CUCA, një biçikletë elektrike që mund të mbajë dy pasagjerë

Biçikleta CUCA

Bota elektrike në sektorin e transportit është në zhvillim e sipër. Trueshtë e vërtetë që në ditët e sotme flitet më shumë për botën e motorit me 4 rrota, por është gjithashtu e vërtetë që ne kemi qenë në sektorin e biçikletave dhe transportit urban për disa vite me alternativa shumë të mira. Tani flasim për bastin spanjoll CUCA.

Nuk ka asgjë për të bërë - që ne e dimë - me kompaninë popullore të konservimit. CUCA është një biçikletë elektrike me një autonomi të mirë, me ndihmë përmes pedalimit dhe se çmimi i tij nuk arrin as 1.500 euro. Gjithashtu, si një shënim interesant, është i aftë të transportojë deri në dy pasagjerë.

Mund të sillet si një skuter elektrik, por nuk është asgjë më shumë se një biçikletë. Ky është suksesi i parë i madh i CUCA, kësaj biçiklete që mundet arrijnë 25 km / orë dhe kjo ofron një autonomi deri në 40 kilometra me një ngarkesë të vetme. Gjithashtu, mund të lëvizni falë ndihmës së tyre përmes pedalimit.

Ndërkohë, sipas kompanisë, CUCA ka një bateri të rikarikueshme që arrin kapacitetin e saj maksimal pas 4 orësh karikim, megjithëse me vetëm 2 orë do të keni në dispozicion 80 përqind të autonomisë së tij. Nga ana tjetër, dy pasagjerë është ajo që mund të transportojë kjo biçikletë elektrike: ajo ka mbështetëse dhe doreza për të njohur gjerësisht si "pako" ose shoqëruese.

Nga ana tjetër, ju them se ka frena hidraulike disk dhe ndriçim të plotë LED. Dhe është që CUCA ka një fener kryesor dhe sinjale kthimi. Me fjalë të tjera, ne do të kemi një shikim të mirë - dhe do ta bëjmë veten të shohim - edhe natën. Gjithashtu, dhe siç ju thamë, ju do të kurseni regjistrime, sigurime dhe mbi të gjitha, koston e benzinës.

Më në fund, në timon do të kemi një Ekran LCD ku do të na ofrohen të gjitha llojet e informacionit: distanca e kaluar, shpejtësia aktuale me të cilën po udhëtojmë dhe gjendja e ngarkimit të baterisë. Cili është çmimi i kësaj biçiklete elektrike? Siç raportohet nga faqja e tyre e internetit, çmimi është 1.299 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.