Dell prezanton Concept UFO, "versionin" e tij të Nintendo Switch

UFO Alienware Concept

Whatshtë ajo që ne kërkojmë në ngjarjet ndërkombëtare, pajisje dhe pajisje të reja që do të shtohen në katalogun e disponueshëm në treg. Në këtë rast, nga prodhuesi i mirënjohur i kompjuterëve përbërës Dell ne kemi qenë në gjendje të mësojmë rreth një koncepti pajisjeje që është shumë i njohur për ne, koncepti UFO.

Edhe pse vetëm apriori është një prototipGjithçka tregon se është në fazën e zhvillimit. Dhe është më se e mundur që gjatë gjithë vitit 2.020 të arrijë në të gjitha dyqanet. Console me ekran Nintendo që ka mahnitur qarqe të ndryshme të "lojtarëve" është shumë afër të kesh një rival direkt në treg.

Koncepti UFO, një rival i drejtpërdrejtë për Switch

Siç e shohim në imazhe, Koncepti UFO mund të quhet Nintendo Switch i Dell. Formati i tij gjurmohet, dhe publiku për të cilin është synuar, i njëjti. Pak të dhëna janë shfaqur ende për atë që Dell është i gatshëm të kontribuojë në këtë sektor. Dhe pyetja është nëse do të jetë në gjendje t'i rezistojë një bote të plotfuqishme të vërtetë.

Tani për tani e dimë që tastiera do të ketë një Ekran 8 inç me rezolucion 1200p. Dhe kontrollet anësoretë cilat janë gjithashtu i lëvizshëm, punoni veçmas si kontrolle themelore, ose së bashku në një kontroll më të plotë. Sa i përket çipit që do të montoja, ne vetëm e dimë se do të jetë një Gjenerali i XNUMX-të Intel.

Koncepti UFO

A është e mundur të ketë e gjithë fuqia e një pc Alienware në një pajisje kaq të vogël portative? Nëse ky projekt goditës kryhet dhe Koncepti UFO bëhet realitet, ne do të jemi në gjendje të llogarisim në një Windows 10 të vegjël, por i fuqishëm për të qenë të aftë për të drejtuar lojërat më kërkuese.

Nëse shikojmë lidhjen, ajo gjithashtu ofron disa mundësi. Siç pritej, Koncepti UFO do të shfaqej Lidhja Bluetooth, Wi-Fi dhe madje edhe me një Porti i rrufesë. Do të kishte gjithashtu Portet USB me të cilat mund të lidhnim minj ose tastierë për t'i përdorur ato si një PC konvencional. A jemi duke u përballur me një mini kompjuter për lojtarë? Një Nintendo Ndërprerësi i vitaminave? A e shihni se kjo lloj pajisje mund të ketë një boshllëk në treg?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.