Razor X një dërrasë e gjatë elektrike me një çmim të arsyeshëm dhe performancë të mirë

Bota e energjisë elektrike po rritet si shkumë dhe kur shohim përreth nesh mund të shohim të gjitha llojet e transportit elektrik, makina, motoçikleta, biçikleta dhe madje edhe këto borde të gjata ose patina. Rroje, është një markë që ka një katalog të mirë të produkteve elektrike dhe në mesin e tyre ne e gjejmë këtë paneli i gjatë Razor X.

Përfitimet e kësaj bordi të gjatë janë mjaft interesante duke marrë parasysh çmimin që ka, por është një produkt që nuk është i përqendruar te të gjithë dhe në parim vetë firma e paraqet atë si një produkt për fëmijë, e cila tashmë na tregon se diçka, edhe pse mund të përdoret nga të rriturit në heshtje.

Këto janë specifikimet e përgjithshme

Një dërrasë e gjatë duhet të ketë një dërrasë të mirë që të kemi atë ndjesi "surfing" dhe kjo RazorX me të vërtetë e bën. Dërrasa që monton kjo dërrasë e gjatë është fleksibile dhe njëkohësisht rezistente, me 5 shtresa bambu, që nuk do të thotë se nuk ka një kufi të theksuar të peshës, që është 100 kg (sipas vetë prodhuesit) por më e mira nga të gjitha është se kur keni fleksibilitet personi që e përdor do të gëzojë një ndjenjë të mirë të kthesave dhe rehati. Po flasim për një bord të gjatë elektrik dhe motori është gjithashtu një pjesë e rëndësishme.

Në këtë rast ne kemi një motor të pasëm në rrotën e djathtë dhe e vërteta është se ai funksionon mjaft mirë në shumicën e rasteve, por ne nuk do të themi se rampat janë forca e tij dhe kjo është se 125 vat energji të ofruara nga motorike në disa momente ata nuk arrijnë dhe do të jetë e nevojshme të "rresht" për t'u ngjitur. Në sipërfaqe të sheshta është në gjendje të na mbajë me qetësi dhe pa mundim. Sigurisht që po flasim për teste me një të rritur, por mosha e rekomanduar për këtë Longboard është 9 ose më shumë, në të cilën duhet të shtojmë se fëmija është i njohur me këtë lloj patinash.

Dizajni RazorX

Në këtë kuptim na pëlqen dizajni dhe ofron një përfundim të këndshëm me rrota të bardha, a hapësirë ​​e lirë në pjesën e poshtme Në të cilën mund të shihni markën e bordit të gjatë dhe në pjesën e sipërme ajo ka letër zmerile të mjaftueshme në mënyrë që të mos rrëshqasim në përdorim.

Ajo gjithashtu ka një lloj «them»Ngjashëm me skateboards, kjo bën të mundur ngritjen e rrotave të përparme dhe ofrimin e mundësisë së kthimit më lehtë. Në çdo rast linjat e dizajnit janë arritur dhe dërrasa e gjatë është e bukur.

Përdorimi i përgjithshëm

Për ata që fillojnë me botën e dërrasës elektrike, jo për të rriturit shumë të mëdhenj ose për fëmijët, kjo është padyshim një dërrasë e mirë. Nga ana tjetër, nëse jeni duke kërkuar me fuqinë, mund të jetë pak më e shkurtër pasi që edhe pse është e vërtetë që shpejtësia që arrin ky Razor X është 16 km / orë maksimumi. Bateria mban mirë në varësi të përdorimit që i japim, por prodhuesi na thotë që është rreth 40 minuta dhe është mjaft afër realitetit. Si pikë negative do të themi se zhurma që bën bordi i gjatë gjatë ngasjes mund të jetë disi e pakëndshme dhe një pikë tjetër negative është se nuk mund të kthehemi prapa në një mënyrë të thjeshtë pasi motori e parandalon atë.

Kontrolli për të dhënë shpejtësi ose frenim funksionon me dy bateri dhe bateria e bordit të gjatë ngarkohet nga rrjeti elektrik i shtëpisë. Në këtë rast kemi një produkt që përshtatet shumë mirë me raportin cilësi-çmim dhe mund të jetë shumë i dobishëm për shumë përdorues, por duhet të kemi parasysh se nuk është i ngjashëm me Boosted që pamë dje, është një produkt i përqendruar në audiencën e fëmijëve me të cilën të rriturit mund të udhëtojnë gjithashtu. Çmimi është 271 euro dhe këtë bord të gjatë mund ta blini direkt nga dyqani në internet Razor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Joanis Jan Brunner dijo

    Julia Miriri