Argus Pro, ne analizojmë vëzhgimin më të fundit në video nga Reolink

Rilidh është një firmë veterane në këtë siguri në shtëpi, ata kanë filluar një betejë të mirë të produkteve të mbikëqyrjes video dhe shumë më tepër gjatë viteve. Ajo që mund të mos e kishit marrë parasysh ishte mundësia që këto produkte të ishin krejtësisht pa tel pa kabllo? Teknologjia nuk ndalet së evoluari.

Ne do të kontrollojmë se cila është performanca e ofruar nga kjo aparat i ri, si dhe cilat janë pikat e saj të forta, dhe natyrisht dobësitë, qëndroni në analizën tonë sot për të kontrolluar performancën e kësaj aparati.

Dizajni dhe materialet: Më pak është gjithmonë më shumë

Reolink është karakterizuar pothuajse gjithmonë në produktet e saj duke përfshirë materiale dhe modele mjaft minimaliste. Somethingshtë diçka që nga këndvështrimi ynë është mjaft e rëndësishme nëse marrim parasysh se po përballemi me kamera sigurie, duhet të mbizotërojë fakti që këto kamera kalojnë pa u vërejtur si në nivelin e dizajnit në shtëpi, ashtu edhe për të shmangur ndjenjën e të shikuarit gjithmonë. . Siç kemi thënë, ne gjejmë një aparat fotografik në formë pilule, mjaft i kompresuar dhe pa kënde të drejta., diafane dhe e lehte per tu lokalizuar. Mund ta kontrolloni në Amazon.

 • Përmasat: 96 x 58 x 59 mm (3.8 x 2.3 x 2.3 in)
 • pesha:

Në pjesën e përparme kemi edhe lenten edhe një sensor të vogël lëvizjeje që padyshim do të ndihmojë në funksionimin e tij. Nga ana tjetër kemi një gome të vogël në njërën anë që mund ta heqim sa herë që dëshirojmë të fusim një kartë Micro SD si dhe butonin e rivendosjes së kamerës. Nga ana tjetër, kamera ka një shtesë në pako, një rast silikoni që do ta bëjë kamerën t'i rezistojë motit të keq shumë më mirë nëse vendosim ta vendosim atë jashtë. Dizajni është plastikë e bardhë si në bazë ashtu edhe në trupin e sistemit, përveç, siç kemi thënë, zona e lentes.

Karakteristikat teknike: Rezolucion efikas Full HD

Modeli Argus Pro i kësaj kamere Reolink gjithashtu ka një seri karakteristikash teknike që do t'i detajojmë, megjithatë, më e rëndësishmja është kapaciteti i baterisë së tij, fakti që Kemi rezolucion të plotë HD 1080p për regjistrim dhe drejtpërdrejt, si dhe mundësinë e ruajtjes në kartën microSD e gjithë përmbajtja e alarmit, po, ne nuk do të kemi hapësirë ​​ruajtëse cloud nëse nuk pajtohemi në shërbimin Reolink.

Sensor 1080p HD me 15 korniza / sek
Vizioni i natës Po - 10m në gjatësi
Zoom 6x dixhital
Madhësia e kapjes º 130
mikrofon Po
folës Po - Altoparlant me alarm
WiFi IEEE 802.11b / g / na 2.4GH
bateri Mbushës diellor 5.200 mAh +
Magazinimi i brendshëm microSD 64 GB
I papërshkueshëm nga uji Po
Shtesë Sirena / Njoftimet / Detektori i Lëvizjes

Vlen të përmendet autonomia e tij shumë e rëndësishme falë baterisë 5.200 mAh, e cila është gjithashtu e aftë të karikohet falë një paneli diellor që mund ta blejmë në paketë ose veç e veç, gjë që e bën atë një aparat fotografik totalisht ideal. Autonomia, në provat tona të para, na ka ofruar deri në një muaj regjistrim të sensorit të lëvizjes pa kulluar plotësisht baterinë, një bateri që për pak më shumë se 2 orë është e plotë. Pa dyshim, ajo është pasuria kryesore e saj, autonomia.

Rilidhni aplikacionin dhe aftësitë

Aplikacioni Reolink është absolutisht e nevojshme në mënyrë që të mund ta shtojmë kamerën në sistemin tonë të menaxhimit dhe kontrollit të përmbajtjes që kamera kap. Pra, gjëja e parë që do të bëjmë është të shkarkojmë aplikacionin android ose për IOS në varësi të Sistemit Operativ që përdorim. Kur ta kemi, do të shtypim butonin "+" në këndin e sipërm të djathtë dhe më pas skanimi i kodit QR që shfaqet në pjesën e pasme të kamerës do të na drejtojë përmes një sistemi automatik të menaxhimit. Realiteti është se ndërfaqja e aplikacionit, si dhe sistemi i menaxhimit, janë mjaft të rehatshëm.

Pasi të përfshihen, ne thjesht do të jemi në gjendje të përdorim të gjitha aftësitë e kamerës përmes aplikacionit iOS, Këto janë më të rëndësishmet midis atyre që kemi testuar:

 • Aktivizoni një sistem të zbulimit të lëvizjes që nxit kamerën vetëm kur e zbulon atë
 • Hyni drejtpërdrejt dhe drejtoni zërin dhe videon e asaj që po ndodh
 • Ndërveproni përmes altoparlantit me audion që lëshojmë nga telefoni celular
 • Njoftimi i njoftimeve të lëvizjes
 • Ruajtja e 30 sekondave të fundit kur anashkaloni një njoftim
 • Paralajmërim i ulët i baterisë
 • Automatizoni regjistrimin, ndezur dhe fikur
 • Modaliteti i pushimeve

Padyshim që aplikacioni dhe përvoja e përdoruesit është mjaft e kënaqshme, pavarësisht nga fakti që këto kamera Reolink nuk janë akoma në përputhje me Alexa ose Google Home (padyshim që as me HomeKit), asistentët virtualë që janë vendosur kohët e fundit në Spanjë. Për fat të keq ne do të duhet të kalojmë nëpër aplikacionin e vet për çdo lloj menaxhimi përballë kamerës video, por aplikacioni është jashtëzakonisht i mirë.

Përvoja e përdoruesit dhe vlerësimi i redaktorit

Përvoja jonë e përdorimit ka qenë e mirë në përgjithësi, kamera jep rezultate të mira dhe performanca ka qenë ajo që mund të pritet nga një firmë që ka një përvojë në këtë lloj produkti, ne do të shohim më të mirën dhe më të keqen e produktit .

Më e keqja

Contras

 • Rezistenca e sensorit të lëvizjes
 

Ne kemi gjetur më të keqen e produktit në faktin se nuk është në përputhje me asistentët kryesorë virtualë si Alexa ose HomeKit, kështu që ne nuk do të jemi në gjendje të automatizojmë operacionin jashtë aplikimit tuaj.

Më e mira

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Cilësia e regjistrimit
 • kërkesë

Pasuria kryesore E kësaj kamere, pa dyshim përveç dizajnit, është fakti që funksionalitetet janë shumë të gjera, si përshtatja e sistemit ashtu edhe mundësia e regjistrimit në Full HD dhe regjistrimi në modën e natës janë çuditërisht të mira.

Argus Pro, ne analizojmë vëzhgimin më të fundit në video nga Reolink
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
110 a 186
 • 80%

 • Argus Pro, ne analizojmë vëzhgimin më të fundit në video nga Reolink
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • Kamera
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 95%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 97%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 88%

Ne po përballemi me një produkt që kushton 118 euro në Amazon, e cila nuk është duke marrë parasysh shumë çmimin e konkurrencës, edhe pse do t'i kushtojë asaj të konkurrojë me firma të tilla si Xiaomi ose Yi për sa i përket çmimeve dhe përputhshmërisë. Gjithashtu, Reolink ka një ofertë zbritje speciale 10% me kodin: AGREO10.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.