Apple punon në një procesor të ri për MacBook Pro të saj 2017

mollë

Pas rezultate të mira financiare të shpallura nga Apple këtë javë, thashethemet në lidhje me pajisjet e ardhshme të kompanisë me bazë në Cupertino kthehen në faqen e parë. Dhe është se në orët e fundit Bloomberg e ka zbuluar atë Djemtë e Tim Cook po punojnë për një procesor të ri, bazuar në arkitekturën e ARM, dhe se do të bënte debutimin e tij në MacBook Pro që do të lansohet këtë vit.

Ky çip do të bashkëjetonte pa ndonjë problem me procesorin Intel, duke u kujdesur për disa detyra që kërkojnë energji të ulët. Kjo do të lehtësonte përpunuesin kryesor nga një ngarkesë e konsiderueshme pune.

Për momentin, ky informacion nuk është zyrtar, dhe është se si në raste të tjera Apple nuk konfirmon ose mohon ndonjë thashethem, edhe pse duke qenë burimi i Bloomberg, pothuajse mund të themi se mund të mbështetemi në to MacBook Pro 2017 Jo vetëm që ata do të kenë një procesor Intel brenda, por ata gjithashtu do të kenë një procesor të dytë me arkitekturë ARM.

Përparësitë e këtij procesori të dytë janë të shumta dhe mes tyre bie në sy përmirësimi i autonomisë, diçka që të gjithë përdoruesit do ta vlerësojnë shumë dhe është se nuk do të mbesin kurrë disa minuta apo edhe orë të autonomisë.

Sigurisht, askush nuk habitet kur sheh një procesor të dytë në një MacBook Pro, dhe kjo është, për shembull, në iPhone tashmë kemi një bashkë-procesor të dedikuar për të numëruar hapat dhe për të dëgjuar komandat zanore që i japim Siri. Me të, një ngarkesë e rëndësishme e punës lirohet nga procesori kryesor dhe gjithashtu arrihet një autonomi më e madhe.

A e shihni interesante mundësinë që Apple të përfshijë një procesor të dytë në MacBook Pro 2017?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)