Gjenerator i dhurimit

ruletë në internet për konkurse

Po kërkoni një faqe për të bërë dhurata? A keni dashur ndonjëherë të bëni një dhuratë dhe nuk keni copa të vogla letre në dorë? Kjo dhe disa situata të tjera mund të na ndodhin në çdo moment, këto "copa të vogla letre" janë elementet thelbësore ku do të duhet të vendosim emrat e njerëzve të ndryshëm që mund të marrin pjesë në një lotari për të fituar një çmim.

Për këtë lloj rasti ne rekomandojmë përdorimin e një aplikacioni interesant në internet, i cili ka emrin Flucky dhe i cili në vend të shënimeve të vogla ngjitëse, do të përdorni disa etiketa shumëngjyrëshe ku do të duhet të shkruajmë emrin e pjesëmarrësve të një shorti. Në fund të fundit është një gjenerator dhuratë me të cilën mund të bëjmë që një emër të vizatohet shumë lehtë dhe shpejt.

Si të organizoni një barazim me një ruletë në internet në Flucky

Së pari ju duhet të drejtoheni drejt Faqja zyrtare e Flucky, duke ju gjetur në shkallën e parë me një ndërfaqe plotësisht të pastër. Drejt pjesës së sipërme të djathtë të dritares së shfletuesit do të gjeni një altoparlant të vogël, të cilin mund ta heshtni nëse muzika në sfond ju streson. Pranë kësaj ikone është një tjetër e vogël në formën e një «i», e cila përpiqet të japë disa informacione se si duhet të punoni me këtë mjet të vogël, diçka që nuk do të jetë e nevojshme pasi ne do të kujdesemi për të në këtë kohë .

Në fund të ekranit të mirëseardhjes ka një buton të vogël që thotë «fillim«, Të cilin duhet ta shtypni në mënyrë që loja të fillojë aty-këtu.

Flucky, një gjenerator i lotarive

Duke shtypur këtë buton të vogël, ndërfaqja Flucky në dritaren e shfletuesit do të ndryshojë pak, pasi një shirit anësor do të shtohet automatikisht në anën e majtë. Aty do të gjeni një fushë të vogël me mesazhin «Shto dikë» (edhe pse në anglisht) shoqëruar me një buton të kuq me një shenjë "+". Këtu duhet të fusni emrin e secilit prej pjesëmarrësve dhe më pas shtypni butonin "Enter" ose thjesht zgjidhni butonin e kuq (me shenjën "+")

I ngathët, për të bërë një dhurim të emrit

Menjëherë emri që keni vendosur do të shfaqet në pjesën e poshtme të këtij shiriti anësor, por, me një ngjyrë specifike. Në anën e djathtë, përkundrazi, do të shfaqet një rreth, i cili në të vërtetë do të krijohet ruletë e vogël virtuale. Ju mund të shtoni sa më shumë emra të dëshironi në shiritin në anën e majtë, në varësi të numrit të pjesëmarrësve që do të jenë pjesë e këtij shorti me ruletën virtuale.

Duke supozuar se keni shtuar rreth 10 emra, të gjithë do të shfaqen majtas mbi një kuti me një ngjyrë të veçantë; në anën e djathtë në vend të kësaj, ruleta (rrethore) do të shfaqet e ndarë në 10 seksione, secili ka një ngjyrë të ndryshme. Kjo pjesë e lojës është shumë e lehtë për t'u identifikuar, pasi secila ngjyrë që gjendet në timon do t'i përkasë secilit emër që ndodhet në shiritin anësor të majtë.

I pafytyrë, faqe për të bërë soteos

Pasi të kemi përcaktuar emrat e të gjithë pjesëmarrësve, tani do të duhet të zgjedhim vetëm butonin në fund që thotë «Go«, Kështu që shiriti me emrat do të zhduket për një çast. Në atë moment do të shfaqet një dorë që do të përpiqet ta rrotullojë këtë rrotë.

Sikur të ishim para një rrote të vërtetë ruletë, duhet të presim që ky virtual që i përket Flucky të ndalet në një ngjyrë specifike; kur kjo ndodh në mes të dritares do të shfaqet emri i fituesit, e njëjta që do t'i përkasë ngjyrës ku u ndal kjo ruletë.

Flucky për të bërë dhuratë në internet

Flucky është një aplikacion interesant në internet që ne mund ta përdorim në momentet e kohës së lirë me miqtë dhe familjen, duke qenë në gjendje të japim çdo lloj objekti që kemi në dorë, madje, bëjeni këtë ruletë atë që vendos se kush do të kryejë një lloj pendimi. Falë faktit se ky aplikacion në internet varet ekskluzivisht nga një shfletues interneti, ne mund ta ekzekutojmë atë në çdo lloj platforme, domethënë në Windows, Linux ose Mac.

 Si dhe pse të bëjmë një dhuratë për një emër

Në kohën e kryerjes së një lotari, në varësi të rëndësisë së tij, ka të ngjarë që më e mira që mund të bëjmë është të përdorim një aplikacion ose shërbim në internet që na lejon të kryejmë këtë lloj lotari rastësisht pa pasur nevojë të përdorim letrat në një kuti me emrat e pjesëmarrësve dhe prokura vuajnë disa akuza të tjera Tongo.

Dhuratat janë bërë një mjet i shkëlqyeshëm kur duam bëjmë veten të njohur në rrjetet sociale, veçanërisht kur sapo kemi krijuar një biznes dhe duam të fillojmë të finalizojmë klientët tanë. Përveç kësaj, dukshmëria midis ndjekësve tanë do të rritet ndërsa kryejmë lotari, pasi një nga kërkesat pothuajse të detyrueshme që duhet të shtojmë është që ajo të ndahet në të gjitha rrjetet sociale të përdoruesit në mënyrë që kompania ose biznesi ynë të arrijë numrin maksimal të njerëzve e mundshme

Për fat të mirë në internet mund të gjejmë një numër të madh të aplikacioneve dhe shërbimeve që na lejojnë t'i kryejmë ato. Si rregull i përgjithshëm, funksionimi i të gjithë atyre është shumë i thjeshtë, pasi që varësisht nga lloji që zgjedhim, thjesht duhet shkruani emrat e të gjithë njerëzve të përfshirë që shorti të fillojë.

Faqet për të bërë dhurata

Vizato2

Bëni lotari në internet me Sortea2

Vizato2 na lejon të fusim numrin e pjesëmarrësve që do të jenë pjesë e lotarisë së bashku me numrin e çmimeve që duam të bëjmë. Për shembull, nëse duam të bëjmë tre shpërblime midis 10 personave, aplikacioni do të na tregojë vetëm emrat e tre personave të vetëm që kanë qenë me fat për t'i fituar ato. Mundet ndani rezultatet përmes Facebook, WhatsApp ose t'i publikojë ato në faqen tonë të internetit përmes kodit HTML që na jep rezultatet. Ky lloj prerjeje është falas. Nëse duam të ofrojmë transparencë në short, Sortea2 na ofron gjithashtu atë mundësi për 2,99 euro.

randorium

Kjo faqe në internet është ajo që ofron më të mirën dhe opsionet kur bëhet fjalë për kryerjen e shorteve. Në randorium ne mund të drejtojmë shortela me postë, sipas listës së pjesëmarrësve, sipas ekipeve ose sipas diapazonit të numrave. Secila prej lotarive na lejon të shtojmë një imazh për ta personalizuar atë, numrin e pjesëmarrësve, një numër minimal të pjesëmarrësve dhe numrin e çmimeve që do të shpërndahen. Ne gjithashtu duhet të shtojmë një përshkrim maksimal të 400 shkronjave të asaj që bëjmë, së bashku me bazat e së njëjtës dhe datën në të cilën do të zhvillohet.

Ne gjithashtu mund të caktojmë ditën dhe kohën kur do të mbahet shorti. Pasi të kemi shtuar të gjitha të dhënat që korrespondojnë me shortin që do të kryejmë, klikoni mbi publikimin e shortit. Faqja në internet do të na tregojë një kod HTML për t'u përfshirë në faqen tonë të internetit. Mundemi gjithashtu shpërndajeni atë përmes mediave sociale në mënyrë që njerëzit të marrin pjesë.

Hidhe fatin

dhurime në internet

Kjo faqe na lejon të kryejmë një lotari të thjeshtë, me emrat e pjesëmarrësve, të organizojmë një turne me çmime, të hedhim një monedhë për të parë kush është fituesi, të marrim një letër, të hedhim një zare ... Ndër opsionet e lotarisë që ajo na ofron Hidhe fatin, ne mund të vërtetojmë se është private, midis pjesëmarrësve që janë para kompjuterit ose ok postojeni në faqen tonë në facebook. Megjithëse është e vërtetë që opsionet për të kryer lotari janë shumë të ndryshme, si estetika, ashtu edhe rezultatet që na ofron janë mjaft afër së bashku.

Mjete sociale

Ky mjet është një nga më të kompletuarit që mund të gjejmë në internet, pasi na lejon të krijojmë konkurse për video, fotografi, histori si dhe duke na lejuar integroni ato në Twitter, Facebook dhe Vimeo ndër të tjera. Mjete shoqërore Isshtë falas nëse nuk keni më shumë se 300 ndjekës, kështu që është mjeti ideal nëse duam ta bëjmë të njohur markën tonë dhe të marrim një numër të madh ndjekësish.

Agorapuls

Agorapuls është mjeti më i mirë që mund të gjejmë për të promovuar përdorimin e rrjeteve tona sociale përmes krijimit të lotarive dhe konkurseve. Ky shërbim na ofron statistika në kohë reale përveç që na lejon të ndajmë rezultatet në kohë reale me tërheqje të ngjashme për të kontrolluar ndikimin që ato kanë në çdo kohë. Funksionet e disponueshme për kryerjen e lotarive në Facebook dhe Twitter kanë çmime shumë të volitshme, kështu që ne mund të fillojmë ta përdorim atë pa pasur nevojë të investojmë një shumë të madhe parash.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mark Chourio dijo

  Më pëlqeu shumë, është thjesht ajo që po kërkoj, por kur jap RESTART gjithçka fshihet dhe duhet të filloj nga e para, nuk mund të vazhdoj të luaj ... Ndonjë rekomandim? apo ruletë për të shkarkuar ose zbatuar në kod? Faleminderit!

 2.   Milada dijo

  Pajtohem me komentin e meparshem. Për sa kohë që dikush nuk e sqaron atë, ai ka VETYM NJ ONE P USRDORIM. Pastaj shtypja e Restart pastron gjithçka dhe fillon nga e para. Gjynah që nuk jep më shumë mundësi tërheqjeje.

 3.   Felipe dijo

  ku thotë "ndaj" duhet të kopjosh të gjithë url-in dhe ta ngjitësh në shfletues dhe do të shfaqet ashtu siç është, për të filluar një dhuratë të re, suksesi

 4.   Shtyllë dijo

  Përshëndetje, unë dua të di se çfarë numri maksimal i pjesëmarrësve mbështet Fluky. Unë do të bëj një dhuratë në Facebook dhe nuk e di se sa njerëz do të marrin pjesë. Faleminderit