Këshillë Binjakësh, kufjet TWS nga Fresh´n Rebel

Këtu në Actualidad Gadget Ne tashmë kemi provuar disa produkte nga firma Fresh´n Rebel, Firmë audio specialiste e të gjitha llojeve me prekjen më rinore që mund të imagjinoni, kështu që padyshim që nuk do të humbnim një nga publikimet e tij më të pritura, atë të kufjeve të saj True Wireless.

Një gamë e mrekullueshme e ngjyrave, karakteristika që do të na bëjnë shpejt të ndihemi rehat me këtë stil të kufjeve TWS. Ne kemi provuar këshillën e re të binjakëve nga Fresh'n Rebel dhe ne ju sjellim rishikimin tonë të thelluar për ta parë.

Dizajn dhe shumëngjyrësh

Në këtë rast ne vëmë bast për një pajisje mjaft të njohur, kufjet TWS po vendosin për një dizajn mjaft klasik para të cilit Apple udhëhoqi rrugën. Fresh'n Rebel ka ditur të bëjë një bast të sigurt në rastin e Këshillit të Binjakëve, Ata kanë një kuti ovale me një madhësi mjaft të përmbajtur dhe të bërë nga një plastikë mjaft "e shkëlqyeshme".

Në rastin e tharjes së «Binjakëve» gjejmë një kuti pak më të përmbajtur pasi që këto kufje nuk kanë jastëk nga ato që futen në veshë dhe kanë një dizajn disi më të njohur në stilin e FreeBuds 3 nga Huawei ose AirPods nga Apple.

Nga ana tjetër, diapazoni i ngjyrave është diçka që zakonisht shoqëron Fresh´n Rebel, në këtë rast kemi blu, të kuqe, rozë, jeshile, gri dhe të zezë. Ndoshta zgjedhja e ngjyrës do të jetë problemi më i madh që keni. Kufjet dhe kutia e tyre janë në një linjë me këto ngjyra që përmendim.

PNga ana e saj, kutia ka një LED që tregon baterinë që ka lënë, si dhe kufjet kanë një LED tjetër që do të tregojë lidhjen me to. Ato janë mjaft të lehta dhe komode, plus që janë të karikuara me një kabllo USB-C që përfshihet në kuti.

Autonomia dhe karikimi pa tel

Duke ndjekur fillin e asaj që kemi biseduar më parë, kufjet kanë një port karikimi USB-C në pjesën e poshtme dhe një LED tregues nëse ngarkesa po kryhet. Koha e karikimit do të jetë afërsisht një orë.

Sidoqoftë, eDetaji më i rëndësishëm është se ata kanë karikim pa tel në përputhje me standardet Qi, Në provat tona, ne kemi kryer ngarkesa kryesisht me këtë sistem, i cili është kaq komod dhe i përhapur, me rezultate shumë të favorshme.

Në tërësi, nëse marrim parasysh ngarkesat e kutisë, do të marrim rreth 24 orë të autonomisë, ndërmjet 22 dhe 23 orë sipas testeve tona në vëllime mesatare / të larta. Katër LED-të brenda kutisë më kanë ndihmuar shumë për të identifikuar nivelin e tyre të ngarkimit dhe është nga këndvështrimi im një gjë shumë e favorshme.

Në mënyrë të pavarur do të kemi katër orë autonomi të përzier (midis muzikës dhe thirrjeve), si dhe midis katër dhe pesë herë karikimi me kutinë sipas testeve tona gjatë këtyre ditëve të analizës së thelluar.

Përdorimi i rregullt dhe rezistenca ndaj ujit

Personalisht, unë jam shumë hezitues ndaj kufjeve që kanë priza silikoni, ato zakonisht më shkaktojnë parehati dhe priren të bien. Në këtë rast, Fresh'n Rebel ka bërë një produkt mjaft të rrumbullakët, siç jemi mësuar. Ne gjithashtu kemi tre jastëk të madhësive të ndryshme për t'iu përshtatur nevojave të përdoruesve.

Në këtë pikë dhe pasi i kemi vendosur në mënyrë korrekte zbulojmë se ato nuk lëvizin dhe nuk shqetësohen. As nuk kemi hasur ndonjë ngurrim në përdorimin e zgjatur ose dhimbje në vesh, kështu që përvoja ime në këtë pajisje ka qenë mjaft e favorshme.

Do të doja të provoja modelin standard "Binjakët", për të parë nëse izolojnë nga zhurma e jashtme në të njëjtën mënyrë dhe nëse janë po aq komode. Ne anen tjeter kemi rezistencë ndaj ujit gjë që do të na lejojë të kryejmë seanca stërvitore në palestër.

Ne nuk do të shqetësohemi pak nëse fillon të bjerë shi lehtë dhe na ka kapur me këshillat e binjakëve. Becomingshtë duke u bërë thelbësore që produktet e këtij lloji të kenë rezistencë ndaj ujit nga vetë natyra e tyre. Në këtë pjesë, përvoja jonë me Binjakët Këshilla ka qenë plotësisht e favorshme.

Përvoja e lidhjes dhe dëgjimit

Lidhur me lidhjen që kemi Bluetooth, por kësaj here do të na lejojë vetëm të lidhemi me një pajisje të vetme. Padyshim që ato lidhen automatikisht dhe thjesht nxjerrja e tyre nga kutia do t'i bëjë ata të fillojnë të punojnë, në të njëjtën mënyrë që ata të shkëputen kur futen në kutinë.

Ne gjithashtu kemi një sistem të kontrollit të prekjes që do të na lejojë të bashkëveprojmë me kontrollin e muzikës dhe madje me Siri ose "Asistentin e Google". Kjo do të na lejojë nga ana tjetër të përgjigjemi në thirrje, ku kemi zbuluar se mikrofoni i tij i dyfishtë është kompetent kur bëhet fjalë për mbajtjen e bisedave. Gjithashtu, mund të përdorni një kufje të vetme të pavarur nëse dëshironi.

Ne i drejtohemi cilësisë së zërit, ku kemi gjetur një Bluetooth të qëndrueshëm pa vonesa, diçka shumë e rëndësishme në këtë lloj kufjesh. JLuaj me një avantazh pasi që prizat prej silikoni izolojnë pak më mirë se llojet e tjera të kufjeve.

Cilësia e zërit është adekuate në përputhje me diapazonin e saj të çmimeve, Gjetëm mes të këndshme dhe bas të mjaftueshëm për të shijuar muzikë komerciale. Përshtatja është e mirë, tërheqëse për më të riun siç ndodh shpesh me pajisjet e tjera Fresh'n Rebel.

Mendimi i redaktorit

Fresh'n Rebel ka qenë duke pritur me Binjakët e saj, këto kufje TWS që i ka shpallur gati një vit më parë. Nga ana e saj, ne kemi gjetur një produkt me një çmim të ndërmjetëm në të cilin nuk na mungon pothuajse asnjë funksionalitet. Cilësia e zërit plotëson standardet e markës dhe praktikisht asgjë nuk mungon.

Ne nxjerrim në pah karikimin pa tel si një pikë interesante të shkathtësisë dhe detajet që vendos Fresh'n Rebel. Mund t’i blini nga 79,99 euro në Amazon (lidhje) dhe në faqen e internetit të Fresh'n Rebel. Shpresojmë që të ju pëlqejë analiza dhe të përfitoni nga kutia e komenteve për ndonjë pyetje.

Këshillë Binjakësh
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99
 • 80%

 • Këshillë Binjakësh
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Karikim pa tel
 • Autonomi e madhe
 • Dizajn i mirë dhe opsione ngjyrash
 • Rezistenca

Contras

 • Vetëm një pajisje e lidhur
 • Më mungon basi i përmirësuar
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)