Këto janë 7 aplikacionet më të mira për të shkuar në pazar me smartphone-in tuaj

Smartphone

Jo shumë kohë më parë, blerja ishte një detyrim për të gjithë, por sot Çdokush mund të blejë praktikisht gjithçka që i duhet nga smartphone-i i tij dhe pa pasur nevojë të ngrihet nga divani ose shtrati. Kjo është e mundur falë rritjes së tregtisë elektronike, dyqaneve të mëdha virtuale dhe veçanërisht interesit në rritje të njerëzve për të blerë nga distanca.

Në rast se nuk keni hyrë ende në botën e tregtisë elektronike, sot ne do t'ju tregojmë 7 nga aplikacionet më të mira për të shkuar në pazar me smartphone-in tuaj dhe pa u shqetësuar se duhet të kërkoni dhjetëra dyqane në kërkim të asaj që ju nevojitet.

Amazona

Amazona

Kjo listë nuk mund të fillojë ndonjë mënyrë tjetër përveçse me aplikimin e Amazona, dyqani i shkëlqyeshëm virtual i krijuar nga Jeff Bezos dhe që çdo ditë ka një numër më të madh të blerësve në të gjithë botën. Nga aplikacioni i disponueshëm për pajisjet mobile ne mund të kërkojmë produkte, të blejmë çmime, të lexojmë opsionet e përdoruesve të tjerë dhe natyrisht të blejmë ndonjë prej produkteve që ata kanë në dispozicion.

Çdo përdorues i Amazon mund të përdorë gjithashtu shportën e tij të blerjes, listën e dëshirave ose historinë e porosive, ndër shumë gjëra të tjera. Nëse jeni mësuar të përdorni versionin në internet të dyqanit virtual, është më se e mundur që të mos vëreni ndonjë ndryshim me këtë aplikacion celular, i cili është një nga më të kompletuarit nga të gjitha dyqanet e ndryshme virtuale në treg që na ofrojnë.

Përveç kësaj, një nga avantazhet më të mëdha të aplikacionit celular Amazon është se ju lejon të skanoni barkodet e produkteve të ndryshme për të njohur çmimin e produktit në Amazon, si dhe disponueshmërinë e tyre. Kjo ju lejon, për shembull, të shkoni në një dyqan fizik dhe të krahasoni çmimin, për të vendosur në moment nëse duhet të blini nga një vend apo nga një tjetër.

Amazon Mobile (Lidhja e AppStore)
Amazon Mobilefalas
Blerjet në Amazon
Blerjet në Amazon
zhvilluesi: Amazon Mobile LLC
Çmimi: Free

eBay

Nëse Amazon është një nga dyqanet më të njohura virtuale në të gjithë botën, eBay nuk ka mbetur pas pasi ka miliona përdorues që blejnë çdo ditë përmes këtij dyqani të njohur. Megjithatë, ai ndryshon mjaft nga të tjerët pasi që në të përdoruesit që dëshirojnë të shesin produktet e tyre të reja ose tashmë të përdorura takohen në një farë mënyre.

Përmes aplikacionit eBay të disponueshëm për shumicën e platformave mobile, ne mund të blejmë dhe shesim produkte në të gjithë botën, pavarësisht nga kufijtë. Ashtu si shumica e aplikacioneve, ai do të na njoftojë për të gjitha lëvizjet që ndodhin në artikujt që kemi në ndjekje ose ofertat që kanë ndodhur dhe që mund të na lënë pa produktin e dëshiruar.

eBay

Nëse jeni shitës, nga aplikacioni eBay për smartphone mund të ndiqni nga afër të gjitha produktet që keni për shitje.

Këtu janë lidhjet për të shkarkuar eBay në pajisjet iOS dhe Android, natyrisht plotësisht falas.

eBay: Moda, Elektronika dhe Shtëpia (Lidhja e AppStore)
eBay: moda, elektronika dhe shtëpiafalas
eBay: gjeni marrëveshje në internet
eBay: gjeni marrëveshje në internet

privilegj

privilegj

privilegj Ajo është rritur në muajt e fundit në një mënyrë të jashtëzakonshme, falë punës së saj të mirë dhe veçanërisht për të na ofruar reklama dhe shitje artikujsh në mënyrë që të jeni plotësisht të azhurnuar.

Duke vizituar aplikacionin celular Privalia Ju do të jeni në gjendje të përdorni prezentime ekskluzive, oferta dhe promovime të markave më të mira të modës, teknologjisë ose sporteve, me çmimin më të mirë të rrjetit të rrjeteve.

Sapo të shkarkoni aplikacionin në pajisjen tuaj celular do të keni mundësi të përdorni një sasi të madhe të uljeve më të lëngshme. Për shembull, në baza ditore mund të gjeni një përzgjedhje të produkteve me një zbritje prej 70% që do të lëkundet karta juaj.

Privalia - Dalja e markës (Lidhja e AppStore)
Privalia - Dalja e markësfalas
Privalia Shopping
Privalia Shopping
zhvilluesi: Veepee
Çmimi: Free

Uroj

Nëse ju doni blerja në një mënyrë efikase dhe argëtuese, dhe pa u rrëmbyer nga impulsiviteti i cili zakonisht është një nga faktorët kryesorë të një dite blerjeje, duke vizituar tashmë dhjetëra dyqane fizike ose virtualisht. Me Uroj Ne do të duhet të krijojmë një listë dëshirash dhe pastaj të ulemi të presim që të vijnë ofertat speciale që i përshtaten buxhetit tuaj.

Nëse nuk doni të kërkoni për çmimet më të mira për të gjitha produktet që ju interesojnë, mund të përdorni Dëshironi që të tjerët të bëjnë atë punë për ju. Sapo të bëni listën e dëshirave, do të shihni se si tregtarët ose markat e mëdha fillojnë të më ofrojnë produkte, me ulje jashtëzakonisht interesante në shumë raste.

Uroj

Përveç kësaj, një nga avantazhet më të mëdha që Wish na ofron është se ne mund të lidhemi përmes rrjeteve sociale me disa nga platformat më të rëndësishme në treg, të cilat do të bëjnë që ofertat të na arrijnë në një sasi më të madhe.

Wish - Blerja është argëtuese (AppStore Link)
Dëshira - Blerja është argëtuesefalas
Dëshira - Mos paguaj më shumë
Dëshira - Mos paguaj më shumë
zhvilluesi: Wish Inc.
Çmimi: Free

dhuratë

dhuratë Oneshtë një nga ato aplikacione që pak do të tingëllojë, por sapo ta shkarkoni në smartphone tuaj dhe ta provoni, nuk do të ndaleni së përdoruri atë. Dhe është vërtet e dobishme për të bërë blerje të vogla. Për shembull, Kado do të jetë i përsosur kur zgjedh një dhuratë për familjen ose miqtë tuaj.

dhuratë

Ky aplikacion mund të thotë se ka shpirtin e një asistenti virtual dhe kjo do të na ndihmojë shumë në kërkimin e një dhuratë falë motorit inteligjent të tij që do të na lejojë të gjejmë dhuratën e përsosur me vetëm disa indikacione.

Kado. Gjetësi i Dhuratave
Kado. Gjetësi i Dhuratave

Groupon

Groupon

Nëse ende nuk e dini zbatimin e smartphone-it të Groupon Padyshim që gjëja juaj nuk është pazar virtual dhe ky është një nga aplikacionet më të njohura falë uljeve të shijshme që na ofron në qindra artikuj çdo ditë.

Shkarkimi në pajisjen tuaj celular do të sjellë gjithashtu disa përparësi interesante dhe kjo është, për shembull, falë njoftimeve ne gjithmonë mund të jemi të vetëdijshëm për zbritjet më të mira. Këto ndonjëherë bëhen 70% dhe madje edhe nëse jetoni në një vend të largët dhe të panjohur, mos u shqetësoni se mund të përfitoni nga një zbritje në një restorant ose një parukeri aty pranë.

Nga pajisja jonë mobile, si nga faqja e internetit, ne mund të blejmë çdo produkt ose shërbim, të monitorojmë nga afër të gjitha zbritjet që ofrohen çdo ditë dhe shumë më tepër që do të zbuloni vetëm nëse shkarkoni aplikacionin Groupon tani.

Groupon: blini oferta të reja
Groupon: blini oferta të reja

showroomprive

Me siguri që emri i këtij dyqani virtual tingëllon shumë për ju dhe është se reklama e saj televizive përsëritej çdo pak kohë në disa nga rrjetet më të njohura televizive. showroomprive Mund të themi se nuk është një aplikacion i thjeshtë shitjesh, pasi që përmes aplikacionit të disponueshëm për smartphone mundemi akses për të blerë artikuj dhe shërbime të ndryshme, por ne gjithashtu mund të kemi qasje në shitjet më të mira private.

showroomprive

Në Showroomprive mund të gjeni artikuj të të gjitha llojeve, që nga veshjet e modës, aksesorë të të gjitha llojeve, këpucë, artikuj bukurie apo zbukurimi dhe shumë më tepër produkte që e bëjnë këtë platformë një nga më të rëndësishmet dhe më të kërkuarat në rrjetin e rrjeteve.

Përveç kësaj, me këtë aplikacion do të jeni në gjendje të zbuloni zbritje të shijshme në një numër të madh artikujsh që mund të jenë deri në 70%.

Showroomprive - Shitje private (Lidhja e AppStore)
Showroomprive - Shitje privatefalas

Gati për të filluar blerjet nga smartphone-i juaj me disa nga këto aplikacione?.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.