AnkerWork B600 një kamerë në internet për transmetim dhe telekomunikacion [Rishikim]

Anker vazhdon të punojë për të ofruar një mori alternativash dhe opsionesh në formën e aksesorëve për të gjitha llojet e përdoruesve, qofshin me karikues MagSafe, mjetet dhe sigurisht, me webcams, një nga degët e saj ku shkëlqen më shumë për opsionet dhe cilësinë që ofrojnë, prandaj me këtë rast i rikthehemi edhe një herë përleshjes me një produkt të këtij lloji.

Ne analizojmë në thellësi uebkamerën AnkerWork B600, një pajisje e krijuar për telepunim dhe transmetim, me dritë, mikrofon dhe altoparlantë. Mos e humbisni sepse pozicionohet si një alternativë interesante për të përmirësuar produktivitetin tuaj.

Materialet dhe dizajni

Kjo kamerë e re Anker trashëgon atë dizajn drejtkëndor me qoshe të rrumbullakosura që po shohim në pajisjet e saj të mëparshme. Edhe pse është e vërtetë që, si në pjesën tjetër të “unboxings” të Ankerit, cilësia perceptohet që në momentin e parë në nivel ndërtimi, edhe në aksesorë si kabllot. Ne kemi një pjesë të pasme ku gjejmë dy porte USB-C, të nevojshme për transmetimin e energjisë dhe imazhit, si dhe një port USB-A që do të shërbejë si dok.. Nga ana e tij, mjedisi është prej tekstili, për të lëshuar saktë tingujt e altoparlantëve të tij të integruar.

Ne kemi një bazë celulare që na lejon të rregullojmë kamerën në krye të çdo ekrani dhe ne gjithashtu mund të vendosim në bazën e poshtme çdo lloj mbështetjeje standarde për telefonat celularë ose kamerat, siç ështëKy është opsioni që kam zgjedhur pasi nuk do ta kem të lidhur përgjithmonë me ekranin.

Pjesa e përparme është për LED-in e ndriçimit që hapet me një menteshë dhe mbron lentet. Në anët kemi dy butona me prekje për mikrofonin dhe ndriçimin, diçka që mund ta kontrollojmë edhe nga vetë aplikacioni.

Karakteristikat teknike

Kjo kamerë kan Sensori me rezolucion maksimal 2K edhe pse ne mund ta rregullojmë atë sipas nevojave tona, po, me aftësitë e 30 imazhe në sekondë, edhe pse nuk është se na duhet më shumë për të punuar apo për të transmetuar. Madhësia e sensorit është 1/2.8 inç dhe ka një sistem automatik të ekspozimit, një sistem automatik të balancimit të bardhë, një fokus automatik dhe një funksion zbulimi dhe gjurmimi të personit, asgjë më shumë dhe asgjë më pak.

Nga ana tjetër kemi katër mikrofona dydrejtimëshe së bashku me dy altoparlantë 2W secili për të ofruar tingull të qartë stereo kur bëhet fjalë për bisedat, të gjitha me Anulimin e Echo Auto dhe sigurisht anulimin e zërit për thirrjet, duke lejuar që vetëm zëri të dëgjohet. Ne konkludojmë se ky AnkerWork B600 është i pajisur mjaft mirë në nivel teknik, megjithëse për performancën e tij në kohë reale do të flasim më vonë.

Instalim dhe softuer i personalizueshëm

Në thelb, ky Anker AnkerWork B600 është Plug & Play, me këtë dua të them se do të funksionojë si duhet vetëm duke e lidhur atë me portin USB-C nga kompjuteri ynë. Sistemi i tij i inteligjencës artificiale dhe aftësitë e fokusimit automatik duhet të jenë të mjaftueshme për ditën tonë. Megjithatë, është e rëndësishme të kemi softuer mbështetës, në këtë rast po flasim Puna Anker që mund ta shkarkoni falas, në të do të gjejmë shumë mundësi, por gjëja më e rëndësishme është mundësia e azhurnimit të softuerit të kamerës në internet dhe kështu zgjatja e mbështetjes së tij.

Në këtë softuer ne do të jemi në gjendje të rregullojmë tre kënde shikimi 68º, 78º dhe 95º, si dhe zgjedhjen midis tre cilësive të kapjes ndërmjet rezolutat e ndryshme duke kaluar mundësinë e rregullimit të FPS, aktivizimin dhe çaktivizimin e fokusit, HDR dhe a Funksioni anti-Dridhje shumë interesante kur ndriçohemi me llamba LED, e dini që në këto raste zakonisht shfaqen dridhje që mund të jenë të bezdisshme, diçka që do ta shmangim në mënyrë të dukshme. Pavarësisht gjithçkaje, ne do të kemi tre mënyra të paracaktuara në varësi të nevojave tona që në teori përfitojnë sa më shumë nga AnkerWork B600 e Anker.

Ne ju rekomandojmë në rast se keni vendosur për këtë aparat fotografik në dispozicion në faqen e internetit të Anker dhe në Amazon, që nxitoni të instaloni Anker Work dhe përfitoni nga rasti për të përditësuar firmuerin e kamerës.

në përdorim të përditshëm

Kjo kamerë ka fituar dy çmime në CES 2022 dhe është pikërisht sepse po përballemi me një "Gjithçka në Një", një pajisje e aftë për të reduktuar numrin e "grupeve" që kemi në tavolinën tonë falë bashkimit të të gjithëve në një single. Përveç kësaj, funksionon saktë në të gjitha fushat, në këtë mënyrë, Është bërë kamera jonë e paracaktuar për Podcast-in javor të iPhone News, ku ne ndajmë informacione rreth ngjarjeve aktuale në botën e teknologjisë në përgjithësi.

Këtu ajo ka demonstruar kompetencën e saj, veçanërisht falë sistemit të saj të ndriçimit LED që ne do të jemi në gjendje të kalojmë midis toneve të ftohta dhe të ngrohta, pasi ky që sapo përmendëm është pikërisht i vetmi element ndriçues i përdorur.

Kamera ka VoiceRadar Në rast se vendosim të përdorim mikrofonat e tij, ky nuk është gjë tjetër veçse një sistem i jashtëm i anulimit të zhurmës që qartëson performancën e telefonatës dhe që në testet tona është treguar shumë efektiv në eliminimin e zhurmës së sfondit dhe fokusimin vetëm te bashkëbiseduesit. .

Përveç kësaj, kamera ka sistemin vetëm kornizë, që nuk është gjë tjetër veçse një ndjekje specifike e personit, duke i mbajtur gjithmonë në plan të parë. Në testet tona është treguar shumë efikas si në nivel fokusi, ashtu edhe me vetë ndjekjen, diçka që e kemi vënë re në zhvillimin e detyrave.

Mendimi i redaktorit

ju mund të bëni me AnkerWork B600 duke filluar nga 229 euro në faqen e internetit të Anker, ose direkt përmes Amazon, megjithëse do ta gjeni edhe në disa pika të zakonshme shitjeje.

Në këtë mënyrë, pozicionohet si një nga kamerat "Gjitha-në-Një" më të kompletuara dhe më të gjithanshme në treg dhe në Actualidad Gadget ne nuk mund të bëjmë asgjë tjetër veçse ta rekomandojmë atë.

AnkerWork B600
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
229,99
 • 80%

 • AnkerWork B600
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 1 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • konfiguracion
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 95%
 • Kamera
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Cilësia e figurës
 • Shkathtësia dhe veçoritë

Contras

 • Duhet të përfshijë një stendë
 • Disi çmim i lartë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)