Bateri e heqshme për LG G6?

LG G5

Ne jemi duke arritur në fund të vitit dhe rinovimi i LG G5 aktual është gjithnjë e më afër. Mos harroni se LG lançoi flagshipin aktual me një seri aksesorësh si një smartphone modular që nuk ka pasur suksesin e pritur, kështu që thashethemet dhe rrjedhjet për gjeneratën e ardhshme të terminalit duket se synojnë një "pajisje kompakte" pa " Miqtë "dhe tani duket se me mundësinë e heqjes së baterisë.

Në këtë kuptim, mundësia e ndryshimit të baterisë së LG G6 nuk duket si një zgjedhje e keqe për përdoruesin, kështu që ne mund të shtojmë një bateri të dytë për momentet në të cilat kemi mbetur pa mundësinë e karikimit të pajisjes. Në rastin e bateria aktuale LG G5 është një nga pikat e saj të dobëta, kështu që shpresojmë se ato gjithashtu përmirësohen në kapacitetin për të arritur një autonomi më të madhe.

Çështja e baterive në pajisjet aktuale ka zgjedhur rrugën e mos lejimit të përdoruesit për të bërë ndonjë ndryshim në të në shumicën e rasteve dhe shumë prej nesh janë të vetëdijshëm për problemet e fundit të pajisjeve kryesore me bateritë e tyre, kështu që le të shpresojmë që LG të bëjë mos e humbni veriun dhe zgjidhni një rrugë të mirë për këtë çështje që është një pikë e rëndësishme në blerjen e një smartphone që nuk ka qenë i suksesshëm në këtë drejtim me pajisjet e tij të mëparshme.

Ky lajm është një thashethem dhe nuk është zyrtar, por i mesëm Korea Herald shpjegon se firma do të mendonte të linte mundësinë e heqjes së baterisë nga LG G6. Kanë mbetur shumë pak kohë për të zbuluar se çfarë do të ndodhë në fund të fundit nëse marrim parasysh që Kongresi Botëror i Lëvizjes po afrohet gjithnjë e më shumë. Po sikur të ishte mirë të lëmë mënjanë çështjen nëse kjo bateri do të hiqet apo jo, është jepni më shumë autonomi terminalit të riNe do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.