Google azhurnon altoparlantin e saj Google Home Mini duke aktivizuar përsëri funksionalitetin e prekjes

Dhe është se Google sapo ka lëshuar një azhurnim për altoparlantin e vogël Google Home Mini, në të cilin riaktivizo funksionalitetin e prekjes që ata i morën në fillim të lëshimit të tij. Duhet të theksojmë se ky funksion ishte aktiv në fillim, nuk është diçka që mund të zbatohet në pajisje përmes një azhurnimi të softuerit, ajo që ndodh është që për shkak të një problemi të madh Google vendosi ta çaktivizojë atë dhe tani ata e kanë aktivizuar përsëri .

Në këtë azhurnim përgjigja e prekjes zbatohet përsëri, por në këtë rast duhet të shtypni për pak kohë që prekja të funksionojë. Në fillim, thjesht duke rrëshqitur gishtin tuaj në majë, një komandë mund të ekzekutohet, tani duhet të prekni për një kohë më të gjatë për të aktivizuar një funksion gjë që pjesërisht e bën jopraktike.

Padyshim që kjo zgjidhje është e rëndësishme por nuk duket se i bind përdoruesit e këtij altoparlanti të vogël të Google, i cili e pa këtë funksionalitet të cunguar disa ditë pas lëshimit të saj për shkak të një problemi që u raportua në mediumin Android Police, dhe pak më vonë në disa faqet e internetit që e kishin hequr këtë veçori nga softueri. Problemi është se regjistri i komandave u aktivizua me një prekje fantazmë dhe vazhdimisht, kështu që kompania zgjodhi ta eleminonte këtë funksion derisa të zgjidhej problemi.

Në këtë rast, me azhurnimin e ri të nisur nga Google, mundësia e përdorimit të pjesës së sipërme të prekjes për të aktivizuar dhe dëgjuar një komandë kthehet në altoparlantin e vogël, por prekja duhet të jetë më e gjatë në këtë kohë, gjë që bën përvojën midis asaj kanë marrë tashmë azhurnimi nuk është ai i dëshiruari. Përfundimi është se ata e kanë rregulluar problemin dhe atyre nuk u është dashur të ndryshojnë ndonjë harduer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.