Baza Fresh designn Rebel Duo, dizajni dhe shkathtësia me karikimin pa tel

La karikimi pa tel Hasshtë bërë një funksionalitet mjaft i zakonshëm, aq sa shumica dërrmuese e pajisjeve të përqendruara në mjedisin celular, përfshirë kufjet dhe altoparlantët, tashmë kanë pajtueshmëri me standardet e karikimit pa tel Qi, prandaj, këta karikues po bëhen një domosdoshmëri çdo herë. me e zakonshme.

Ne testuam Fresh'n Rebel Base Duo, një bazë e gjithanshme e karikimit me një dizajn tërheqës që do t'ju befasojë me aftësitë e tij. Zbuloni me ne këtë bazë të re të karikimit pa tel, në të cilën do të vendosni një pjesë të mirë të pajisjeve, në mënyrë që të mos mbaroni kurrë baterinë.

Materialet dhe dizajni

Gjëja e parë që na befason pasi e kemi nxjerrë nga kutia është se ajo ka një pjesë të sipërme të mbushur plotësisht të mbuluar me pëlhurë najloni. Ne do të jemi në gjendje të zgjedhim midis pesë ngjyrave të zakonshme në markë: Blu, rozë, të bardhë, jeshile, të zezë, blu dhe të kuqe, secila me një emër komercial më interesant. Përmasat bazë janë 175 x 87 x 11 mm dhe do të shfaqë një kabllo USB-C si dhe një adaptor rryme që do të ketë saktësisht të njëjtën ngjyrë me produktin e zgjedhur, edhe një herë një detaj interesant nga Fresh'n Rebel në lidhje me këtë.

Baza ka një fund plastik dhe një seri jastëkash jo-shqip që do të na lejojnë të shmangim rëniet ose lëvizjet e padëshirueshme. Baza është mjaft e madhe për të vendosur dy pajisje të lëvizshme me madhësi normale, dhe mjaft për të mbushur, për shembull, iPhone-in tonë në të njëjtën kohë kur ngarkojmë një palë kufje. Karikuesi i përfshirë, ndërkohë, ka një madhësi standarde dhe një portë tradicionale USB-A për të cilën do të flasim më vonë. Me pak fjalë, Fresh'n Rebel ka zgjedhur edhe një herë për një dizajn dhe materiale të markës.

Karakteristikat teknike

Para së gjithash, ne theksojmë faktin se nëse blini Fresh´ Rebel Base Duo, ato përfshijnë, përveç kabllos USB-C të gjatë 1,5 metra, do të keni gjithashtu adaptor i plotë i çertifikuar i energjisë 30W. Ky karikues do t'ju lejojë të përfitoni plotësisht nga aftësitë e karikimit pa tel të bazës dhe të mos humbni energjinë kur kemi dy pajisje njëkohësisht në procesin e karikimit. Ne kemi në të çertifikimin e Standardi Qi V.1.2.4 dhe pesë spirale ngarkimi në total, duke marrë energjinë përmes portës së saj USB-C.

Ka një distancë ndijuese të ngarkesës më pak se 10 mm, përveç 2 treguesve LED të statusit të ngarkesës për secilën prej gjysmave. Çuditërisht, baza në vetvete përmban mbrojtjen e objektit të huaj (zbulimin), mbrojtjen nga mbingarkesa dhe mbingarkesa, si dhe më e rëndësishmja, mbrojtje nga mbinxehja, diçka veçanërisht e rëndësishme në këtë lloj baze me kapacitet të madh, pasi që nxehtësia ndikon në bateri shumë negativisht dhe mund të çojë në një ulje të jetëgjatësisë së tyre dhe madje të ndalojë karikimin për siguri. Nga seksioni teknik duket se praktikisht nuk na mungon asgjë në këtë Base Duo të Fresh'n Rebel.

Përvoja dhe mendimi i redaktorit

Ndoshta gjëja më interesante për këtë Fresh´n Rebel Base Duo është pikërisht fakti që cKa një karikues 30W të përfshira në një mënyrë krejtësisht "të lirë", dhe nëse i hedhim një vështrim 69,99 euro kushton, do të jetë e vështirë të gjesh një produkt të ngjashëm në treg me një raport të ngjashëm të karakteristikave. Filloj duke nënvizuar se dritat LED janë mjaft të zbehta dhe drejtohen drejt për të shmangur shqetësimin e përdoruesit, duke e bërë atë një shoqërues të mirë në tryezën tuaj të shtratit.

Në fakt, ne jemi mësuar aq shumë me gjëra të tjera, sa kur gjeta ngarkuesin në kutinë u befasova shumë. Ashtu si pjesa tjetër e produkteve Fresh´n Rebel, ajo ka çertifikimet e duhura, Përdorimi i aksesorëve të mirë për pajisjet tona është i rëndësishëm kur bëhet fjalë për të siguruar performancën dhe qëndrueshmërinë e tyre, dhe ky Base Duo padyshim që ka miratimin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.