Audio-Technica ATH-CK3TW, cilësia më e mirë? [SHQYRTIM]

Fushata e Krishtlindjes po afron dhe orteku vjetor që bëjmë ne për analizën po afrohet në mënyrë që ju të vendosni në mënyrën më të mirë për dhuratat që dëshironi t'u bëni të tjerëve ose të bëni vetë. Në këtë rast ne ju sjellim për herë të parë një produkt nga Audio-Teknika, një markë e njohur në produktet e zërit.

Ne testuam kufjet Audio-Technica ATH-CK3TW TrueWireless, një produkt me cilësi të lartë në zë dhe performancë në lartësinë më të mirë. Zbuloni me ne në detaje të mëdha këto ATH-CK3TW dhe nëse ata me të vërtetë ofrojnë atë tingull Hi-Fi që përdoruesit e kësaj marke prestigjoze e duan aq shumë.

Si gjithmonë, ne duam t'ju kujtojmë se në krye ju kemi lënë një video nga kanali ynë YouTube ku do të jeni në gjendje të vlerësoni unboxing të produktit për të gjitha përmbajtjet e kutisë së tij, si dhe imazhe të hollësishme dhe teste shteruese të të njëjtit.

Ju mund të shfrytëzoni rastin të regjistroheni në kanalin tonë YouTube dhe të na lini një pëlqim nëse ju pëlqen analiza e videos së Audio-Technica ATH-CK3TW Dhe kështu ju do të na ndihmoni të vazhdojmë të rritemi dhe të vazhdojmë t'ju sjellim produktet më të mira të të gjitha llojeve në Gadget Actualidad, me vlerësimet më të sinqerta. A ju pëlqyen? Blini ato me çmimin më të mirë> Nuk u gjet asnjë produkt.

Dizajni: Gjysmë i trashë

Këto kufje nga Audio-Technica Ata kanë një dizajn që kryesisht na tërheq vëmendjen për shkak të "kufjes" së zgjatur, por kjo ka një arsye, që të futet në mënyrë korrekte në veshin tonë në mënyrë që të prodhojë ndjesinë më të madhe të anulimit të zhurmës pasive, dhe sipas testeve tona ideja është korrekt dhe prodhon efektin e dëshiruar.

Këto kufje janë bërë prej plastike, siç pritej, dhe kështu marrin ato Certifikim i papërshkueshëm nga uji IPX2 që do të na lejojë të luajmë sporte me ta pa frikë se dëmtojmë përbërësit e tyre.

 • Kemi deri në 8 jastëk për të përshtatur kufjet.

Nga ana e saj, ne do të jemi në gjendje t'i marrim këto kufje në dy ton, të bardhë dhe të zi, sipas preferencës së përdoruesit. Pak e rrezikshme në këtë aspekt, duke formuar një pjesë të sheshtë, ku do të vendosen kontrollet prekëse për të cilat do të flasim më vonë. 

Timeshtë koha të flasim për kutinë, për mua pika më negative. Perhapsshtë ndoshta tepër i madh, megjithëse marrim parasysh që ka një port USB-C në njërën anë, por nuk ka LED që tregon autonominë, vetëm një LED karikues. E njëjta gjë ndodh me madhësinë e saj, ajo ka një bateri të madhe, por madhësia e saj totale është dukshëm më e madhe se konkurrentët e saj, siç janë AirPods ose FreeBuds Pro.

Aftësitë teknike, Hi-Fi për flamur

Këto kufje TrueWireless kanë një Bartës 5,8 mm, duke ofruar kështu një përgjigje në frekuenca nga 20 në 20.000 Hz dhe një ndjeshmëri prej 98 db / MW, disi mbi produktet e tjera konkurruese. Ne e rrumbullakosim produktin me një 16 Ohm paturpësi, pra teknikisht jemi para një ujku në rrobat e deleve.

Ne kemi një mikrofon të kufjeve të tipit SMEM, ky ka një ndjeshmëri prej 38 dB (1V / Pa në 1 kHz), Rezultati i së cilës do të flasim më vonë në testet gjenerike, gjithashtu mos harroni se në video kemi një provë të hollësishme të mikrofonave me regjistrim.

 • Nuk u gjet asnjë produkt.

Për komunikim me emetuesin e zërit kemi Bluetooth 5.0 me një diapazon të përafërt prej 10m. Në këtë seksion kemi gjetur një produkt brenda asaj që pritet në intervalin Bluetooth dhe pa humbje të lidhjes, duke qenë se padyshim që ato lidhen automatikisht.

Nga ana tjetër duhet të kujtojmë se kufja e majtë nuk mund të përdoret veçmas, kjo është, çiftëzohet nga një urë pa tel me kufjen e duhur, të quajtur "Master" dhe e cila është përgjegjëse për lidhjen me pajisjen dërguese përmes Bluetooth 5.0, një pikë për t'u marrë parasysh dhe një teknologji që më befason që ata vazhdojnë të përdorin.

Operacioni në detaje

Këto Audio-Teknika Nuk u gjet asnjë produkt.Ata kanë atë që firma e quan "auto-power", e cila nuk është asgjë më shumë sesa lidhja klasike automatike me pajisjet e çiftuara përmes Bluetooth 5.0, Kjo do të thotë që sa më shpejt që t'i vendosim në veshët tanë ato do të sinkronizohen tashmë.

Në këtë rast, firma ka vënë bast gjithçka në standardet Qualcomm, së pari me kodekun aptX kaq popullor dhe i aftë për të prodhuar tinguj HiFi pa tel, të cilin e kemi verifikuar përmes Tidal dhe Huawei P40 Pro tonë.Megjithatë, pajisja ka ofruar një cilësi shumë të lartë dhe të vështirë për tu diferencuar në një iPhone 12 Pro.

E njëjta gjë ndodh me Stereo Plus Qualcomm TrueWireless për të minimizuar vonesën kur luani video, ose CVC Qualcomm që analizon dhe përmirëson tingullin e thirrjeve duke marrë parasysh atë që kap nga mikrofoni i gjithëdrejtuar për të cilin kemi folur më parë.

Cilësia e tingullit, autonomia dhe përvoja

Ne fillojmë me gjënë më të rëndësishme, cilësinë e zërit:

 • Frekuencat e ulëta: Ata janë mjaft të pranishëm, megjithëse shpërndahen shumë në frekuenca të larta dhe në Shkëmb
 • Frekuencat mesatare: Zërat dallohen shumë për shijen time, veçanërisht të përdorura për kufje më komerciale. Shtë një gamë e gjerë dhe instrumentet ndryshojnë shumë mirë, por ju duhet të jeni adhurues i këtij lloji të produktit për ta vlerësuar atë me një produkt të mirë Rafsodi bohem, Unë personalisht i kam shijuar.
 • Frekuencat e larta: Ata janë mjaft të ekuilibruar, zërat e lartë janë mjaft të pranishëm, pa kërcitje.

Unë mezi kam gjetur një tingull të thyer ose të ndyrë, e cila është një arritje e vërtetë duke marrë parasysh që po përballemi me kufje TWS përmes Bluetooth.

Përfundimi: Audio-Technica ATH-CK3TW Ata ofrojnë një qartësi spektakolare në të gjitha vëllimet e tyre, pa qenë veçanërisht të spikatur në vëllime të larta, pikërisht për shkak të pastërtisë së tingullit të tyre.

Tani shkojmë drejtpërdrejt në autonomi, marka premton 6 orë autonomi të kufjeve dhe 24 orë më shumë me kutinë e karikimit, diçka që është përmbushur pothuajse plotësisht, rreth 26 orë ne kemi qenë në gjendje ta heqim atë në përdorimin tonë të zakonshëm. Tarifat do t'ju marrin pak më shumë se një orë në total.

Rasti, Hasshtë treguar e rehatshme dhe efikase pavarësisht nga madhësia e tij, ka një sistem magnet mjaft të fuqishëm, na ndihmon të vendosim kufjet në vend pa ndonjë ndërlikim dhe është provuar rezistent në testet tona.

Ju patjetër mund t'i merrni këto Nuk u gjet asnjë produkt. dhe faqen e saj zyrtare (LINK). 

ATH-CK3TW
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
99,99
 • 80%

 • ATH-CK3TW
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 65%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 85%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Konfigurimi i lehtë
 • Autonomi e mirë
 • Cilësia dhe qartësia e tingullit brutal
 • Një çmim shumë kompetent

Contras

 • Ju mund të bini
 • Kutia është shumë e madhe
 • Pa rrezikuar në dizajn
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)