Aplikacionet më të mira të fotografisë për Android

Fotografi Android

Një nga përdorimet më të dobishme të një telefoni Android është fuqia për të marrë fotografi dhe më pas për t'i ndarë ato përmes ndonjë prej rrjeteve sociale ku miqtë ose familjarët tanë mund t'i shohin ato për momentin. Përveç mundësisë për të bërë fotografi të mira, një tjetër avantazh që kemi në terminalet tona Android është mundësia e redaktimit të tyre për t’i dhënë atyre atë prekje të veçantë që i bën të marrin maksimumin e "pëlqimeve" në Facebook.

Ne ju sjellim aplikacionet më të mira të fotografisë në Android me një redaktues imazhesh si Pixlr Express, një rrjet social si Instagram ose një sfond si Muzei midis aplikacioneve të ndryshme që do t'ju tregojmë më poshtë për t'ju ndihmuar të doni edhe më shumë fotografinë.

Pixlr Express

Pixlr

Për mua është aplikacioni kuintesencial për të redaktuar imazhet në Android, dhe nuk mund të mungojë në asnjë nga pajisjet që keni në dispozicionin tuaj. Virtytet e Pixlr Express janë të shumta, por nëse themi se ekipi që qëndron pas zhvillimit të tij është Autodesk, shumë prej jush do ta kuptojnë arsyen e cilësisë së tij të jashtëzakonshme. Autodesk ka krijuar programe madhështore të dizajnit si AutoCad ose Maya vetë.

Pixlr Express ka një sasi e madhe e opsioneve. Në kategorinë e parë të «Rregullimit» do të gjeni nga mjete të tilla si riparimi, turbullira, stilizimi, prerja, rrotullimi, korrigjimi automatik i imazheve dhe syve të kuq, te opsionet për të rregulluar kontrastin, intensitetin, përkufizimin ose ngjyrën.

Pastaj në "Efekt", do të keni në dispozicionin tuaj dhjetëra filtra të pabesueshëm për t'u aplikuar në fotot tuaja për t’i dhënë një pamje unike. Filtra të cilësisë së mirë, të zezë dhe të bardhë ose krijues për të përmendur disa. Përveç që jemi në gjendje të aplikojmë këto filtra, ne gjithashtu kemi disa për të shtuar të gjitha llojet e efekteve të tilla si tymi, hapësira ose fishekzjarret.

Për të përfunduar redaktimin e asaj fotografie që dëshironi t'i jepni një kthesë, ju keni "Kufij" me shumë dizajne të ndryshme, një larmi e rëndësishme e shkronjave dhe etiketave me imazhe për të bërë madje edhe kolazhe.

Snapseed

Snapseed

Snapseed u ble vitin e kaluar nga Google dhe mund të themi i cili ka filtrat më të mirë që mund të gjeni në një aplikim të tillë. Cilësia që vlerëson e bën atë konkurrencën e drejtpërdrejtë të Pixlr Express, kështu që nëse dikush pëlqen të retushojë imazhet, gjëja më normale është që të keni të instaluara dy aplikacione në smartphone-in tuaj.

Snapseed ka shumicën e opsioneve që Pixlr ka por është më e përqendruar në aplikimin e filtrave të saj të mahnitshëm. Mjete si korrigjimi automatik, rregullimi selektiv, rregullimi i imazhit, rrotullimi ose prerja midis bazave. Atëherë mund të kalojmë në larminë e filtrave që ka aplikacioni, të cilët janë të shumtë dhe të një cilësie të pabarabartë.

Filtrat e cilësisë së mirë, drama, HDR, Grunge Tilt-Shift ose bardh e zi, janë ato që do të gjeni në Snapseed, duke përfunduar retushin fotografik me mundësinë për të shtuar korniza për t'u finalizuar atë fotografi me të cilën dëshironi të befasoni partnerit ose miqve tuaj.

PicsArt

Picart

Nëse për çfarëdo arsye doni të provoni një tjetër aplikacion për retushimin e fotografisë, ekziston një tjetër kjo nuk është aspak e shkurtër në krahasim te dy të përmendur më parë. PicsArt është një redaktues falas fotografish ashtu si Pixlr dhe Snapseed, dhe ka shumë mundësi dhe mjete të tilla si filtra, kolazhe, korniza, kufij, etiketa, efekte teksti, clipart, prerje, rrotullim ose rregullim ngjyrash.

Përveç mjeteve, ajo gjithashtu ka filtra për t'u aplikuar në imazhet tuaja dhe një redaktues kolazhi për të krijuar imazhe të tilla me rrjeta për foto ose duke qenë në gjendje ta përdorin atë lirisht për të vendosur foto në sfond.

e tyre më shumë se 100 milion shkarkime mbështesni atë si një aplikacion interesant fotografie për pajisjet tuaja mobile.

Instagram

Instagram

La fotografia rrjeti social par ekselencë është Instagram. Dhe pikërisht me një version të ri për Android të lançuar dy ditë më parë që rinovon plotësisht ndërfaqen e tij të përdoruesit për ta bërë shfletimin e aplikacionit më të kënaqshëm.

Ata që e duan fotografinë do të dinë për Instagramin, duke ofruar mundësia e ngarkimit të imazheve tona dhe pastaj ndani ato me familjen dhe miqtë, ose i keni para botës në mënyrë që ata të mund t'i shijojnë ato dhe t'i komentojnë ato nëse bëjmë një nga ato fotot e vitit.

500PX

500px

Dhe nëse doni të shijoni fotografi të shkëlqyera, 500px është një nga aplikacionet më të mira që mund të instaloni në Android tuaj. Një rrjet social për të marrë pjesë në komunitetin e madh që ka dhe që do t'ju lejojë të jeni në kontakt me ata fotografë që ju pëlqen më shumë fotografitë e tij.

500px është një nga ato aplikacione thelbësore për adhuruesit e fotografisë.

Korniza ditore

Korniza ditore

Ndryshe nga ai i mëparshmi, Dayframe ofron mundësinë e kthejeni smartphone-in ose tabletën tuaj në një kornizë fotografike reale. Dayframe punon me shërbime fotografike si Facebook, Instagram, Tumblr, Google+, Dropbox, Flickr dhe 500PX.

Tableti juaj do të jetë një kornizë fotografike ku mund të bëni një prezantimi i pandërprerë i fotove tuaja si dhe ato të shërbimeve të përmendura.

Sfond i drejtpërdrejtë Muzei

Muze

Muzei Live Wallpaper do të kujdeset jepni një pamje unike desktopit të tabletës ose telefonit tuaj. Me dhjetëra shtesa që duhet të instalojë nga Play Store, të tilla si zgjatimet 500px, Flickr, Tumblr ose APOD për të pasur fotografitë më të mira të NASA-s gjatë ditës. Nga këtu ju mund të shkoni në 8 zgjerimet më të mira për Muzein.

Muzei ka qenë me ne për një kohë të shkurtër por tashmë po bëhet një nga sfondet më të mira për adhuruesit e fotografisë në Android.

Shpejtë

Shpejtë

Për ta përfunduar, nuk mund ta lija mënjanë çfarë do të thotë një shikues i mirë i imazheve në Android. Ne kemi galerinë tonë të Google si standard, por Quickpic është një nga alternativat më të mira që mund të gjeni në Play Store.

Një aplikim me pak peshë në megabajt, që funksionon mrekullisht dhe ka mjetet tipike për t’u rrotulluar, riemëruar ose vendosur si desktop në telefonin tonë. Një shikues i shkëlqyeshëm i imazheve që nuk duhet të mungojë në listën e aplikacioneve të instaluara dhe që përfiton nga përfshirja në versionin e fundit Modaliteti gjithëpërfshirës Android 4.4 KitKat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.