Apple lëshon azhurnimin e parë të madh në iOS 10

ios-10-1

Siç ishte planifikuar, kompania me bazë në Cupertino lëshoi ​​dje azhurnimin e parë të madh në iOS 10, duke arritur në versionin 10.1 me lajme të rëndësishme në lidhje me iPhone 7 Plus. Gjatë prezantimit të këtij modeli, ne mund të shihnim sesi Apple vinte theks të veçantë funksioni i ri i portretit, një funksion që falë kamerës së dyfishtë na lejon të mjegullojmë sfondin e kapjeve që u bëjmë njerëzve, objekteve ose kafshëve, megjithëse fillimisht algoritmi është krijuar për të punuar me njerëz. Përveç kësaj, fillimi i këtij azhurnimi të parë të madh, sjell ardhjen e Apple Pay në Japoni dhe zgjidh problemet e lidhjes së terminaleve bazuar në Android Wear me iPhone 7 dhe 7 Plus.

Që nga lansimi i modeleve të reja iPhone 7 dhe 7 Plus, shumë përdorues kanë shprehur shqetësimin e tyre në duke mos qenë në gjendje të lidhni pajisjet tuaja të bazuara në Android Wear me iPhone 7 tuaj të ri. Google njohu një defekt disa javë më parë dhe punoi ngushtë me Apple për të gjetur një zgjidhje për problemin, një zgjidhje që ata me sa duket e kanë gjetur dhe janë përfshirë në iOS 10.1.

Ky azhurnim tani është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit që kanë një iPhone 5 e tutje, iPad mini 2 e tutje dhe të dy modelet iPad Pro. Për të instaluar këtë azhurnim të ri, ne mund ta bëjmë atë në dy mënyra: përmes pajisjes përmes OTA (Mbi ajër) ose duke lidhur pajisjen tonë me iTunes përmes kabllit Lightning dhe prisni që iTunes të zbulojë versionin e pajisjes tonë në mënyrë që ajo ta verifikojë atë me versionin më të fundit që Apple lëshoi ​​dje.

Nëse jeni përdorues i jailbreak, duhet ta dini që sot nuk ka asnjë version të iOS 10 që mbështet jailbreak, kështu që nëse po e shijoni, por doni të provoni tiparet e reja të iOS 10, do të duhet të mendoni dy herë pasi që versioni i fundit i pajtueshëm me jailbreak është iOS 9.3.3 dhe versioni i fundit që Apple po nënshkruan aktualisht është iOS 10.0.2. dy


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)