Crosscall Core-T4 tabletë për të gjithë terrenin [Analizë]

Ne kthehemi në Vegël Actualidad me përmbajtje që ju pëlqen, me analizën më të mirë në mënyrë që të vendosni vetë nëse ia vlen të blini produkte të caktuara, dhe këtë herë ne përqendrohemi në një treg shumë të veçantë, atë të pajisjeve ultra-rezistente për të gjitha llojet e zonave, mos e humbni.

E reja merr në tryezën tonë të analizave Crosscall Core-T4, një tablet shumë kompleks, plot pajisje dhe mbi të gjitha veçanërisht rezistent. Zbuloni me ne cilat janë karakteristikat e tij më interesante dhe nëse ia vlen të blini këtë lloj produkti që përqendrohet në rezistencë dhe qëndrueshmëri, çfarë mendoni?

Ashtu si në raste të tjera, ne kemi vendosur ta shoqërojmë këtë analizë të re me një video që do të jeni në gjendje ta shijoni në kanalin tonë në YouTube dhe që udhëheq këtë analizë. Në të do të gjeni duke zhbllokuar tabletën Croscall Core-T4, si dhe një sërë testesh specifike që ne kryejmë në mënyrë që të mund të merrni një ide të performancës së tij në përgjithësi, sepse është shumë më lehtë ta shihni me sytë tuaj sesa të tregohet për të. Mos harroni të abonoheni dhe të na lini një Like për të na ndihmuar të vazhdojmë të rritemi.

Një model që mendohet t’i rezistojë

Për sa i përket dizajnit, Croscall ka një linjë të fortë që shpejt na bën të identifikojmë se cilat janë produktet e saj, në këtë rast Core-T4 nuk do të ishte më pak dhe ka linja shumë të njohura, veçanërisht nëse e krahasojmë me produktet e tjera të Kamera. Ne kemi një dizajn të përzier që përfshin materiale metalike dhe gjithashtu plastikë të ngurtë dhe fleksibël që na japin mbrojtje shtesë. Në këtë mënyrë ai përfiton Certifikimi IP68 me papërshkueshëm nga uji ndaj zhytjeve deri në 2 milion për tridhjetë minuta, si dhe vulosjen totale kundër pluhurit.

Në pjesën e përparme kemi Gorilla Glass 3, gjë që na jep një rezistencë të njohur ndaj thyerjes. Si avantazh kemi një kornizë të spikatur dhe një gotë krejtësisht të sheshtë. Testet e rënies garantojnë rezistenca ndaj lartësive prej 1,5 metrash në dyshemetë prej betoni dhe në teori nga të gjitha këndet. Në mënyrë të ngjashme, temperaturat ekstreme midis -25º dhe + 50º nuk do të ndikojnë në performancën e saj të përgjithshme. Përveç kësaj, është rezistent ndaj shiut dhe madje edhe ujit të kripur, duke qenë ideal, për shembull, të përdoret si GPS në një anije. Jashtë, duket se nuk i mungon asgjë, por ... çfarë është ajo që strehon brenda? Le të hedhim një vështrim.

Një nga gjërat që do të na befasojë më shumë është pesha e saj e madhe Duke marrë parasysh kompaktësinë e pajisjes, por duke marrë parasysh që ajo është e përqendruar në qëndrueshmëri, as ne nuk habitemi.

Karakteristikat teknike

Sa i përket procesorit, edhe një herë mund të gjejmë këtu ndoshta një nga pikat më negative të tij së bashku me RAM-in, dhe kjo është se Crosscall vë bast në intervalin e hyrjes me Qualcomm Snapdragon 450, të paktën, po, ata nuk kanë vënë bast për MediaTek. Kujtesa RAM që do të shoqërojë këtë procesor është 3GB, megjithëse nuk kemi të dhëna të sakta për llojin e memorjes së përdorur.

Në nivelin e lidhjes kemi një port DualSIM që do të na lejojë të përdorim Crosscall T4 si pajisjen e vetme. Në atë rast kemi lidhje 4G LTE me mbulim të mjaftueshëm sipas analizave tona. Ne kemi një seksion tjetër që na ka lënë mjaft të ftohtë, dhe kjo është ajo që kemi WiFi tradicionale dhe Bluetooth 4.1.

 • Radio FM
 • Modaliteti i elektrik dore
 • Hapësira e brendshme 32 GB e zgjerueshme nga microSD deri në 512 GB
 • Android 9 Pie
 • A-GPS, Glonass, Beidou dhe Galileo

Si një avantazh, ne kemi NFC kështu që ne mund të përdorim edhe mjete pagese pa kontakt, si dhe një port USB-C, të cilën ne nuk kemi qenë në gjendje ta marrim video në testet tona. Nga ana e saj, ne kemi kufje të përfshira në pako dhe një port Fole 3,5 mm.

Seksioni i multimedias dhe kamerave

Ne kemi një panel 8 inç IPS LCD me rezolucion WXGA, pak mbi HD dhe pa HD të plotë, diçka që duke marrë parasysh madhësinë e ekranit është e vështirë të kuptohet. Sigurisht, paneli ofron një nivel mjaft të lartë ndriçimi dhe ngjyra të rregulluara relativisht mirë, megjithatë, një rezolucion nën FHD në një pajisje me këtë çmim është kontradiktor. Tingulli nga ana e tij është i mirë duke marrë parasysh altoparlantin e tij të vetëm të vendosur në pjesën e poshtme. Bleni me çmimin më të mirë në Amazon nëse tashmë ju ka bindur.

Sa për kamerat kemi 5MP në pjesën e përparme, më shumë se sa për të mbajtur një thirrje video në një mjedis relativisht normal dhe në kamerën e pasme ne kemi 13MP për përdorim sporadik, performanca është e ulët në kushte të pafavorshme të dritës dhe ka një aplikim kamera mjaft të thjeshtë, ne ju lëmë disa shembuj:

Thënë kjo, përvoja multimediale mund të thuhet se është e mjaftueshme, por e paqartë në mënyrë të qartë nga mungesa e tingullit stereo dhe nga rezolucioni i ulët i ekranit të tij, pavarësisht se madje ka një raport të mirë të shkëlqimit dhe mund të shijohet jashtë pa problem.

Avantazhet e pajisjes Crosscall dhe autonomia

Në këtë rast, paketa përfshin adaptorin e pasëm X-Blocker të pajtueshëm me Lidhës magnetik i pronarit X-Link të Crosscall. Ne kemi aq sa bateria e 7.000 mAh pa asnjë karikim të shpejtë të deklaruar, ofron më shumë se autonomi të mjaftueshme për përdorim normal dhe madje për të shijuar përmbajtje multimediale pa probleme të tepërta.

Ne theksojmë në këtë produkt si në të gjitha Crosscall aftësitë e tij të jashtëzakonshme "jashtë rrugës", Vështirë se do të gjeni një pajisje më rezistente dhe të gjithanshme me garancitë e ofruara nga Croscall. Sidoqoftë, si zakonisht në këtë lloj produkti, ne kemi një pajisje tepër të përmbajtur duke marrë parasysh çmimin, na mungon të paktën rezolucioni FHD në ekran, një hapësirë ​​ruajtëse më e madhe se rreth 32 GB që duket shumë pak dhe 3GB RAM e saj koncize.

Përfshin gjithashtu rripin X: mbani gjithmonë afër tabletën tuaj. Rripi i shpatullave, i cili është projektuar për të rregulluar tabletën CORE-T4, është gjithashtu i pajisur me një dorezë rrotulluese 360 ​​° e krijuar për t'u përshtatur me të gjitha përdorimet me kalimin e kohës dhe kështu të kufizojë çdo rrezik dëmtimi. Për më tepër, në sajë të rripit të tij që nuk është i rrëshqitshëm dhe i mbushur, ju vishni çantën e supeve X-STRAP gjatë gjithë ditës.

Ju mund të blini Crosscall Core-T4 të ri nga 519,90 euro në faqen e saj zyrtare, ose përfitoni nga zbritja e ofruar në Amazon ku mund ta gjeni nga vetëm 471 in KJO LIDHJE. Shpresojmë që ju ka pëlqyer analizat tona dhe të na lini ndonjë pyetje në kutinë e komenteve, ku do të jemi të lumtur t'ju përgjigjemi.

Bërthama-T4
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
519 a 479
 • 60%

 • Bërthama-T4
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 31 Mars 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 88%
 • Ekran
  Redaktori: 65%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • Kamera
  Redaktori: 65%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Aftësitë e qëndresës
 • Përmbajtja e paketës
 • Funksionalitete të shtuara

Contras

 • Hardware i përmbajtur
 • Disi çmim i lartë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.