Apple dëshiron të ofrojë kinema në iTunes

itunes-filma

Për disa vite, shitjet e muzikës në format dixhital pushuan së qeni një burim i rëndësishëm i të ardhurave për Apple, promovuesin e këtij lloji të teknologjisë, megjithëse u desh shumë kohë për të kuptuar se nuk kishte më kthim prapa dhe se mënyra e re e konsumimit Muzika është përmes transmetimit përmes shërbimeve të ndryshme muzikore të disponueshme në treg. Apple lëshoi ​​Apple Music vitin e kaluar, pasi bleu Beats Music, në për të lehtësuar rënien gjakderdhëse të shitjeve të muzikës në format dixhital që po përjetonte kompania. Tani duket se ai dëshiron të dalë përpara tregut, duke ofruar reklamën e filmit të momentit, 15 ditë pas premierës.

Prej disa kohësh, jo vetëm konsumi i muzikës ka ndryshuar, nga shkarkimet në transmetime, por edhe mënyra e konsumimit të serialeve dhe filmave po ndryshon, falë mbërritjes së shërbimeve video streaming si Netflix, HBO, Hulu dhe të tjerët. Këto shërbime kryesisht na ofrojnë seri. Nëse duam të shijojmë botimet më të fundit, këto shërbime nuk janë ato që ne po kërkojmë. Sipas thashethemeve të fundit, Apple synon të ofrojë publikimet më të fundit përmes iTunes dhe për këtë ajo tashmë ka negociuar me 21st Centro Fox, Warner Bros. dhe Universal Pictures, kryesisht kompani prodhimi dhe të cilët me sa duket e konsiderojnë idenë interesante.

Duke pasur parasysh këtë mundësi, ajo që bie më shumë në sy është çmimi, i cili do të ishte midis 25 dhe 50 dollarë, një çmim që mund të jetë relativisht i lirë nëse e gjithë familja shkon në kinema rregullisht, duke marrë parasysh që biletat, të paktën në Spanjë, janë tashmë rreth 10 euro. E vetmja gjë e keqe është që nëse nuk kemi një ekran të teatrit në shtëpi ose një ekran të madh televiziv, nuk do të jemi në gjendje të shijojmë përvojën që na ofron kinemaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.