Apple dhe Huawei do të jenë përfituesit e tërheqjes së Shënimit 7

Samsung

Tërheqja e Galaxy Note 7 ka qenë një lajm i keq për shumë përdorues, pasi ata kanë më pak mundësi në treg kur bëhet fjalë për rinovimin e pajisjes së tyre. Koha do të tregojë nëse Samsung vazhdon me këtë gamë apo më në fund e integron atë në Samsung S8 që do të prezantojë shkurtin e ardhshëm si pjesë e MWC që do të mbahet në Barcelona. Ndoshta gjatë viteve të para, një smartphone Samsung është i lidhur me një aparat zjarrfikës, por me siguri gjithçka është harruar me kalimin e kohës, të paktën në mesin e njerëzve që nuk informojnë veten e tyre në lidhje me teknologjinë çdo ditë, dhe që kanë ndjekur vetëm rastin e Samsung përmes lajmeve.

Analisti i KGI Securities Ming-Chi Kuo, i njohur në botën e Apple për parashikimet e tij në lidhje me pajisjet e Apple, sapo ka paraqitur një raport të ri për investitorët në të cilin ai pretendon se dalja nga tregu e Samsung Galaxy Note 7 Kjo do të lejojë që të dy Apple dhe Huawei të marrin përsipër përdoruesit që kishin në mendje të rinovonin pajisjen e tyre nga ky model. Kushdo që është përdorues i vargut Note është përdorues i gamës Note dhe jam i sigurt që nëse janë mësuar me të gjitha avantazhet që na ofron majë shkruese, ata nuk do të ndryshojnë kaq lehtë kompanitë dhe do të përpiqen të durojnë edhe një vit me terminalin e tyre.

Sidoqoftë, kush teston pajisje nga kompani të ndryshme çdo vit, ka një larmi të gjerë të modeleve të phablet në dispozicion në treg, por sipas këtij analisti Apple do të tërheqë vëmendjen e 5 deri në 6 milion përdoruesve të Note 7 ndërsa Huawei do ta bëjë këtë me pak a shumë të njëjtin numër përdoruesish, duke qenë prodhuesi kryesor i Android për të adoptuar këta përdorues.

Ajo që duket se Ming-Chi Kuo nuk ka marrë parasysh është se shumë nga përdoruesit e Note 7 të cilëve u është dashur të kthejnë terminalet e tyre, nëse ata po zgjedhin të pranojnë ndryshimin e propozuar nga Samsung, një Galaxy S7 ose S7 EdgeNë këtë mënyrë, ajo po mban klientët e saj më besnikë në pritje të prezantimit të modelit të ardhshëm të kompanisë me majë shkruese të përfshirë, i cili ndoshta mund të jetë në shkurt së bashku me S8.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)