ANNKE NC400, kamera e mbikqyrjes që ju nevojitet

Në ditët tona ne gjejmë gjithnjë e më shumë mundësi për siguri të shtëpisë sonë. Por të kesh një sistem sigurie shpesh është i kushtueshëm. Ky koncept po ndryshon falë aksesorëve të tillë si kamera ANNKE NC400Me Praktikisht çdo përdorues mund ta përballojë keni sigurinë që ju nevojitet për shumë më pak nga sa mendoni.

Në Actualidad Gadget ne kemi qenë në gjendje të shohim nga dora e parë sesi kamera ANNKE NC400 dhe celulari ynë mund të na ndihmojë ta bëjmë shtëpinë ose biznesin tonë të sigurt dhe mund të shikohet në çdo kohë. Një aparat fotografik me një lidhje IP mund të jetë pajisja që ju nevojitet për të qenë në gjendje të dilni nga shtëpia dhe të keni paqen e mendjes se gjithçka është nën kontroll dhe e ruajtur mirë.

Karakteristikat e kamerës ANNKE NC400

Kamera ANNKE NC400 dallohet në mesin e shumë konkurrentëve të saj, dhe në një masë më të madhe për të gjitha tiparet që na ofron. Në nivelin e ruajtjes, ajo ka H.265 + teknologji kompresimi që merr imazhet që regjistron zënë deri në 300% më pak hapësirë. Falë kësaj, ne mund të kemi regjistrime më të gjata që marrin shumë më pak hapësirë ​​ruajtjeje.

ANNKE NC400 është e pajisur me një Sensori 1 / 2.77 ″ Ultra HD CMOS jep imazhe super HD me rezolucion 4 megapiksel. Ne marrim imazhe vërtet të qarta ku cilësia e regjistrimeve është vërtet e mirë. E WDR e vërtetë dhe 3 dB 120D DNR balancojnë ndriçimin dhe eleminoni zhurmën për regjistrime cilësore në kushtet e ndriçimit me kontrast të lartë.

L imazhet e natës kanë një cilësi shumë më lart se sa mund të na ofrojnë alternativat e tjera. e saj 1.0 hapje të madhe fokale dhe tuajat dritë shtesë që arrin deri në 30 metra siguroni regjistrim të mprehtë dhe me ngjyra në situata krejtësisht të errëta. Aktiv në rast të zbulimit të lëvizjes, sistemi do të njoftojë menjëherë me email në mënyrë që të kontrollojmë çdo anomali. Përdor ANNKE NC400 algoritme të avancuara të zbulimit të lëvizjes për të zbuluar çdo gjë që kalon para objektivit tuaj.

Gjithashtu i rëndësishëm është edhe tingulli i mikrofonit me të cilën përmes aplikacionit mund të dëgjojmë se çfarë po ndodh aty pranë ose nëse dikush na drejtohet përmes kamerës. Blini tani tuajin   ANNKE NC400 në Amazon me çmimin më të mirë [/ theksuar] dhe merrni atë siguri shtesë që po kërkoni. Siç mund ta shohim, përtej dizajnit që është pak a shumë tërheqës, ajo që është me të vërtetë e rëndësishme është ajo që kjo aparat fotografik mund të na ofrojë në aspektin e performancës dhe përdorimit.

Dizajn profesional dhe bindës

Në Actualidad Gadget ne kemi qenë në gjendje të testojmë një numër të kamerave të mbikqyrjes. Ka shumë lloje të koncepteve të kamerës IP, madje ne mund t'i përdorim ato si një monitor për foshnjat. Në rastin e ANNKE NC400, ne po shikojmë atë që mund të shohim kur mendojmë për një aparat vëzhgimi.  ANNKE NC400 është krijuar për të bërë punën dhe tuajat pamja e jashtme tashmë takon një funksion bindës duke pasur parasysh qartësinë e funksionit me të cilin përmbush. Konceptuar për të kontrolluar gjithçka dhe për t'i bërë ballë temperaturave në mes

Ne mund të përdorim Kamera ANNKE NC400 në çdo hapësirë të shtëpisë apo biznesit tonë. Por është gjithashtu e përgatitur të përballojë kushtet më ekstreme jashtë. I reziston goditjeve të forta falë një trupi të bërë nga material metalik rezistent dhe ka Certifikimi IP67 që garanton funksionimin e tij dhe rezistencën ndaj pluhurit ose ujit.

Blini tuajin  ANNKE NC400 në Amazon me çmimin më të mirë

Ajo ka një bazë fikse që do të na duhet të ankorojmë në mur ose tavan. Dhe ne duhet të marrim parasysh nevoja për lidhje përmes kabllove të energjisë dhe lidhjes në internet, megjithëse ne gjithashtu kemi mundësinë e lidhjes së tij përmes Wi-Fi. Prandaj, për instalimin e tij, në këtë rast do të na duhet një stërvitje dhe gjithashtu një Pika e afërt për të lidhur furnizimin me energji elektrike, e cila nga ana tjetër duhet të themi se nuk është përfshirë në kuti.

ANNKE NC400, gjithçka nën kontroll

Përparimi që na ofron teknologjia në fushën e regjistrimit të imazhit, ose transmetimit të drejtpërdrejtë të asaj që po ndodh rreth nesh, na e ka bërë jetën shumë më të lehtë. Me ANNKE NC400 është më e lehtë për ne të përdorim këtë lloj teknologjie për të një çmim që është i përballueshëm praktikisht për të gjitha xhepat. Ju mund të merrni ANNKE NC400 Çmimi më i mirë i tregut.

Mjeti që na ofrohet me kamerat aktuale të mbikëqyrjes IP do të jetë i dobishëm në shumë raste të ndryshme. Vetëm me lidhjen tonë të internetit në shtëpi, ANNKE NC400 dhe smartphone -in tonë, ne mundemi kontrolloni në çdo kohë se kush hyn në biznesin tonë, ose shihni në kohë reale kush hyn ose del nga shtëpia jonë. Pa dyshim, një investim i arritshëm që mund të na japë paqen e mendjes që ne kemi kërkuar gjithmonë dhe që të tjerët na ofrojnë përmes kontratave të gjata, qëndrimeve dhe tarifave të shtrenjta mujore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.