Aplikacioni Spotify për Xbox One është tani i disponueshëm

Prezantimi i Apple Music gati dy vjet më parë, ka ndihmuar Spotify të marrë nxitjen e nevojshme për të filluar rritjen me një ritëm të mirë. Disa javë më parë ju informuam për të dhënat më të fundit që Spotify kishte publikuar në lidhje me numrin e pajtimtarëve: 60 milion, shifra mbresëlënëse që na tregojnë se si platforma po rritet me një normë mesatare prej 10 milion abonentë të rinj me pagesë çdo 4 muaj. Por pavarësisht rritjes që po përjetonte, Microsoft Xbox One nuk kishte aplikacionin e vet, një aplikacion si ai që mund ta gjejmë te rivali i tij më i madh, PlayStation 4, i cili ka ofruar aplikacionin që nga fillimi i tij.

Më në fund, dhe siç njoftuam javën e kaluar, aplikacioni Spotify për Xbox One është tani në dispozicion për të gjithë përdoruesit të kësaj konzole që duan ta shkarkojnë dhe të shijojnë katalogun e gjerë të ndërmarrjes suedeze. Njoftimi i disponueshmërisë merr përsëri përmes Microsoft.

Dizajni estetik i këtij aplikacioni Isshtë shumë e ngjashme me atë që mund të gjejmë aktualisht në të dy PlayStation 4 si në pajisjet e menaxhuara nga Android TV. Ne gjithashtu mund të përdorim smartphone-in tonë për t'u identifikuar dhe kontrolluar si luajtjen, ashtu edhe vëllimin nga ajo.

Siç pritej, Spotify për Xbox One na jep qasje në të gjitha listat tona të leximit që tashmë i kemi krijuar së bashku me listat e tjera të lojërave. Spotify do të na lejojë të luajmë muzikën tonë të preferuar ndërsa jemi duke luajtur lojërat tona të preferuara përmes një pajisjeje tjetër. Aplikimi është tashmë në dispozicion për shkarkim përmes lidhjes vijuese, por aktualisht i kufizuar në 34 vende, përfshirë Spanjën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.