ASUS ZenBook Pro UX550 tani i disponueshëm në Spanjë

ASUS ZenBook Pro UX550 arrin në Spanjë

ASUS është një nga kompanitë kryesore në tregun e laptopëve. Gama e produkteve të saj është mjaft e gjerë. Prandaj ne mund të gjejmë produkte për çdo profil përdoruesi: nga ata që duan kompjuterin vetëm për automatizimin e zyrës, shikimin e filmave, përgjigjjen e postës elektronike, etj, te më të kërkuarit.

Modeli i fundit që u shfaq në Spanjë është ai që u prezantua tashmë në edicionin e fundit të Computex dhe i cili është emëruar ASUS ZenBook Pro UX550. Ky laptop me një estetikë shumë tërheqëse: kornizat e tij janë shumë të vogla; tastiera ka një plan urbanistik të rehatshëm dhe ka një shasi të hollë - të bërë prej alumini - gjë që e bën atë të përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Përpara ASUS ZenBook Pro UX550

ASUS ZenBook Pro UX550 është një pajisje që mund të vendoset në kategoritë e ultrabooket, megjithëse është e vërtetë që në këtë sektor madhësitë e ekranit zakonisht janë më të vogla. Modeli Tajvanez ka një Paneli diagonal 15,6 inç.

Një tërheqje tjetër e këtij ASUS ZenBook Pro UX550 është se është Rezolucionet e ekranit mund të arrijnë standardin e ri: 4k. Gjithashtu, me fuqi nuk do të jetë. Dhe është se brenda kompjuterit mund të keni një procesor Intel Core i7. Sigurisht, gjenerata e shtatë dhe jo e teta siç bëhet në disa raste. Memoria RAM mund të jetë deri në 16 GB dhe hapësira ruajtëse jepet nga dy versione: 256 ose 512 GB (të dy SSD).

Pjesa grafike e ASUS ZenBook Pro UX550 vjen nga dora e një Kartë grafike e dedikuar NVIDIA® GeForce® GTX 1050 me 4 GB memorje video GDDR5. Një çështje tjetër që duhet të merret parasysh, veçanërisht për ata përdorues që punojnë gjatë udhëtimit, është se autonomia që mund të arrijë 14 orë punë të vazhdueshme dhe ofron karikim të shpejtë me të cilin të arrihet 60% e ngarkimit total në vetëm 49 minuta.

Ky ASUS ZenBook Pro UX550 gjithashtu përmban altoparlantë të nënshkruar nga marka prestigjioze Harman Kardon; disponoj lexues i gjurmëve të gishtave në përputhje me Windows Përshëndetje dhe porte të ndryshme si HDMI, USB-C, lexuesi i kartave SD, WiFi me shpejtësi të lartë dhe Bluetooth 4.2. Nëse e gjithë kjo ka tërhequr vëmendjen tuaj, përgatitni xhepin tuaj sepse çmimi i tij i shitjes është 1.749 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)