Chromecast Ultra i Google tani i disponueshëm në Spanjë

kromekast-utra

Konferenca e fundit në të cilën Google prezantoi Pixel dhe Pixel XL të reja, terminale të dizajnuara tërësisht nga Google, edhe pse të prodhuara nga veterani HTC, gjithashtu na tregoi pajisjet e reja me të cilat Google dëshiron të futet plotësisht në shtëpitë tona dhe të përpiqet të na bëjë jetën më lehtë Përveç Pixels, Google prezantoi gjeneratën e re të Chromecast, një pajisje që na lejon të dërgojmë përmbajtje në cilësi 4k me TV-në tonë të lidhur. Pas disa javësh pritje, përdoruesit spanjollë të cilët janë të interesuar ta blejnë atë tani mund ta bëjnë këtë direkt përmes dyqanit Google.

kromekast-ultra

Nga të gjitha modelet që kompania ka hedhur në treg deri më sot kjo është e para që mbështet përmbajtjen në cilësi 4k, Përmbajtja që sot ende mund të numërohet në gishtat e dorës, edhe pse pak nga pak prodhuesit gjithnjë e më shumë po hedhin bast për këtë format. Shumë njerëz mendojnë se kjo pajisje nuk ka shumë kuptim në treg, pasi që për të filluar, duhet të keni një televizion 4k, në mënyrë që të përfitoni prej tij.

Ky lloj TV tashmë na ofron lloje të ndryshme të lidhjes kështu që me të vërtetë kjo pajisje mund të përdoret në ato raste kur TV nuk është i pajtueshëm ose na ofron probleme pajtueshmërie me pajisjen tonë. Kjo pajisje është jo vetëm e pajtueshme me video në cilësi 4k, por është gjithashtu e pajtueshme me video në HDR, një format i ri përmbajtjeje ku kontrasti, ndriçimi dhe ngjyra përmirësohen në mënyrë të konsiderueshme.

Për shkak të cilësisë së përmbajtjes dhe hapësirës që zë, Chromecast Ultra ka një port ethernet për ta lidhur atë me një router për të përfituar nga gjerësia e bandës që na ofron kjo lloj lidhjeje në krahasim me lidhjen wireless. Chromecast Ultra ka një çmim prej 79 euro me transport falas, por deri në javën e fundit të nëntorit, ata nuk do të fillojnë të bëjnë dërgesat e para të kësaj pajisjeje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)