Si të blini një Kindle

Si të blini një Kindle

Prej disa kohësh, librat elektronikë janë bërë mënyra më e përdorur për të lexuar librat tanë të preferuar, qofshin ato risi apo klasike. Arsyeja kryesore është për shkak të komoditetin që na ofron si kur i lexojmë, ashtu edhe kur i blejmë.

Në treg kemi në dispozicion një numër të madh pajisjesh për leximin e librave elektronikë, të quajtur e-lexues, megjithatë, prodhuesi që po sjell produktet më të mira në treg çdo vit është Amazon, pionierja në botën e librave elektronikë. Nëse nuk jeni të sigurt se cili model i përshtatet më mirë nevojave tuaja, atëherë ne do t'ju tregojmë si të blini një Kindle.

Aktualisht, diapazoni Kindle përbëhet nga katër pajisje. Në këtë diapazon ne nuk mendojmë për diapazonin Fire, tabletët gjithashtu nga Amazon me të cilët mund të lexojmë edhe libra elektronikë, megjithëse nuk është qëllimi kryesor i tij, megjithëse Ne gjithashtu do të flasim për të falë shkathtësisë që na ofron.

Artikulli i lidhur:
5 truke interesante për të përfituar sa më shumë nga Kindle

Ndërsa vitet kanë kaluar, Amazon ka shkuar duke zgjeruar numrin e librave elektronikë të vënë në dispozicion për ne, dhe aktualisht mund të gjejmë nga modelet themelore siç është Kindle 2016 në Kindle Oasis, një model që gëzon teknologjinë më të fundit në këtë lloj pajisje.

Ndez

Kindle i ri 2019 me dritë përpara

El flakë e re, e cila arrin në treg për të zëvendësuar modelin e gjeneratës së 2016-të 8, integron dritën e rregullueshme të përparme, diçka që brezit të mëparshëm i mungon, dhe që na lejon të lexojmë ku dhe kur duam pa u varur nga drita e ambientit që na rrethon. Designedshtë krijuar për të lexuar me një ekran me prekje me kontrast të lartë shumë e ngjashme me letrën e shtypur dhe si të gjitha modelet nuk tregon ndonjë reflektim.

Ekrani është 6 inç, ka 4 GB hapësirë ​​të brendshme, ka dimensione 160x113x8,7 mm dhe peshë 174 gram, gjë që na lejon ta mbajmë me një dorë. Çmimi i saj është 89,99 euro dhe është gjithashtu në dispozicion në të dy të bardhë dhe të zezë.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Kindle (2016) gjenerata e 8-të

Kindle 2016 gjenerata e 8-të

Kindle na ofron një Ekran 6 inç pa dritë të integruar, kështu që një burim drite është i nevojshëm për ta përdorur atë. Ekrani, si shumica e këtyre pajisjeve, nuk është i lodhshëm për t'u parë, është i prekshëm dhe nuk tregon asnjë lloj reflektimi edhe në dritën e diellit. Në varësi të përdorimit që bëjmë, bateria mund të zgjasë disa javë me një karikim të vetëm.

Në modelin Kindle (2016) është në dispozicion në ngjyrat bardh e zi për vetëm 69,99 euro, dhe është pajisja më e mirë që mund të gjesh në këtë gamë për t'u thelluar në avantazhet që na ofrojnë librat elektronikë, nëse nuk je ende i sigurt se mund të jetë mënyra jote e re e konsumimit të përmbajtjes.

Buy Kindle (2016)

Ndizni letrën e bardhë

Ndizni letrën e bardhë

Kindle Paperwhite është lexuesi më i hollë dhe i lehtë i Amazon-it deri më tani. Përveç kësaj, ajo ka një ekran që ofron një rezolucion prej 300 pp dhe, si të gjitha modelet, nuk pasqyron ndonjë burim drite. Hapësira e magazinimit është zgjeruar gjithashtu në krahasim me gjeneratën e mëparshme (8 dhe 32 GB) dhe me një karikim të vetëm kemi autonomi për javë të tëra.

Një nga risitë kryesore që na ofron krahasuar me modelet e mëparshme është rezistenca ndaj ujit, kështu që ne mundemi përdorni atë në mënyrë të qetë në vaskë, në pishinë ose në plazh falë mbrojtjes së tij IPX68. Ekrani na ofron ndriçimin e vet, ideal për përdorim në çdo gjendje të dritës së ambientit.

Çmimi i Kindle Paperwhite me 8 GB hapësirë ​​ruajtëse me lidhje Wi-Fi është 129,99 euro, ndërsa versioni 32 GB shkon deri në 159,99 euro. Ne gjithashtu kemi në dispozicion një version 32 GB me 4G falas për 229,99 euro.

Blini Kindle Paperwhite

Oaz Kindle

Oaz Kindle

El Oaz Kindle Deri më tani është lexuesi elektronik Amazon me madhësinë më të madhe të ekranit, 7 inç posaçërisht. Rezolucioni i ekranit arrin 300 dpi i cili ofron mprehtësi ekstreme dhe gjithashtu lejon tregoni 30% më shumë fjalë në të njëjtën faqe.

Ashtu si Kindle Paperwhite, është i papërshkueshëm nga uji në sajë të mbrojtjes IPX68, ekrani nuk tregon asnjë reflektim dhe ka ndriçimin e tij për të qenë në gjendje të lexoni plotësisht në errësirë ​​pa lodhur sytë tuaj. Ky është modeli që na ofron kornizat më të vogla, përveç në anën e djathtë të ekranit, ku tregohet një kornizë më e madhe që të jetë në gjendje ta përdorë atë me një dorë.

Çmimi i Kindle Oasis prej 8 GB hapësirë ​​ruajtëse me lidhje Wi-Fi është 249,99 euro, ndërsa versioni 32 GB shkon deri në 279,99 euro. Ne gjithashtu kemi në dispozicion një version 32 GB me 4G falas për 339,99 euro.

Krahasimi i lexuesve elektronikë të Kindle

Model Kindle e re Ndizni letrën e bardhë Oaz Kindle
çmim Nga 89.99 EUR Nga 129.99 EUR Nga 249.99 EUR
Madhësia e ekranit 6 "pa reflektime 6 "pa reflektime 7 "pa reflektime
kapacitet 4 GB 8 ose 32 GB 8 ose 32 GB
Zgjidhje 167 f 300 f 300 f
Drita e përparme 4 LED 5 LED 12 LED
Javët e autonomisë Si Si Si
Dizajni i përparmë pa bordura jo Si Si
Rezistencë ndaj ujit IPX8 jo Si Si
Sensorë për rregullimin automatik të dritës jo jo Si
Butonat e kthimit të faqes jo jo Si
Lidhshmëria Wifi WiFi Lidhje pa tel Wifi ose wifi + falas Lidhje pa tel Wifi ose wifi + falas
peshë 174 gram Wi-Fi: 182 gram - wifi + 4G LTE: 191 gram Wi-Fi: 194 gram; wifi + 3G: 194 gram
përmasat 160 x 113 x 8.7 mm 167 x 116 x 8.2 mm 159 x 141 x 3.4 - 8.3 mm

Mbi një milion libra në dispozicionin tonë: Kindle Unlimited

Kindle Pafund

Amazon kurrë nuk ka qenë i njohur për përpjekjen për të fituar para me pajisjet e saj. Në shumicën e rasteve, ajo shet produktet e saj elektronike me kosto pasi që ajo që dëshiron është të mbajë përdoruesin dhe që, në këtë rast, blini librat direkt në platformën tuaj.

Kindle Pafund, vë në dispozicionin tonë më shumë se një milion libra në këmbim të një pagese mujore prej 9,99 euro, libra që mundemi. Për më tepër, nëse jemi përdorues të Kryeministrit, kemi në dispozicion një katalog më të vogël të librave, por plotësisht falas përmes Prime Reading.

Kindle Fire për gjithçka tjetër

Kindle Fire

8 ″ Kindle Fire

Familja Kindle Fire aktualisht përbëhet nga dy modele 7-inç dhe 8-inç. Ato janë krijuar për të konsumuar përmbajtje multimediale përmes Amazon Prime Video, shërbimit video streaming të Amazon, edhe pse ne gjithashtu mund ta përdorim atë për të shfletoj internetin, këshillohu me rrjetet sociale dhe sigurisht për të lexuar librat tanë të preferuar.

Përfitimet janë mjaft të drejta, kështu që ne nuk mund t'i blejmë ato me tabletët e nivelit të lartë që na ofrojnë Samsung dhe Apple. Çmimi i tij për versionin 7 inç është 69,99 euro për versionin 8 GB dhe 79,99 euro për versionin 16 GB. Versioni me madhësinë më të madhe të ekranit, modeli 8 inç, ka çmim 99,99 euro për versionin 16 GB dhe 119,99 euro për versionin 32 GB.

Blini Kiundle Fire 7 inç Bleni Kindle Fire HD 8 inç

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.