Krishtlindjes, në ditët në vijim do të shkojmë dorëzoni komente të ndryshme të dronëve si brenda ashtu edhe jashtë, pasi dronët me siguri do të jenë një nga dhuratat e yjeve këtë vit. Sot për të filluar ne do ta bëjmë atë me Microdrone Smartview VR, një dron shumë i vogël që përshtatet në mënyrë të përkryer në pëllëmbën e dorës dhe që si tipari i tij më i spikatur përfshin një sistem video në kohë reale që së bashku me syzet Syzet VR Drone Kjo do të na lejojë të shijojmë një përvojë të fluturimit të personit të parë FPV që është diçka e re në pajisjet e kësaj madhësie.

Madhësi e vogël, performancë e lartë

Gjëja e parë që duhet theksuar në lidhje me mikrodonin është madhësia e tij e vogël. Me vetëm 3 centimetra të gjerë Ky është një mikrodron me të vërtetë i vogël, por përkundër kësaj ai vjen i pajisur me një minikamera të fuqishme sa të jetë në gjendje të bëjë foto cilësore dhe shijoni videon në kohë reale.

Përveç kamerës, pajisja shquhet për një tjetër funksionalitet tjetër që megjithëse janë mjaft normale në dronët e zakonshëm, ato zakonisht nuk janë në rangun e mikrodronëve të tillë si butoni i kthimit në shtëpi dhe kontroll absolut. Pjesa e kontrollit absolut është e rëndësishme për ata që janë mësuar të pilotojnë në atë mënyrë fluturimi ndërsa butonin e kthimit në shtëpi e shohim më shumë si një anekdotë, pasi që është e rrallë që ju duhet ta përdorni atë në një mikrodron që është krijuar për të fluturuar në ambiente të mbyllura.

Ai gjithashtu përfshin një butonin e energjisë që helikat të fillojnë të rrotullohen dhe një tjetër Për ulje, gjë që duhet të theksojmë se funksionon vërtet mirë.

Argëtim dhe pilotim i lehtë

El Mikrodroni Smartview VR Shtë një pajisje vërtet e thjeshtë për të fluturuar nëpër stacion, gjë që e bën atë veçanërisht i përshtatshëm si dhuratë për njerëzit që nuk kanë përvojë të mëparshme me pilotimin e dronëve. Ajo vjen e pajisur me një mbrojtje të lëvizshme për helikat që do të jetë shumë e dobishme për seancat e para të fluturimit, por pasi të keni kontrolluar dronin ju rekomandojmë ta hiqni atë dhe se fluturimi është shumë më i lehtë dhe më argëtues pa të.

Ofrece dy shpejtësi fluturimi, një i ngadaltë për njerëzit që sapo fillojnë dhe një më i shpejtë për ata përdorues më ekspertë, megjithëse një shpejtësi e tretë bëhet me më pak se një shpejtësi të tretë që është në dispozicion në pajisje të tjera me madhësi të ngjashme që kemi testuar dhe që lejojnë një fluturim shumë elektrik dhe argëtues.

Siç është zakonisht normale, ajo gjithashtu përfshin një mënyra marifet për të bërë sythe tipike dhe rrotullime në ajër.

Fluturoni me stacionin dhe me smartphone-in tuaj

Smartview VR është gati të fluturojë nëse jeni ju vozisni me stacionin që vjen në kuti sikur ta preferoni kontrollo nga smartphone-i juaj. Për të pilotuar me smartphone-in tuaj, thjesht duhet të instaloni aplikacionin e mëposhtëm (të disponueshëm për iOS dhe Android), të ndizni dronin, të lidhni Wi-Fi të smartphone-it tuaj me dronin dhe të hapni aplikacionin dhe kaq.

Personalisht, ne preferojmë të fluturojmë me transmetuesin e vetë dronit, pasi ndjesia e prodhuar nga prekja fizikisht e kontrolleve nuk është aspak e krahasueshme me ta bërë atë me ekranin celular, por për ata përdorues që preferojnë këtë formë fluturimi, ky mikrodron e lejon gjithashtu .

Shkarkoni aplikacionin për iOS

VR MICRODRONE (Lidhja e AppStore)
MIKRODRONI VRfalas

Shkarkoni aplikacionin Android

MIKRODRONI VR
MIKRODRONI VR
zhvilluesi: SHENJE mai
Çmimi: Falas

Syzet VR Drone

Bashkimi i mikrodronit së bashku me gotat VR Drone janë ato që lejojnë ofrimin e një përvoje tjetër në këtë pajisje krahasuar me produktet e së njëjtës gamë. Thjesht duhet të lidhni smartphone-in tuaj me dronin, të klikoni në një ikonë që ju lejon të ndani ekranin në dy, të futni smartphone-in në tabaka për syzet dhe jeni gati të shkoni. pilotoni dronin tuaj në vetën e parë.

Videoja në kohë reale funksionon mjaft mirë, ka një vonesë të vogël në video por është e pranueshme nëse konsiderojmë se është një dron që kushton së bashku me syzet më pak se 90 € dhe kjo na ndihmon të fillojmë të eksperimentojmë me pilotimin e FPV.

Sigurisht, duke qenë një pajisje e krijuar për të fluturuar në ambiente të mbyllura ku hapësira zvogëlohet, fluturimi FPV rekomandohet vetëm për të pilotët me një shkallë të mesme të pilotimit. Nëse ajo që dëshironi është të bëni provat tuaja të para në këtë mënyrë fluturimi, ne ju rekomandojmë që ta përdorni në një hapësirë ​​të madhe të brendshme siç është një sallë sportive apo të ngjashme, sepse përndryshe do të jetë shumë e vështirë të mos përplaseni në sekondat e para pasi që për dikush nëse përvoja është komplekse, mat distancat mirë dhe di se cila është gjendja e pajisjes në lidhje me mjedisin.

Karakteristika të tjera të Microdrone Smartview VR

Droni ka një Autonomia e fluturimit 6 minutash; Bateria mund të karikohet duke e lidhur pajisjen në një USB që më pas mund ta lidhim me energjinë ose me një kompjuter, por opsionalisht gjithashtu mund ta ngarkojmë përmes stacionit. Ky opsion i dytë ofron një karikim shumë më të ngadaltë dhe gjithashtu përdor bateritë e stacionit, kështu që logjikisht është krijuar vetëm për ta karikuar kur jemi në rrugë dhe nuk kemi asnjë alternativë tjetër.

Stacioni është i pajisur me një foltor ku mund ta vendosim smartphone-in për të parë videon në kohë reale ndërsa jemi duke vozitur (në rast se nuk duam të përdorim syzet). Ai gjithashtu ka një enë të vogël për të transportuar mikrodonin në të në një mënyrë më komode.

Mendimi i redaktorit

Mikrodroni Smartview VR
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
a 89,90
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Kamera
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 85%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Modaliteti i fluturimit i personit të parë me syze VR
 • Karakteristika të përparuara të tilla si butoni i uljes, kontrolli absolut dhe kthimi në shtëpi
 • Shumë i vogël

Contras

 • Na mungon një shpejtësi e tretë më e shpejtë

Përfundimi i Microdrone Smartview VR

Kjo është një pajisje zbavitëse dhe e lehtë për t'u përdorur për pilotim normal me një stacion ose smartphone. Ne mund ta përdorim atë me syzet për të bërë një fluturim të personit të parë, por është një mundësi vetëm për pilotët me përvojë të mëparshme.

Blini mikrodronin Smartview VR

Mikrodroni SmartVR VR kushton 89,90 € dhe Ne mund ta blejmë atë në Juguetrónica duke klikuar këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->