Canon EOS M100, pa pasqyrë e re nga japonezët

Canon EOS M100 i ri pa pasqyrë

Industria e fotografisë ka nevojë për kamera që nuk janë të vështira për t’u transportuar dhe që janë gjithmonë të gatshme për të bërë foto. Ka raste në të cilat një ekip profesional është i nevojshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për mbulimin e ngjarjeve. Tani, nëse fusha e kamerave më të vogla duan të rimarrin vëmendje në duart e përdoruesve, ata duhet të kontribuojnë me ide të reja. Dhe a është kjo ata smartphones dhe kamerat e saj të fuqishme po fitojnë terren në atë kuptim. Canon është i qartë për këtë dhe ka prezantuar të re Canon EOS M100.

Kjo aparat i vogël është një model pa pasqyrë me lente të këmbyeshme, një vështrim që shumë entuziastë të fotografisë kërkojnë kur blejnë pajisjet e tyre të reja fotografike. Gjithashtu, kjo Canon EOS M100 vë bast për një dizajn kompakt dhe me ngjyra të ndryshme për tu përshtatur me çdo lloj publiku.

Ekran rrokullisje Canon EOS M100

Por le të shohim se çfarë na ofron kjo aparat fotografik. Gjëja e parë është që dizajni i saj tërheqës të kujton më shumë një aparat fotografik kompakt sesa motrat e tij katalogë. Derisa, Ky Canon EOS M100 përmban një sensor CMOS me madhësi APS-C me rezolucion 24,2 megapiksel. Dhe procesori i imazhit që përdor është DIGIC 7. Itshtë gjithashtu i aftë të kap video, por në këtë rast do t'ju duhet të vendosni për rezolucionin Full HD me 60 fps. Dua të them, le të harrojmë për rezolucionin 4K.

Nga ana tjetër, nuk ka një pamje optike; Ju duhet të bëni gjithçka përmes ekranit të saj të pasmë. Ajo ka një Madhësia diagonale 3 inç dhe është e tipit prekës. Ju do të jeni në gjendje të menaxhoni të gjitha menutë dhe të përqendroheni me prekje të thjeshta të gishtit mbi të. Ndërkohë, për adhuruesit e selfies, ekrani është i anueshëm 180 gradë. Kështu që ju mund ta shihni veten në çdo kohë ndërsa kapni profilin tuaj më të mirë.

Nga ana tjetër, diapazoni i ndjeshmërisë është ISO 100 - 25.600. Mund të kapni imazhe në format RAW (profesionistëve u pëlqen të punojnë në këtë format). Dhe autonomia e tij është 295 shkrepje me një karikim të vetëm. Së fundmi, Canon nuk harron as lidhjet dhe duhet të themi se ky Canon EOS M100 është i shërbyer mirë: WiFi, Bluetooth dhe NFC.

Ai do të dalë në treg tetorin e ardhshëm dhe do ta bëjë në dy pako. E para përbëhet nga Canon EOS M100 së bashku me lentet EF-M 15-45mm f / 3.5-6.3 IS STM. Çmimi i saj do të jetë Dollarit amerikan 599.99. Ndërsa pakoja e dytë përbëhet nga lentet Canon EOS M100 dhe EF-M 15-45mm f / 3.5-6.3 IS STM dhe EF-M 55-200mm f / 4.5-6.3 IS STM. Çmimi i kësaj pakete do të jetë 949, .99 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.