Roams, aplikacioni që do t'ju ndihmojë të zvogëloni faturën tuaj të telefonit

Aplikacioni Roams

Ka shumë aplikacione për të kontrolluar shpenzimet tona në dyqanet e ndryshme të aplikacioneve. Në fakt, të gjitha bankat kanë aplikacionin e tyre për pajisjet mobile në të cilat ne mund të kemi "kartën tonë dixhitale" dhe të shohim lëvizjet e llogarisë sonë pa qenë e nevojshme të shkojmë në bankën tonë. Ajo që nuk ka më aq shumë, janë aplikacionet si Bredh, një aplikacion që na ndihmon të ulim koston që bëjmë në telefon.

E mira e Roams është se është një nga ato aplikacione që bën punën për ne. Nëse kemi parasysh ndryshoni operatorin ose normënGjëja normale është të kërkosh dhe krahasosh dhjetëra norma në mënyrë që, në raste, të mos kemi marrë ndonjë gjë të qartë. Herë të tjera, unë mendoj se në shumicën e rasteve, ne mund të marrim diçka të qartë, por nuk do të kursejmë sa mundemi në ndryshim. Roams krahason këto lloje të tarifave për ne dhe madje shikon konsumin tonë në muajt e mëparshëm për të na ofruar normën që do të na përshtatet më mirë. Tingëllon mirë apo jo?

Bredh

Bredh, krahasuesi juaj i normave dhe shumë më tepër

Pasi të shkarkohet dhe instalohet aplikacioni dhe të identifikojmë veten, mund ta lidhim llogarinë tonë me Roams. Gjëja e parë që do të shohim është seksioni "Linja ime", ku do të shohim të gjitha lëvizje mujore çfarë kemi bërë deri më tani, siç janë të dhënat e konsumuara, minutat e harxhuara, sa kohë derisa të fillojë cikli i ri i faturimit dhe shpenzimet e akumuluara. Do të kemi gjithashtu një mundësi që do të na lejojë të shkarkojmë faturën më të fundit. Një fakt tjetër interesant që shfaqet në këtë pjesë është se ai na tregon nëse kemi qëndrueshmëri.

Në seksionin "Tarifat" është vendi ku mund ta zbulojmë çfarë norme mund të na interesojë. Për këtë do të duhet të shënojmë deri në 4 lloje të tarifave, midis telefonisë mobile, telefonisë fikse, Internetit fiks dhe Internetit pa tel. Për sa kohë që norma është e pajtueshme, ne mund të tregojmë sa minuta dhe të dhëna duam të konsumojmë më së shumti, si dhe opsionet e mëposhtme:

 • Vendosni një tarifë maksimale mujore.
 • Mënyra e pagesës (për të zgjedhur midis parapagimit dhe kontratës).
 • Nëse do të ketë apo jo qëndrueshmëri.
 • Nëse po kërkojmë një avancim apo jo.
 • Nëse ofron lidhje 4G, 3G ose lidhje të tjera.
 • Minutat e përfshira.
 • Kostoja e themelimit të thirrjes.
 • SMS të përfshira.
 • Nëse ofron mundësinë e VoIP.
 • Nëse aplikojnë zvogëlimin e shpejtësisë.
 • Dhe nëse do të aplikohen kosto shtesë kur tejkalohen kufijtë e përcaktuar.

Bredh

Pasi kërkimi ynë të konfigurohet dhe pranohet, Roams do të na ofrojë tarifa të ndryshme që mund të na interesojnë. Nëse hyjmë në një, shikojmë të gjitha detajet dhe na intereson, thjesht duhet të prekim tabelën me shkronja të bardha dhe një sfond të gjelbër që thotë "Unë jam i interesuar", i cili do të na çojë direkt në internet në mënyrë që të kontraktojmë normën e re.

Nëse mendojmë se e gjithë kjo është shumë dhe duam të bëjmë kërkimi ynë vetëKjo gjithashtu mund të bëhet nga seksioni Roams Operatorët. Në këtë seksion do të shohim të gjithë operatorët e disponueshëm në Spanjë dhe zbulimi dhe krahasimi i tarifave është vetëm disa çezme larg. Ekziston një ndryshim i madh midis kësaj dhe të bërit kërkim në Google vetë. Përveç kësaj, ka kaq shumë operatorë saqë mund të na duket vërtet interesantë për të cilët nuk e dinim se ekzistonin. Dhe nëse ende nuk e dini se çfarë kriteresh duhet të keni për të zgjedhur një kompani, ne i kemi këto në dispozicionin tonë këshilla për zgjedhjen e operatorit tuaj celular.

Në seksionin Renditjet ne mund të shohim se cilat janë normat më të mira sipas llojit. Pasi të kemi zgjedhur nëse duam një tarifë celulare me një kontratë, të parapaguar, nëse duam vetëm një internet fiks ose një që kombinon të gjitha tarifat, do të kemi tre mundësi në dispozicion: një për të kursyer sa më shumë që të jetë e mundur, një tjetër për të folur dhe për të lundruar dhe një tjetër për përdoruesit shumë kërkues. Pasi të kemi zgjedhur opsionin tonë, do të shohim normat më të mira për atë lloj të konsumit.

Siç mund ta shihni, Roams është një krahasues shumë i plotë i tarifave të telefonit. Dhe më e mira nga të gjitha, është një aplicación gratis, kështu që mendoj se ia vlen ta provoni. Dhe, nëse nuk jemi të kënaqur me normën tonë aktuale, ia vlen të kërkojmë një alternativë dhe çfarë vendi më të mirë për të parë se ai në të cilin shohim të gjitha opsionet?

Shkarkoni aplikacionin Roams për iOS dhe Android në lidhjet që do të gjeni më poshtë:

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Joserra Garcia dijo

  Epo, sapo e shkarkova dhe duket mirë. Do ta përdor pak për të kapur telefonatat e mia dhe konsumin e internetit dhe le të shohim nëse mund të marr një tarifë më të ngushtë.

  Këto gjëra janë të lezetshme për tu kursyer

  1.    Xavier dijo

   E keni provuar, si jeni? Do ta shkarkoj tani shpresoj të jetë funksionale

 2.   Natalia dijo

  Më pëlqen më shumë e vërteta Weplan. Shkarkoni dhe krahasoni veten se cila është më e mirë

bool (e vërtetë)