Apple do të jetë i pranishëm për herë të parë në Kongresin Botëror të Mobile 2017

iPhone

Un fakt i pazakontë ai që për herë të parë Apple merr pjesë në Kongresin Botëror të Mobile 2017. Ai emërim që do të bëhet diçka e veçantë për shkak të pranisë së markës së mollës së kafshuar në një ngjarje në të cilën marrin pjesë prodhuesit më të mëdhenj të Android dhe në të cilën ata paraqiten flamurtarët më domethënës të vitit.

Shtë një surprizë që na ka zënë në befasi dhe që nuk do ta kishim pritur kurrë, dhe kjo është Apple gjithmonë kishte ngurruar ndaj këtij lloji të ngjarjeve, dhe madje kishin planifikuar ngjarje në afërsi të përpjekjeve për të zvogëluar ndikimin e prezantimit të këtyre prodhuesve të nivelit të lartë të prodhuesve më të rëndësishëm të Android.

Do të jetë në 27 Shkurt 2017 kur mbahet Kongresi Botëror i Lëvizjes dhe ne tashmë jemi në pritje të qëllimit të Apple për këtë ngjarje, pasi ju keni dërguar ftesat për shtyp për atë ditë.

Ky lajm tregon gjithashtu se diçka po ndryshon. Ne mund të mendojmë se është vetë tregu i pajisjeve mobile ai që është tronditur nga një gamë e ulët dhe e mesme që ka ardhur nga Kina, ose lajmi fillestar që Google është bërë një prodhues i telefonave inteligjentë të nivelit të lartë me shfaqjen e një Google Pixel. Ka disa arsye për t'u përpjekur të zbuloni pse.

Sido që të jetë, këtë vit MWC do të bëhet një datë edhe më e veçantë duke pasur të gjitha kompanitë që tërheqin panoramën e tregut të pajisjeve mobile, kështu që nuk ka asnjë justifikim për të pasur Apple, Samsung, LG, Sony, Huawei dhe shumë të tjerë në disa qindra metra katrorë.

Prania e Apple Do të jetë në Sallën 8.1, e cila është një hapësirë ​​kushtuar ngjarjeve dytësore, dhe një hapësirë ​​tjetër që nuk ka asnjë lidhje me asnjë lloj salle. Kjo mund të na tregojë se ideja do të ishte të prezantonit aplikacionet tuaja siç janë Apple Music ose ato të reja. Do ta shohim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.