Beckham do të jetë Ambasadori i Legjendës në PES 2018

Idoli britanik David Beckham, ish-futbollist për Manchester United dhe Real Madrid CF midis ekipeve të tjera, ka nënshkruar një kontratë afatgjatë me zhvilluesin e lojërave video Konami që e ka kthyer atë në Legjenda e Legjendës PES 2018. Lëshimi i brezit të ri të lojërave video të futbollit është afër cepit, dhe sezoni fillon këtë të shtunë.

La luftë mes PES dhe FIFA po përkeqësohet kohët e fundit, dhe duket se ky do të jetë një vit mjaft intensiv për të dy, nga këtu ne kemi testuar PES 2018 DEMO dhe përshtypjet kanë qenë mjaft të mira duke marrë parasysh ciklin mjaft negativ që firma japoneze po tregonte në performancën në tregun e PES.

Në këtë mënyrë, firma na ka njoftuar përmes njoftimit për shtyp se britanikët kanë një aleancë afatgjatë me ta, gjë që i shton sponsorizimit të rëndësishëm që Konami i bën Futbol Club Barcelona, ​​për të cilën mori licencën ekskluzive për stadiumin e tij, Camp Nou, të cilin një vit më shumë nuk do të jemi në gjendje ta shohim në lojëra si FIFA 18. Në këtë mënyrë, PES fillon të pozicionohet në drejtim të reklamave, megjithëse vazhdon të jetë mjaft larg licencave të skuadrës dhe klubeve që ka FIFA 18 nga Electronic Arts.

Ashtë një nder i madh të jem pjesë e listës së legjendave që punojnë me Konami si Ambasadorë të PES. Unë pres që të shoh karrierën time të përfaqësuar në këtë lojë fantastike dhe të punoj me një ekip kaq të talentuar të njerëzve që padyshim që e duan futbollin po aq sa unë - David Beckham

Kështu ka folur Beckham për këtë aleancë të re, dhe fakti është se anglezi vazhdon të mos zhduket nga bota e futbollit pavarësisht se kishte ndaluar së goditur topin shumë kohë më parë, fenomeni i Beckham duket unik dhe do të vazhdojë të jetë i tillë. Së shpejti do të kemi më shumë lajme rreth PES 2018.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.