Trust GXT 323W Carus - Kufje lojrash shumë të lira për PS5

Ardhja e PlayStation 5, edhe pse ka qenë në një pikoj, gjithashtu po supozon menjëherë ardhjen e një serie aksesorësh në mënyrë që të plotësojë nevojat e përdoruesve. Midis tyre, gjëja kryesore dhe thelbësore është që të keni gjithmonë kufje të mira për të maksimizuar performancën tuaj të lojrave.

Ne ju sjellim një alternativë ekonomike me performancë të mirë, kufjet e lojrave GXT 323W Carus nga Trust plotësisht të përputhshme me PS5. Kjo ka qenë përvoja jonë me këtë kufje të lirë dhe interesante që mund të bëhet një shoqëruese interesante e betejës për PlayStation 5 tuaj.

Materialet dhe dizajni

Le të fillojmë me dizajnin e zakonshëm, dhe materialet e kufjeve. Besimi, në përgjithësi, gjithmonë bast në pajisje që pa synuar në maksimum prim, ata arrijnë përfundime të mira dhe mbi të gjitha një standard rezistence që ka shoqëruar kompaninë për shumë vite. Qëllimi është pothuajse gjithmonë për të marrë vlerë për para, dhe kjo tregon. Kufjet e rishikuara arrijnë në të bardhë, me një dizajn mjaft agresiv lojrash dhe një plastikë mat që ndihmon në zvogëlimin e gjurmëve të gishtave. Ne nuk e dimë, megjithatë, duke pasur parasysh ngjyrën e PS5 Trust Carus, si do të plaken.

 • Përmasat: 210 x 190 x 110 mm
 • Pesha: 299 gram

Nga ana e tij, në anët ka një detaj të vogël në alumin të ngjashëm dhe logon Produktet GXT lojrave Të markës. Pjesa e brendshme e shiritit të kokës ka një jastëk të madh dhe e njëjta gjë vlen për kufjet. Këto do të mbulojnë plotësisht veshët tuaj për t'ju izoluar siç duhet. Në kufjen e majtë kemi mikrofonin fleksibël dhe kabllon Fole 3,5 mm me një gjatësi 1,2m dhe najloni të thurur, qëndrueshmëri e garantuar.

Specifikimet teknike

Tani i drejtohemi seksionit teknik. Ne gjejmë një sistem të luajtja stereo me dy kanale audio (2.0) përmes rreth drejtues jo më pak se 50 milimetra. Tingujt do të dëgjohen me zë të lartë falë madhësisë së tyre, megjithëse theksojmë se nuk do të ketë asnjë lloj virtualizimi në nivel teknik kur bëhet fjalë për imitimin e 7.1 ose 3D Tingullit të PS5, diçka e rezervuar për kufjet e vetë markës. Këta drejtues do të kenë një rezistencë deri në 32 Ohm, ndërsa mikrofoni nuk është i lëvizshëm. Frekuenca e tyre do të lëkundet midis 20 Hz dhe 20000 Hz kur luani lojëra.

 • Shtrembërimi: 5%
 • Lloji i magnetit: Neodymium
 • Lloji i mikrofonit: Elektret drejtues
 • Frekuenca e mikrofonit: 150 Hz - 16000 Hz

Ne nuk kemi zvogëlim aktiv të zhurmës, Asnjë program i integruar nuk ka, por kutia përfshin një seri adaptorësh për kabllon e lidhjes, të cilat do të shkojnë direkt te kontrolluesi PS5 DualSense. Në një nivel teknik, Taurus GXT Carus janë kufje mjaft të thjeshtuara, të dizajnuara në mënyrë që të arrijmë, t'i lidhim ato me telekomandën dhe të fillojmë të shijojmë lojërat tona pa shumë ndërlikime, dhe kështu zhvillohet përdorimi i tij. Sigurisht, aftësitë teknike ikin nga lulëzimi, por na ofron gjithçka që na duhet për të pasur një përvojë standarde.

Përdorni përvojën

Brenda kufjeve ka një jastëk të spikatur, e njëjta gjë ndodh me kufjet. Kjo do të thotë që në pjesën e sipërme nuk vërejmë siklet në orët e gjata të lojërave video, e gjithë kjo përkundër faktit se ato nuk janë tepër të lehta, por jo dukshëm të rënda. Nga ana e saj, Në kufje, duke pasur drejtues kaq të mëdhenj dhe një jastëk të mirë, zbulojmë se ato mbulojnë plotësisht veshin, i cili do të izolohet totalisht nga jashtë, duke na ofruar kështu një përvojë shumë të mirë në nivelin e izolimit, megjithëse mund të shkaktojë disa shqetësime te mbajtësit e syzeve.

Nga ana tjetër, në krah gjejmë një kontroll të vëllimit që nuk do të ketë asnjë ndërveprim me ndërfaqen e përdoruesit të PS5, domethënë, ne mund të menaxhojmë vëllimin e kufjeve përmes tyre, por gjithmonë do t'i nënshtrohet vëllimit që i caktojmë daljes së audios përmes butonit PS të DualSense. Në atë rast, vëllimi i lartë është jashtëzakonisht i fuqishëm, ashtu siç nuk gjetëm asnjë "zhurmë" në këto diapazone. Nga ana e saj, ne gjithashtu kemi avantazhin e të qenit në gjendje të aktivizojmë dhe çaktivizojmë mikrofonin përmes ndërprerësit të kufjeve, edhe pse butoni i integruar në telekomandë do të funksionojë gjithashtu për këtë.

Mendimi i redaktorit

Ne po përballemi me kufje mjaft interesante, veçanërisht duke marrë parasysh gamën e çmimeve. Mund t'i gjeni në faqen e tyre të internetit ose në Amazon për 39,99 euro, duke qenë një produkt i autorizuar posaçërisht për përdorim në PS5, por edhe në çdo pajisje tjetër lojërash si PC, PS4 ose Xbox. Ata janë padyshim një alternativë interesante për të përmirësuar rezultatet tuaja me një kosto të ulët, dhe kjo është për shkak se kufjet e mira janë gjithmonë të nevojshme për të luajtur lojëra të mira ose për të krijuar një përvojë më gjithëpërfshirëse. Siç kemi thënë, ne kemi para nesh një produkt me një kosto të rregulluar që mund të hyjë lehtë në pretendimet tona.

GXT 323W Carus
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
39,99
 • 80%

 • GXT 323W Carus
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 15 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 80%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 75%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Lojë me baste dhe dizajn i thyer
 • Kabllo e bukur
 • Një gamë mjaft e ngushtë e çmimeve

Contras

 • Mungon alternativa USB
 • Mund të shitet në më shumë ngjyra

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.