Çfarë është dhe për çfarë shërben Deezloader

Mbulesa e deezloader

Disa prej jush ndoshta e dinë emrin Deezloader. Megjithëse ka shumë të ngjarë që për shumicën dërrmuese është hera e parë që ata dëgjojnë për këtë emër. Tjetra do t'ju tregojmë gjithçka në lidhje me të. Kështu që ju të mund të dini se çfarë është, përveç shërbimeve që ofron për përdoruesit. Meqenëse mund të jetë me interes për shumë prej jush.

Siç me siguri disa tashmë e kanë zbuluar, bazuar në emrin e saj, Deezloader ka një marrëdhënie të qartë me Deezer, shërbimi i transmetimit të muzikës. Çfarë lloji të marrëdhënies do të kërkoni? Më poshtë do t'ju tregojmë të gjitha për këtë, për këtë marrëdhënie midis këtyre dy platformave.

Çfarë është Deezloader?

Së pari ju duhet të flisni për Deezer. Isshtë një shërbim muzikor streaming, i cili u krijua fillimisht në 2006. Në rastin e llogarive premium, ai gjithmonë u ka dhënë përdoruesve aftësinë për të dëgjuar dhe shkarkuar muzikë. Me kalimin e kohës ajo është bërë një nga platformat më të njohura në segment.

Në fakt, ata aktualisht kanë rreth 15 milion përdorues në muaj, nga të cilat rreth 6 milion janë përdorues që paguajnë. Numri i këngëve të disponueshme në Deezer është i madh, rreth 53 milion, por akoma po rritet. Ka edhe më shumë se 30.000 radio stacione të ndryshme në dispozicion. Siç e dini tashmë, ai është një aplikacion multiplatform, i cili mund të përdoret në Android, iOS, Windows ose MacOS, ndër të tjera.

Në llogaritë premium në Deezer, për të cilat duhet të paguash, përdoruesit keni mundësinë për të shkarkuar këto këngë. Por për ata me një llogari falas, ky opsion nuk është një mundësi. Hereshtë këtu që Deezloader bën paraqitjen e tij në këtë histori. Meqenëse është përgjegjës për mundësimin e kësaj mundësie. Kështu që ndihmon për të kapërcyer një nga kufizimet e mëdha të llogarive falas në këtë platformë.

Funksioni kryesor i Deezloader është të shkarkojë muzikë. Oneshtë një nga programet më të mira për të shkarkuar muzikë në një mënyrë të thjeshtë në pajisjen tuaj, me disa klikime, pasi ata vetë reklamojnë në faqen e tyre të internetit. Gjithashtu, pa humbur cilësinë e zërit në këto shkarkime. Diçka me shumë rëndësi gjithashtu.

Për çfarë shërben Deezloader dhe çfarë funksionesh ofron?

deezloader

Falë Deezloader do të jetë e mundur të shkarkoni muzikën në fjalë në pajisjen tuaj, në mënyrë që të jeni në gjendje ta dëgjoni atë në çdo kohë, pa qenë e nevojshme të jeni të lidhur në internet ose të duhet të paguani për versionin premium të tij. Edhe pse ky shkarkues i muzikës na jep gjithashtu një sërë funksionesh shtesë që e bëjnë atë shumë më të plotë.

Na lejon të shkarkojmë të gjitha llojet e skedarëve muzikorë FLAC / MP3-320 nga Deezer në një mënyrë shumë komode. Thjesht bëni disa klikime për të pasur skedarin në pajisjen tuaj. Për më tepër, ajo gjithashtu lejon shkarkimin e muzikës duke përdorur lidhjet zyrtare të Deezer, gjë që e bën atë edhe më të lehtë dhe më të përshtatshëm. Me Deezloader ne mund të shkarkojmë të gjitha llojet e përmbajtjes. Ai jep mundësinë për të shkarkuar këngë, disqe të plota ose ne mund të shkarkojmë listat e dëgjimit gjithashtu në tërësinë e tyre. Kështu që ju mund të merrni të gjithë muzikën që po kërkoni.

Përveç kësaj, brenda Deezloader gjejmë një motor kërkimi, i cili është shumë i lehtë për t'u përdorur. Falë tij, ne do të kemi qasje në çdo kohë në këngët ose albumet që na interesojnë. Duhet thënë që aplikacioni në përgjithësi është shumë i lehtë për t’u përdorur. Interfaceshtë përdorur një ndërfaqe me të vërtetë e thjeshtë, e cila është më e rehatshme për t'u përdorur nga përdoruesit. Prandaj, nuk do të keni ndonjë problem kur duhet të kërkoni muzikë. Do të jetë e lehtë për ju ta shkarkoni në pajisjen tuaj në çdo kohë. Sigurisht, do t'ju duhet një muzikant për kompjuterin tuaj.

Më në fund, një detaj tjetër i rëndësishëm i Deezloader është se është një aplikacion që mund të përdoret falas. Ju nuk duhet të paguani për shkarkimin e tij, as nuk duhet të paguani për të përdorur funksionet e tij. Prandaj, është një mundësi e mirë për përdoruesit me një llogari falas në Deezer. Edhe pse nuk është i vetmi për të cilin ju kemi thënë.

A është e mundur të shkarkoni Deezloader?

Deezloader zyrtar

Deezloader ka të vetat faqe interneti, në të cilën është e mundur të merren të gjitha informacionet në lidhje me këtë program, karakteristikat e tij dhe funksionimin. Ajo gjithashtu siguron qasje për të shkarkuar të njëjtën gjë, në mënyrë që të mund të përdoret në të gjitha llojet e pajisjeve. Meqenëse kompania vë në dispozicion të përdoruesve një skedar në formatin APK, i cili lejon që ajo të instalohet si në kompjuterë ashtu edhe në celularë.

Edhe pse që nga pranvera e vitit 2018, Deezloader po has disa probleme. Për shkak se Deezer ka filluar goditjen e këtij programi për shkarkimin e muzikës në aplikacione. Kështu që, në disa raste ata kanë filluar të heqin lidhjet ose ka përdorues aplikacioni i të cilëve është bllokuar. Kështu që ata nuk mund të shkarkojnë muzikë duke përdorur këtë program. Arsyeja është se kjo është një humbje parash për shërbimin muzikor streaming.

ndërsa është akoma e mundur të shkarkoni APK-në e Deezloader në pajisjen tuaj. Rrjeti vazhdon të funksionojë normalisht dhe ju keni qasje në skedarin APK me të cilin mund ta instaloni. Por, nuk ka garanci se do të funksionojë 100% në të gjitha rastet. Për shkak se Deezer ka rritur masat e saj për të shmangur sa më shumë të jetë e mundur që këto lloj mjetesh të mund të funksionojnë. Kështu që është e mundur që ka njerëz që ende kanë qasje.

Për këtë arsye, ai aktualisht është në një situatë disi komplekse. Ndërsa është e mundur të shkarkoni APK dhe të instaloni aplikacionin në një pajisje, nuk ka asnjë garanci se do të funksionojë në të gjitha rastet, pasi Deezer ka luftuar përdorimin e këtij mjeti për disa kohë. Kështu që është një vendim përdoruesi për të shkarkuar Deezloader ose jo në pajisjen tuaj.

A keni dëgjuar ndonjëherë për këtë mjet?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.