CES 2019 është në aktivitet të plotë dhe HyperX paraqet disa nga produktet e tij më të mira

Një mouse lojrash, kufje lojërash me tel HyperX Cloud Mix Bluetooth ose partneritet me Audeze T dhe Waves Teknologjia për të siguruar një përvojë audio gjithëpërfshirëse, janë vetëm disa nga risitë që janë prezantuar zyrtarisht në këtë ngjarje teknologjike CES 2019 që po zhvillohet aktualisht në Las Vegas.

Për ata që nuk e njohin kompaninë HyperX mund të themi se është ndarja e lojrave të Kingston Technology Company, e cila është një nga prodhuesit kryesorë të pavarur të kujtimeve për pajisjet tona midis aksesorëve të tjerë. HyperX ka zhvilluar dhe krijuar produkte për lojtarët për mbi 15 vjet: kujtime me shpejtësi të lartë, disqe në gjendje të ngurtë, kufje, tastierë, minj, pajisje USB dhe bllokime miu.

Në këtë rast të vetën Paul Leaman, Zëvendës President, HyperX EMEA, shpjegoi për mediat e pranishme në ngjarje se ata janë shumë krenarë që edhe një vit po prezantojnë produktet e tyre në këtë ngjarje të madhe, ai gjithashtu tha:

Nuk ka vend më të mirë se CES për të riafirmuar angazhimin e HyperX për të ofruar produkte me performancë të lartë për lojëra dhe për të gjitha llojet e lojtarëve. Pavarësisht nëse zhyteni në një lojë Battle Royale, luani një lojë basketbolli në internet kundër miqve tuaj, ose uleni në shtratin tuaj duke shijuar një lojë luftarake në Nintendo Switch, PlayStation ose Xbox, produktet e reja HyperX do të sigurojnë një përvojë të shkëlqyer të lojrave.

Miu i ri HyperX Pulsefire Raid RGB ka një dizajn ekskluziv për lojtarët që kanë nevojë për butona shtesë për të lidhur çelësat ose për të ekzekutuar një larmi komandash. HyperX Pulsefire Raid përmban njëmbëdhjetë butona të personalizueshëm dhe një sensor Pixart 3389 që siguron saktësi dhe shpejtësi me cilësimet amtare të DPI që mbështesin deri në 16,000 DPI dhe lejon lojtarët të kontrollojnë cilësimet me një tregues LED.

Përveç kësaj, miu përfshin Çelësa me cilësi të lartë Omron me një qëndrueshmëri prej 20 milion klikimesh. Pulsefire Raid është krijuar për gjurmim të saktë, të rrjedhshëm dhe të përgjegjshëm, pa përshpejtim. Duke përdorur programin HyperX NGenuity, përdoruesit do të jenë në gjendje të caktojnë funksione makro në njëmbëdhjetë çelësat dhe t'i ruajnë ato në një bibliotekë makro. Pra, ky është një produkt me të vërtetë i plotë për ata që duan gjithmonë të bëjnë një hap më lart në lojërat e tyre.

Sa i përket zërit, firma tani ka një aleat interesant dhe të fuqishëm në botën e audios, falë marrëveshjes me Audeze, ata kanë arritur të zhvillojnë kufjet e tyre të para me teknologjinë Planar Magnetike. Këto kufje shtojnë një tingull të qëndrueshëm dhe realist me 360 ​​gradë, në të cilin lëvizjet e kokës së përdoruesit regjistrohen 1.000 herë në sekondë. Orbitë e re Cloud Orbit dhe Orbit S Ato përfshijnë personalizimin e cilësimeve të zërit dhe audios 3D, përfshirë kalibrimin e tyre për matjet e përdoruesve individualë, personalizimin e ambientit të dhomës. Ne jemi kufje spektakolare për lojtarët më të kërkuar që gjithashtu shtojnë mikrofonin e tij të heqshëm të anulimit të zhurmës me filtër për biseda dhe aplikime zanore që mund të shkëputen lehtësisht në çdo kohë.

Kjo nuk është prezantimi i bërë nga HyperX në Las Vegas, në këtë rast le të shohim specifikimet e HyperX Quadcast të ri. Ky është një mikrofon i pavarur i projektuar për të përmbushur kërkesat e përdoruesve të PC, PlayStation 4 dhe Mac ose transmetues aspirues. Quadcast përmban një montim amortizimi anti-dridhje, vendosjen e kontrollit të fitimit me qasje të lehtë, katër modele polare të zgjedhshme dhe funksionalitetin e lehtë për tu heshtur me ndriçim LED për të treguar statusin e transmetimit. Me kapjen e zërit qartë, Quadcast lidh lojtarët që transmetojnë lojërat e tyre shikuesve tuaj në një mënyrë të thjeshtë dhe efektive.

Këto janë specifikimet kryesore të këtyre kufjeve:

Auriculares

Konsumim i energjise

5V 125mA

Shembulli / Shkalla e bitit

48kHz / 16 bit

element

Mikrofoni i kondensatorit elektret.

Lloji i kondensatorit

Tre kondensatorë 14 mm

Modele polare

Stereo, Omnidirekcionale, Kardioide, Bidirekcionale

Përgjigja e frekuencës

20Hz - 20kHz

ndjeshmëri

-36dB (1V / Pa në 1kHz)

Gjatësia e kabllit

3m

peshë

Mikrofoni: 254g

Montimi dhe kllapa: 364g

Total me kabëll USB: 710g

Kufje jashtë

Mikrofoni i lëvizshëm

Impedanca

32

Përgjigja e frekuencës

20Hz - 20kHz

Fuqia e daljes

7mW

THD

? 0.05% (1kHz / 0dBFS)

SNR

? 90dB (1kHZ, RL=)

Cloud Orbit & Cloud Orbit S 

Auriculares

Shofer

Bartës planar, 100 mm.

Lloj

Rrethore, Mbrapa e mbyllur

Përgjigja e frekuencës

10Hz - 50,000Hz

Niveli i presionit të zërit

120 dB

THD

<0.1% (1 kHz, 1 mW)

peshë

350g

Gjatësia e kabllit

3,5 mm (4 pole): 1,2m

USB Type C në Type A: 3m

USB Type C në Type C: 1.2m

mikrofon

element

Mikrofoni i kondensatorit elektret.

Lloji i mikrofonit

Anulimi i zhurmës

Jetëgjatësia e baterisë

Ore 10

Modul HyperX Predator DDR4 RGB 16GB. HyperX Predator DDR4 RGB tani është i disponueshëm në module 16 GB, me shpejtësi 3000MHz dhe 3200MHz. Ato gjithashtu mund të blihen si module individuale ose në komplete prej 2 dhe 4 me 64 GB. Predator DDR4 RGB përmban ndriçim të sinkronizuar RGB me teknologjinë HyperX Infrared Sync, duke lejuar shumë module të sinkronizojnë ndriçimin LED dhe të prodhojnë një ekran të jashtëzakonshëm me ngjyra.

Mundësuar direkt nga pllaka amë, kjo teknologji e pronarit siguron një përvojë të zgjeruar vizuale të kujtesës RGB për lojëra, mbingarkesë PC dhe ata që ndërtojnë kompjuterin e tyre. Këto janë karakteristikat kryesore të raporteve HyperX Predator DDR4 RGB:

HyperX Predator DDR4 RGB

kapacitet

Beqar: 16 GB

Paketa 2: 32 GB

Paketa 4: 64 GB

frekuencë

3000 MHz, 3200 MHz

Temperatura

0oC te 70oC

përmasat

133.35mm x 42.2mm 

Edicioni Purple HyperX Cloud Alpha: Cloud Alpha Purple Edition përmban teknologjinë HyperX me dhomë të dyfishtë për të dhënë tinguj të saktë me tone të pabesueshme. Me drejtues 50 mm, dhomat e dyfishta akordohen dhe bas të veçantë nga tingujt e mesëm dhe të lartë, duke e bërë audio për lojëra, muzikë dhe filma gjithëpërfshirëse. Cloud Alpha është krijuar për të siguruar rehati maksimale për orë lojërash falë shkumës ekskluzive të kujtesës premium të HyperX, brezit të butë dhe fleksibël prej lëkure dhe një kornize të lehtë dhe të lehtë të kornizës së aluminit. Kufjet e pajtueshme me shumë platforma kanë një kabllo të ndashëm dhe kontroll audio që do t'ju lejojë lojtarëve të rregullojnë volumin dhe të heshtin mikrofonin direkt në kabllo.

Disponueshmëria e produkteve të reja HyperX 

Produktet e reja do të jenë në dispozicion në shitësit me pakicë dhe në dyqanet e rregullta në internet gjatë vitit 2019 por vetë firma ende nuk ka konfirmuar një datë specifike për fillimin e shitjeve, kështu që do të duhet të presim disa ditë për të parë nëse është specifikuar data e fillimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.