Altoparlantët Sonos janë tashmë të pajtueshëm me "Asistentin e Google" në Spanjë dhe Meksikë

Sonos - Asistenti i Google

Në vitet e fundit, altoparlantët inteligjentë të menaxhuar nga asistentë virtualë janë bërë anëtar i familjes. Aktualisht është shumë e zakonshme të shohësh Amazon Echo, Sonos, HomePod ose Google Home në shumë shtëpi. Pajisja më e fundit e këtij lloji që ka marrë një azhurnim të madh është diapazoni Sonos, i cili më në fund është është i pajtueshëm me asistentin e Google.

Përputhshmëria e Sonos me Google Assistant është bërë për të lypur dhe ka marrë shumë më shumë kohë sesa kompania kishte planifikuar fillimisht, megjithatë, pasi që disa orë më parë, ne më në fund mund të shkarkojmë azhurnimin e softuerit që e bën atë të pajtueshëm me të, një azhurnim që është tashmë i disponueshëm si në Spanjë ashtu edhe në 7 vende të tjera.

Falë integrimit të "Asistentit të Google" me gamën e altoparlantëve Sonos, ne mundemi përdorni zërin me pajisjen për të luajtur një këngë, shtoni një program në radhë për të luajtur, pyesni për motin, kontrolloni automatizimin tonë në shtëpi ...

Artikulli i lidhur:
Sonos Move, folësi i ri Sonos shkon jashtë vendit

Deri më tani, "Asistenti i Google" ishte i pajtueshëm me folësit Sonos në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Gjermani, Kanada, Australi, Francë, Hollandë, Suedi dhe Danimarkë. Pas azhurnimit të fundit, nuk është i disponueshëm vetëm në Spanjë dhe Meksikë, por është gjithashtu i disponueshëm në Austria, Irlanda, Italia, Norvegjia, Singapori dhe Zvicra.

Sonos është kompania e parë që lejon përdoruesit përdorni dy asistentë virtualë nga pajisjet tuaja: Alexa i Amazon dhe Google Assistant. Duke parë rrugën që po ndjekin asistentët virtualë, nuk do të ishte keq nëse në të ardhmen ata mund të bashkëveprojnë me njëri-tjetrin në mënyrë që të plotësojnë funksionet që nuk mund të kryejnë individualisht.

Avantazhi i të pasurit dy ndihmës zëri në produktet Sonos është se ne mundemi konfiguroni çdo pajisje Sonos me një asistent tjetërPër shembull, Alexa në Amazon në Sonos Beam në dhomën e ndenjes dhe Google Assistant në kuzhinë. Nëse po kërkoni një altoparlant cilësor për të shijuar muzikën tuaj të preferuar dhe gjithashtu për të shijuar avantazhet e ofruara nga një asistent virtual, një nga opsionet më të mira aktualisht në dispozicion në treg është Sonos.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.