Data dhe çmimi i lëshimit të kufjeve pa tel Sony Platinum

Kufje platin

Sony doli përsëri në vëmendje dje, dhe kompania japoneze po kalon një vit të mirë për sa i përket lojërave video, konzollave dhe aksesorëve. Nga ana e saj, Ai na dha më shumë detaje në lidhje me kufjet pa tela Platinum, kufjet audio 3D plotësisht pa tel që do të kënaqin përdoruesit e PS4. Helmetat e tyre të mëparshëm, me pak a shumë të njëjtën teknologji, u kritikuan ashpër për shkak të dobësisë së materialeve të tyre, në fakt, modeli i Argjendtë kurrë nuk arriti në Evropë për shkak të ndërtimit të tij të dobët dhe ato prej Ari kanë shkaktuar kaos mes më pak të kujdesshëmve përdoruesit, veçanërisht për shkak të çmimit të tij të lartë.

Kjo video komerciale është mënyra se si ata kanë vendosur të na vënë në provë, në mënyrë që të shohim cilësinë e materialeve dhe se si kufjet pa tela Sony Platinum për PlayStation 4 do të jenë shoqëruesi perfekt i lojrave.

Këto kufje do të mbështesin lamtumirën në 3D, dhe për këtë ata do të na japin patch audio në shumë lojëra. Për t'i karikuar ata do të përdorim një microUSB si pothuajse gjithmonë. Mund t'i rezervoni ato tani në dyqane si Amazon dhe oraret e dorëzimit do të jenë rreth 12 janarit. Na duket pak se Sony nuk ka marrë parasysh blerjet e Krishtlindjeve dhe nuk ka përgatitur kufjet me valë Platinum si një dhuratë nën pemë.

Theshtë qëndrueshmëria e helmetave që i solli përdoruesit kokë e këmbë në lidhje me këtë kufje zyrtare, megjithatë, Sony patjetër që ka dashur ta zgjidhë atë duke na ofruar një kufje me një pjesë të sipërme gome dhe dy sythe alumini që sigurisht nuk do të prishen me lehtësia me të cilën bën plastika. Unë nuk jam duke e ekzagjeruar, dhe është se kufja ime e Argjendtë zgjati pak më shumë se dy muaj (vetëm për shitje në Japoni dhe SHBA) pa u copëtuar në gjysmë, e njëjta gjë duket se po ndodh me Gold Heaset pavarësisht nga fakti që shet në të gjithë botën. Nga e fundit, çmimi, rreth 159 € për këto helmeta me audio me cilësi të shkëlqyeshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   rodo dijo

    160 euro dhe përjashtim nga cilësia? Djali ata nuk janë audeze ose audio përfundimtare ata janë një helmetë helmetash