Belkin lëshon adaptorin e karikimit 3,5 mm + për iPhone

Belkin lëshon adaptorin e karikimit 3,5 mm + për iPhone

Vitin e kaluar, me ardhjen e iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, Apple ndërmori hapin e eleminimit të lidhësit klasik të foleve 3,5 mm. për kufje me idenë e inkurajoni përdorimin e kufjeve pa tel, si AirPods që, strategjikisht, paraqitën të njëjtën ditë. Një opsion tjetër ishte të përdorni përshtatësin e përfshirë Lightning to Jack (për të përdorur çdo model kufjesh), të merrni vetes një palë kufje me një lidhës Lightning. Tani kemi një mundësi tjetër.

Firma e njohur e aksesorëve Belkin ka hedhur në treg firmën Përshtatës audio 3,5 mm + karikim Yll roku, një pajisje e vogël që do t'ju lejojë të karikoni iPhone tuaj dhe të përdorni kufje me një lidhës klasik njëkohësisht. Gjëja më kurioze, përveç çmimit të saj të lartë, është se Apple gjithashtu ka filluar ta shesë atë në dyqanet e tyre.

Dëgjoni muzikë dhe karikoni iPhone tuaj në të njëjtën kohë me adaptorin Belkin RockStar

Nuk ka dyshim për dobinë e këtij aksesori të ri që Belkin ka sjellë në treg për modin? çmimi i 34,99 euro Sidoqoftë, është ironike që, nën justifikimin e eleminimit të kabllove nga jeta jonë, Apple shet këtë pajisje shtesë në dyqanet e tyre. Ejani, na shtyn të zëvendësojmë një kabllo që më parë ishte falas për një pajisje që tani na kushton 34,99 €. Po, unë e di që prodhuesi nuk është Apple, por kompania Cupertino jep miratimin e saj si me vulën MFi ashtu edhe duke e shitur atë direkt.

Përshtatës Belkin Rockstar

I riu Yll roku Belkin duket si diçka nga vetë fabrika e kabllove e Apple. Ne nje përfundim i pacenuar i bardhë, ka në një fund një mashkull Lidhës rrufe që të lidheni me iPhone 7, 7 Plus, 8, 8 Plus ose X. Ndërsa në skajin tjetër ofron një lidhës Rrufeje femër dhe një prizë 3,55 mm. Në këtë mënyrë ju mund të lidhni një bateri të jashtme ose ta lidhni atë me rrymën elektrike, ndërsa dëgjoni muzikën tuaj të preferuar përmes kufjeve ose altoparlantëve.

Çfarë mendoni për idenë? A po planifikoni të merrni këtë adaptor?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)