Android 7.1.1 Nougat arrin për disa nga pajisjet e Google

google Pixel

Thashethemet në lidhje me azhurnimin e ri për pajisjet më të fundit të Google, Google Pixel, janë bërë realitet pak kohë më parë kur nënshkrimi i G nisi versionin e ri Android 7.1.1 Nougat për disa nga pajisjet e tij. Këtë herë versioni i ri i sistemit operativ nuk shton ndryshime të mëdha sa i përket funksioneve të pajisjeve, por nëse shton një detaj të rëndësishëm për sa i përket sigurisë dhe kjo është se shtohet një copë toke për pajisjet, stabiliteti i pajisja është përmirësuar. sistemi dhe gjithashtu gjeste të reja me prekje janë shtuar për modelin më të fundit të lëshuar nga kompania, Google Pixel.

Cilat janë pajisjet që do të marrin Android 7.1.1?

Këtë herë është një azhurnim i rëndësishëm sigurie përveç disa përmirësimeve në gjestet për Google Pixel, kështu që është e rëndësishme që numri i madh i pajisjeve të azhurnohet. Lista nuk është shumë e gjatë dhe padyshim që ato janë të gjitha pajisjet e Google:

 • google Pixel
 • Nexus 6P
 • Nexus 5X
 • Nexus 9
 • Nexus Player
 • Google pixel C

Versioni i ri nuk po lëshohet masivisht, azhurnimet pritet të arrijnë te përdoruesit e këtyre pajisjeve gradualisht dhe përmes OTA. Prandaj mos u ngutni nëse keni ndonjë nga këto Nexus në duar. Nga ana tjetër, ekziston mundësia e instalimit të versionit të ri përmes imazhit të fabrikës, por për këtë ne duhet ta instalojmë atë manualisht dhe kjo nuk është në dispozicion për të gjithë përdoruesit, përveç kësaj, pajisja duhet të rivendoset dhe ne do të humbasim të dhënat. Bestshtë më mirë të jesh i vetëdijshëm nga cilësimet dhe të azhurnohesh normalisht kur ky version të arrijë në smartphone.

Ne nuk besojmë se ky version i ri do të zgjasë shumë për t'u zgjeruar, por me përmirësimet që janë shtuar në drejtim të sigurisë së sistemit, ne shpresojmë që të jetë sa më pak e mundur.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)