Anker PowerConf C300, një kamera në internet e zgjuar dhe një rezultat profesional

Punë në telefon, takime, thirrje video të përjetshme ... Ju mund të keni vërejtur që kamera në internet dhe mikrofoni në laptop nuk ishin aq të mirë sa prisnit, veçanërisht tani që ky lloj i komunikimit dixhital është bërë kaq i zakonshëm. Sot ne ju sjellim një zgjidhje mjaft tërheqëse për të gjitha këto sëmundje.

Ne analizojmë Anker PowerConf C300 të ri, një kamerë me performancë të lartë me rezolucion FullHD, kënd të gjerë dhe karakteristika të inteligjencës artificiale. Zbuloni me ne të gjitha karakteristikat e kësaj pajisje të veçantë dhe cilat janë pikat e saj më të forta në krahasim me rivalët e drejtpërdrejtë, dhe natyrisht edhe pikat e saj të dobëta.

Materialet dhe dizajni

Ne tashmë e njohim Anker më parë, është një firmë që tenton të vërë bast në dizenjime dhe materiale premium në produktet e saj, diçka që marrëdhënia e saj e çmimeve na e bën shumë të qartë për ne. Sa i përket dizajnit, ai ka një format mjaft të njohur, ne kemi një panel qendror ku sensori mbizotëron në qendër, i rrethuar nga një unazë me ngjyrë metalike në të cilën do të lexojmë aftësitë e tij. Regjistrim 1080p (FullHD) me shpejtësi kornizash 60FPS. Pjesa e pasme është e ndërtuar prej plastike mat që jep një ndjesi cilësie dhe qëndrueshmërie të jashtëzakonshme. Ka një hapje për kabllon në të njëjtën pjesë të pasme USB-C që do të veprojë si lidhësi i vetëm.

 • Kablli USB-C është i gjatë 3m

Kjo e fundit është një pikë e favorshme sepse ju lejon të përfitoni nga më shumë hapësirë. Sa i përket mbështetjes, ajo ka një mbështetje në pjesën e poshtme, e rregullueshme në 180º dhe me fije për vidë mbështetëse ose trekëmbësh klasik. Ka edhe dy pika mbështetëse të tjera me diapazon 180º dhe në fund zona e sipërme, aty ku kamera Kjo do të na lejojë ta rrotullojmë atë 300º horizontalisht dhe një tjetër 180º vertikalisht. Kjo lejon që kamera të përshtatet për përdorim në tryezë, në një trekëmbësh ose nga një mbështetje në pjesën e sipërme të monitorit, ku nuk do të zërë vend në ekran.

Në këtë aspekt, ne gjejmë një shtesë interesante, pavarësisht se nuk kemi një sistem mbylljeje për të mbuluar fizikisht lentet e integruara në kamera, Po, Anker përfshin dy kapakë me format rrëshqitës në paketim dhe se ato janë ngjitëse, ne mund t'i vendosim dhe t'i heqim ato sipas dëshirës në sensor, në këtë mënyrë do të jemi në gjendje të mbyllim kamerën dhe të sigurohemi që ata nuk po na regjistrojnë, edhe nëse janë të lidhur me të. Sidoqoftë, ne kemi një tregues LED përpara që do të na paralajmërojë për statusin e funksionimit të kamerës.

Instalim dhe softuer i personalizueshëm

Në thelb ky Anker PowerConf C300 është Plug & Play, me këtë dua të them se do të funksionojë si duhet vetëm duke e lidhur atë me portin USB-C të kompjuterit tonë, megjithatë, ne shoqërohemi nga një përshtatës USB-C në USB-A për rastet kur është e nevojshme. Sistemi i tij i inteligjencës artificiale dhe aftësitë e fokusit automatik duhet të jenë të mjaftueshme për ditët tona në ditë. Sidoqoftë, është e rëndësishme të keni një softuer mbështetës, në këtë rast për të cilin po flasim AnkerWork që mund ta shkarkoni falas, në të do të gjejmë shumë mundësi, por gjëja më e rëndësishme është mundësia e azhurnimit të softuerit të kamerës në internet dhe kështu zgjatja e mbështetjes së tij.

Në këtë softuer ne do të jemi në gjendje të rregullojmë tre kënde shikimi 78º, 90º dhe 115º, si dhe zgjedhjen midis tre cilësive të kapjes ndërmjet 360P dhe 1080P, duke kaluar mundësinë e rregullimit të FPS, aktivizimin dhe çaktivizimin e fokusit, HDR dhe a Funksioni anti-Dridhje Shumë interesante kur po ndriçohemi nga llamba LED, ju tashmë e dini që në këto raste zakonisht shfaqen dridhje që mund të jenë të bezdisshme, diçka që ne do ta shmangim dukshëm. Pavarësisht nga gjithçka, ne do të kemi tre mënyra të paracaktuara në varësi të nevojave tona që në teori përfitojnë plotësisht nga Anker PowerConf C300:

 • Modaliteti i Takimit
 • Modaliteti Personal
 • Modaliteti i transmetimit

Ne ju rekomandojmë në rast se keni vendosur për këtë aparat fotografik në dispozicion në faqen e internetit të Anker dhe në Amazon, që nxitoni të instaloni Anker Work dhe të shfrytëzoni rastin për të azhurnuar firmware të kamerës, pasi do të jetë e nevojshme të aktivizoni dhe çaktivizoni funksionin HDR.

Përdorni përvojën

Ky Anker PowerConf C300 është i certifikuar për përdorimin e tij korrekt me aplikacione të tilla si Zmadhimi, në këtë mënyrë, ne kemi vendosur që do të jetë kamera kryesore e përdorimit për transmetimin e iPhone News Podcast Në të cilën nga Actualidad Gadget marrim pjesë çdo javë dhe ku do të jeni në gjendje të vlerësoni cilësinë e imazhit të tij. Në të njëjtën mënyrë, ne kemi dy mikrofonë që kanë anulim aktiv të audios për të kapur qartë zërin tonë dhe për të eleminuar tingullin e jashtëm, diçka që kemi qenë në gjendje të verifikojmë që funksionon çuditërisht mirë.

Kamera merret mirë në kushte të ndriçimit të ulët meqenëse ka një sistem korrigjimi të figurës për këto raste automatikisht. Ne nuk kemi gjetur ndonjë problem operimi në macOS 10.14 e tutje, as në versionet e Windows më të larta se Windows 7.

Padyshim që konsiderohet si një mjet përcaktues për takimet tona të punës falë cilësisë së mikrofonave të saj dhe shkathtësisë që na ofron, nëse vendosni të vini bast në Anker PowerConf C300 pa dyshim që nuk do të gaboni, deri më tani, më e mira që kemi provuar. Merrni atë nga 129 euro në Amazon ose në faqen e saj të internetit.

PowerConf C300
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
129
 • 100%

 • PowerConf C300
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 27 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • screenshot
  Redaktori: 95%
 • Conectividad
  Redaktori: 95%
 • operacion
  Redaktori: 95%
 • rregullim
  Redaktori: 95%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Materiale dhe dizajn me cilësi të lartë
 • Cilësi shumë e mirë e imazhit
 • Kapje e shkëlqyeshme e zërit dhe fokus automatik
 • Program kompjuterik që përmirëson përdorshmërinë dhe mbështetjen e mirë

Contras

 • Çanta e transportit mungon
 • Softueri është vetëm në anglisht

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.