Huawei Band 2 rikuperon thelbin e byzylykëve të fitnesit

Më në fund, prodhuesi më i madh i smartphone-ve në Kinë, Huawei, ka njoftuar zyrtarisht byzylykun e saj të ri sasior, Huawei Band 2, duke konfirmuar kështu kthimi në një dizajn më tradicional dhe konvencional, ndoshta më shumë në prag se si duhet të jetë ky lloj produkti.

Pas gjeneratës së parë të kësaj pajisje, me një dizajn në gjysmë të rrugës midis orës inteligjente dhe brezit inteligjent, Huawei e ka përqendruar vëmendjen e saj tek përdoruesit që duan vërtet që ky lloj i aksesorëve të kontrollojë aktivitetin e tyre fizik dhe disa parametra të shëndetit të tyre. Dhe kështu e konceptoi këtë Huawei Band 2 i cili, nga pamja dhe funksionaliteti, është më Fitbit se kurrë.

Huawei Band 2, një kthim në origjinë

Huawei Band 2 dhe Band 2 Pro janë pikërisht ato që dëshiron një përdorues i rripave të kuantizuesit: rripa dore kuantizues. Asgjë në gjysmë të rrugës midis një ore inteligjente dhe një bande fitnesi, jo një ore inteligjente me karakteristika shëndetësore. Mos. Isshtë një byzylyk fitnesi në kuptimin më konvencional, dhe madje edhe tradicionale e konceptit.

Në një kohë kur Fitbit duket se ka disa vështirësi për të ruajtur rëndësinë e saj në treg, dhe në një kohë kur rrathët sasiorë vazhdojnë të kenë më shumë tërheqje sesa orët inteligjente, Huawei ndoshta donte të përpiqej të merrte pjesë të këtij tregu të humbur nga Fitbit lançimin e rrathëve Huawei Band 2 dhe 2 Pro

Siç themi, gjenerata e dytë e Huawei Band është për ata që vërtet dëshirojnë ta çojnë fitoren e tyre në nivelin tjetër, dhe për këtë, përveç një dizajni sportiv, të rehatshëm, dhe në të cilin hardueri duket të jetë pjesë e një tërësie që është byzylyku, banda e re 2 e Huawei Ka funksione dhe karakteristika të tilla të jashtëzakonshme si:

 • Un Sensori i rrahjeve të zemrës 24/7.
 • Bateri 100 mAh që jep një autonomia deri në 21 ditë.
 • Akselerometër.
 • GPS në modelin Pro.
 • Ndjekja automatike e gjumit.
 • funcion VO2 Max e cila mat konsumin e oksigjenit gjatë stërvitjeve (vetëm në versionin Pro)

Në tre ngjyra (blu, portokalli dhe të kuqe) dhe me dimensione 114.67 mm x 101.35 mm, ne ende nuk i dimë detajet në lidhje me disponueshmërinë dhe çmimin e Huawei Band 2 dhe 2 Pro. Por ajo që dimë është se ata janë të dy në përputhje me të dy pajisjet Android dhe iOSpër sa kohë që ata ekzekutojnë Android 4.4 ose më vonë dhe 8.0 ose më vonë, respektivisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.