Avulli vjen në TV Smart Samsung për të shijuar nga dhoma e ndenjes

Gëzoni lidhjen me avull nga një televizor inteligjent Samsung

Dikush ulur para një kompjuteri dhe jo në një tavolinë ju bën të qetë të luani lojërat më të fundit në PC. Për ta bërë këtë, ne ose i drejtohemi një video konzole konvencionale ose mund të lëshojmë veten në testimin e platformave online - brenda me kullim- si Avulli popullor.

Kjo platformë rritet dhe rritet çdo ditë tek përdoruesit dhe mund të aksesohet nga përdoruesit e PC dhe ata që kanë një kompjuter Mac.Megjithatë, për disa kohë, vetë kompania ka shitur një pajisje që lidhet me TV dhe rrjetin e Internetit të në shtëpi dhe ju lejon të luani të gjitha lojërat video në platformë. Bëhet fjalë për Steam Link. Sidoqoftë, Samsung dhe TV-të e saj inteligjentë - televizorët e lidhur - nuk do të kenë nevojë për këtë pajisje shtesë për të shijuar përmbajtje.

Avulli vjen në TV të zgjuar Samsung

Ashtu si kanë njoftuar Nga Steam, televizorët inteligjentë të gjeneratës së ardhshme Samsung — si ata që shiten në 2016 dhe ata që shiten aktualisht në 2017 — do të jenë në gjendje të shijoni Steam Link përmes një aplikacioni që po instalohet në televizionet aziatike. Kjo do të thotë, që të jesh në gjendje të shijosh të gjithë titujt e avullit në një Samsung Smart TV, do të duhet të azhurnosh vetëm firmware të njësisë tënde.

Nga ana tjetër, do të ketë një kërkesë më të nevojshme për të qenë në gjendje të shijoni lojërat në TV. Dhe është vetëm një komandë. Për ta bërë këtë, nga njoftimi i këtij aplikacioni për TV inteligjent, renditen modelet e ndryshme të përputhshëm. Dhe janë të radhës: kontrolluesi i avullit, kontrolluesit Xbox 360 (me tela dhe pa tel), si dhe kontrolluesi pa tel Xbox One ose modeli Logitech F510 ose Logitech F710. Të gjithë mund t'i gjeni, për shembull, në Amazon. Pra, çfarë po prisni të azhurnoni Samsung Smart TV tuaj dhe të shijoni lojëra video edhe në cilësi 4k, për sa kohë që modeli juaj është i pajtueshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.