Andy Rubin mohon se Essential është për shitje, edhe pse ai vetë nuk e di se cila është e ardhmja e tij

Telefoni esencial

Në orët e fundit, një lajm që dha alarmin po dilte në shesh: Thelbësore, kompania që zhvilluesi i Android ka ndjekur, mund të jetë në shitje, sipas informacionit nga portali Bloomberg. Versioni i dytë i Essential Phone - i pari që kishte një "Notch" në ekran - u anulua. Megjithatë, vetë themeluesi i kompanisë dhe ish-Google, u hodh për të mohuar shitjen e kompanisë së tij.

Bloomberg komenton se versioni i dytë i smartphone-it popullor të pastër Android anulohet. Gjithashtu, numrat nuk dalin dhe shitja e kompanisë do të ishte në tryezë. Për më tepër, me sa duket do të kishte tashmë një blerës të interesuar që do të merrte gjithçka: softuer, patenta, skuadra zhvillimi, etj.

Telefoni Thelbësor Andy Rubin

Por sipas asaj që thonë ata Informacioni të cilët kanë pasur akses në një email dërguar nga vetë Rubin për punonjësit e tij Thelbësor, themeluesi e komenton atë "Ne nuk do ta mbyllim kompaninë". Tani, siç sugjerojnë ata, problemet financiare janë shumë të pranishme dhe unë do të përpiqesha të mbledh para dhe të flisja me banka të ndryshme për të arritur një zgjidhje.

Nga ana tjetër, Andy Rubin lançoi një cicërimë disa orë më parë në të cilën ai tha: "Ne gjithmonë kemi shumë produkte në zhvillim në të njëjtën kohë dhe ne përqafojmë anulimin e disa në favor të asaj që ne besojmë se do të jetë sukseset më të mëdha. Ne po bëjmë të gjitha përpjekjet tona për të ardhmen, produkte që ndryshojnë lojëra, përfshirë produkte celularë dhe shtëpiakë ». Disa sugjerojnë se mund të jetë një altoparlant i zgjuar. Ndërkohë, shifrat e mbledhura nga Essential Phone që nga lansimi i saj mund të arrijnë në 150.000 njësi të shitura. Dhe pjesërisht falë rënies së çmimit që pësoi në fund të vitit të kaluar, duke e vendosur atë në 150 dollarë.

Po kështu, Rubin ankohet për artikullin që Bloomberg ka botuar dhe konsideron se duke lëshuar këtë informacion ata nuk i lënë ata në një pozitë të mirë për të arritur objektivin e marrjes së më shumë parave. Në të njëjtën mënyrë, themeluesi i Android është i qartë edhe për sa vijon: "Unë do të përqendrohem në fitoren dhe jo ankesat". Do të shohim se si funksionon gjithçka në ditët në vijim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.